Presvedčivé výhry Kremničky a Medzibrodu, vyhralo aj naše Jupie

1 /

Cez víkend sa hralo ďalšie jarné kolo v tretej a štvrtej futbalovej lige. Potešili nás všetky celky z bystrického okresu v týchto dvoch súťažiach. Kremnička si poradila s Detvou 4:1, Medzibrod s Revúcou 4:0 a Jupie Podlavice Badín zdolalo Vinicu 2:1.

III. LIGA

Kremnička odohrala v nedeľu dopoludnia domáci duel s Detvou a zvládla ho na jednotku vďaka výbornému prvému polčasu. V ňom si vytvorila niekoľko vyložených šancí, no premenila iba tri. Prvý gól strelil Kostúrik, ktorého šikovne našiel v pätnástej minúte Laksík a útočník nášho mužstva sa pred odkrytou bránkou súpera nemýlil. O sedem minút pridali futbalisti Kremničky druhý gól. Opäť vyšachovali obranu súpera a Laksík sa tentoraz prezentoval v úlohe strelca. Tretí zásah prišiel po pol hodine hry. Tentoraz posunul loptu na Kostúrika Cimerman a náš útočník opäť nemal problém skórovať pred takmer prázdnou bránkou. Po prestávke sa Ján Kostúrik postaral aj o hetrik. Už v 49. minúte mu po rozobratí defenzívy hostí vyšla kľučka i koncovka, takže stav 4:0 hovoril jasnou rečou. Príležitostí mali domáci hráči ako maku, no piaty gól nepridali. Naopak po spornom verdikte rozhodcu kopali Detvania v 83. minúte penaltu, pretože brankár Krejčí rukami zachytil okrem lopty aj protihráča, takže z jedenástky korigoval stav na konečných 4:1 Kalný.

Po zápase sme oslovili najprv strelca troch gólov Kremničky Jána Kostúríka, ktorý nám povedal: „Na prvé dva góly mi nahrali spoluhráči nezištne, takže som skóroval do prázdnej bránky. Mohli aj zakončiť, ale bežal som tam a dali mi loptu. Pri treťom góle mi vyšlo takmer všetko vrátane kľučky. Mohol som dať aj viac gólov, ale som rád i za hetrik, hoci som nevyužil ešte dve tutovky. Nešli sme do tohto zápasu s tým, že súpera podceníme. To sa aj ukázalo na ihrisku. Myslím si, že by sme mohli na jar dávať viac gólov. Vytvoril sa dobrý útočný dvojzáprah a aj keď nám vypadol Kolláti, dobre ho nahradil Cimerman. Myslím si, že to bude lepšie ako na jeseň, keďže hráme dlhšie spolu a to sa musí odzrkadliť v zápase.

Tréner Kremničky Norbert Juračka hodnotil zápas nasledovne: „Víťazstvo je z našej strany zaslúžené. Prvý polčas bol dobrý, dali sme v ňom tri góly a mali i ďalšie šance. V druhom som bol nespokojný s poslednou dvadsaťminútovkou. Možno u hráčov už pracovalo podvedomie, že vedú 4:0, tak nastalo u nich uspokojenie. No aj po prestávke sme mali šance, ale namiesto zakončenia sme chceli všetko dávať do prázdnej bránky. Mrzel ma hlavne inkasovaný gól. Je na škodu, že v takomto zápase dostaneme v závere zbytočný gól. Na jar nám to sype strelecky a verím, že to bude takto pokračovať. Kvalita v ofenzíve je, no musíme šance premieňať.“

TJ ŠK Kremnička – MFK Detva 4:1 (3:0)

Góly: 15., 35. a 49. Kostúrik, 22. Laksík – 83. Kalný (z 11m). Rozhodca: Hrivík. ŽK: Krejčí – Lapin. Diváci: 120.

Zostava Kremnička: Krejčí – Vodecký, Bíreš, J. Tóth, Šufliarský – Cimerman (58. Rafanides), Ševčík, Urgela, Vician (82. Boháč) – Laksík, Kostúrik (67. M. Sokol)

Ostatné výsledky: Pohronie B – Námestovo 0:1, Martin – Bytča 1:2, L. Hrádok – N. Baňa 4:1, Podbrezová B – Čadca 4:0, Makov – L. Štiavnica 0:4, Kalinovo – Lučenec 1:2, Krásno n. Kys. – Žarnovica 0:4.

Ďalší zápas odohrá Kremnička na pôde súpera, teda vonku a to v sobotu 9. apríla o 15.30 hodine v Čadci. Prekvapením víkendu je prehra vedúceho Martina doma s o záchranu bojujúcou Bytčou, ktorá bola pred týmto kolom na predposlednej priečke.

1. Martin 45b, 2. Námestovo 38b, 3. Lip. Hrádok 35b, 4. Kremnička 35b, 5. Makov 33b, 6. Kalinovo 32b, 7. Podbrezová B 30b, 8. Žarnovica 27b, 9. Krásno n. Kys. 24b, 10. Čadca 24b, 11. Lip. Štiavnica  18b, 12. Lučenec 18b, 13. Bytča 18b 15b, 14. N. Baňa 17b, 15. Detva 15b, 16. Pohronie B 1b.

IV. LIGA

Medzibrod doma privítal Revúcu a nikoho nenechal na pochybách, že potvrdí úlohu favorita v tomto stretnutí. Dominanciu potvrdzoval už od začiatku. Vedenia sa ujal v 24. minúte, keď sa presadil Marek Vančo. O minútu neskôr už bolo 2:0. Tentoraz domáci premenili pokutový kop, úspešným exekútorom bol Tomáš Klinec. V 43. minúte sa presadil aj druhý útočník Ivan Pipich, ktorý stanovil polčasový výsledok na 3:0. Svoje posledné slovo však povedal pred prestávkou rozhodca. Udelil totiž druhú žltú kartu obrancovi Medzibrodu Belkovi, takže v druhom polčase hrali hostia v početnej výhode. Tú napokon nevyužili. Naopak inkasovali aj štvrtý gól. Tešil sa z neho opäť Ivan Pipich. Náš celok sa vďaka remíze medzi béčkom Zvolena a Fiľakovom dostal na druhé miesto v tabuľke.

TJ Sokol Medzibrod – MFK Revúca 4:0 (3:0)

Góly: 24. Vančo, 25. Klinec (z 11m), 43. a 56. Pipich. Rozhodoval: Urda. ŽK: Belko – Konček, Urc, Bystrán, Čellár, Levický. ČK: 45. Belko (po 2ŽK). Diváci: 300.

Zostava Medzibrodu: Petrík – Gregor, Belko, Rajčok, Pet. Haviar  – Samuelčík ( 90. L. Haviar), Sokol st., Bobok, Vančo – Pipich (87. Sokol ml.), Klinec (81. Huťka).

Naše Jupie privítalo v Badíne Vinicu a už v úvode sa mohlo tešiť z gólu. V piatej minúte poslal loptu za vlastného brankára Paľaga, takže bolo 1:0. Tento stav vytrval až do prestávky. Po nej už náš celok skóroval riadne z hry svojim hráčom do súperovej siete, keď na 2:0 zvýšil v 57. minúte Martin Ulehla. Dvojgólový náskok nášmu mužstvu dlho nevydržal, pretože už o sedem minút znížil Ivan na 2:1. Hosťom sa však už vyrovnávajúci zásah nepodarilo dosiahnuť, navyše v nervóznom závere videli dvaja Viničania žlté karty. Domácich mrzí zranenie kapitána Šveca, ktorého v 28. minúte nahradil práve strelec víťazného gólu stretnutia Ulehla.

JUPIE Podlavice Badín – ŠK Vinica 2:1 (1:0)

Góly: 5. Paľaga (vlastný), 57. Ulehla – 64. Ivan. Rozhodoval: Grenčík. ŽK: Pšida – Zachar, Rácz. Diváci: 120.

Súpiska Jupie: Škubák – Pšida (85. Valach), Ľ. Ďuriš, Veselovský (73. Gajan), Plško, Marchuk, E. Hudec, M. Baláž, Beňák, Ďurta, Hroš (28. Ulehla).

Ostatné výsledky: Zvolen B – Fiľakovo 1:1, V. Krtíš – S. Ďarmoty 0:6, Málinec – Kováčová 1:2, Hriňová – Poltár 1:0, Pliešovce – Divín 3:0.

V najbližšom kole sa naše celky predstavia na ihriskách súperov. Konkrétne v nedeľu 10. apríla o 15.30 hodine, kedy Medzibrod cestuje Divína a naše Jupie odohrá duel v neďalekej Kováčovej.

1. Fiľakovo 38b, 2. Medzibrod 36b, 3. Zvolen B 36b, 4. Slovenské Ďarmoty 35b, 5. Hriňová 24b, 6. Revúca 23b, 7. Pliešovce 23b, 8. Jupie Podlavice-Badín 20b, 9. Vinica 19b, 10. Poltár 17b, 11. Kováčová 14b, 12. V. Krtíš 7b, 13. Málinec 5b, 14. Divín 2b.

Autor: (job), Foto: autor (zo zápasu Kremnička - Detva)