CINEMAX BB prináša v apríli ďalšie filmové premiéry, ktoré sa oplatí vidieť

Kino
0 /

Banskobystrické multikino CINEMAX BB  je tu s novou aprílovou ponukou viacerých nových filmových premiér pre všetky vekové kategórie. Prinášame prehľad nových filmov od štvrtka 11. apríla 2024 aj s video ukážkami.

AKO ZACHRÁNIŤ  DRAKA – Predpremiéra 13. a 14. apríla o 13:50

Animovaný film, Španielsko 99 minút. V starovekej Číne boli draci a ľudia priateľmi, ale ľudská chamtivosť ukončila ich spojenectvo a tieto čarovné stvorenia sa stali korisťou. Posledného z nich teraz drží v zajatí krutý cisár.

Jedného dňa drakovi prinesie jedlo malá sirota menom Ping a čoskoro sa ukáže, že ona je tou vyvolenou, ktorá jediná ho môže zachrániť. Títo nepravdepodobní spojenci sa musia naučiť pomáhať si a chápať jeden druhého. Na ich ceste za slobodou ich prenasleduje zlý čarodejník a lovec drakov.

Aby prežili a Ping splnila svoje poslanie, musí nájsť odvahu a magickú silu, o ktorej doteraz nevedela. Už nemôže byť tým bojazlivým, plachým sirotou, akým bývala kedysi. Teraz je skutočnou hrdinkou, ktorá musí zachrániť draka.

SUGA | AGUST D TOUR ‘D-DAY’ THE MOVIE – Artmax koncert 13. apríla o 16:00

Filmový zostrih k-pop koncertov, Južná Kórea 84 minút. Člen obľúbenej kórejskej kapely BTS, ktorá láme jeden rekord za druhým, sa vydal aj na sólovú dráhu, si teraz pre fanúšičky a fanúšikov pripravil koncertnú snímku zo svojho minuloročného veľkolepého turné.

Poteší ich filmovým zostrihom zo svojej prvej celosvetovej sólovej tour SUGA | Agust D TOUR ‚D-DAY‘, ktorú na 25 koncertoch odohraných v 10 mestách videlo vyše 290 000 divákov.

Juhokórejský rapper Suga, ktorý sólovo vystupuje ako Agust D, počas tohto truné predstavil svoj debutový album D Day. Vo filme nebudú chýbať ani zábery zo zákulisia, duety s ďalšími členmi BTS: RM, Jiminom a Jung Kookom a obľúbená pozitívna energia najobľúbenejších k-popových hudobníkov súčasnosti.

KROTITELIA DUCHOV: MRAZIVÁ HROZBA

Akčná sci-fi komédia, USA 115 minút. Nesmrteľná značka Krotitelia duchov prichádza s ďalším pokračovaním! Callie (Carrie Noon) a Gary (Paul Rudd) sa s deťmi po udalostiach z roku 2021 usadia v New Yorku a naplno sa venujú pomoci tým, ktorých trápia nepríjemní duchovia a prízraky.

Keď však mesto uprostred leta náhle zamrzne, je jasné, že noví Krotitelia majú dočinenia s hrozbou, s akou sa ešte nestretli…

NEZLOMNÍ

Dobrodružný film, USA 107 minút. Prešli džungľou, aby našli najlepšieho priateľa Mark Wahlberg sa počas vytrvalostných pretekov naprieč džungľou spriatelí s túlavým psom v dojemnom príbehu nakrútenom podľa skutočných udalostí a podľa knižného bestselleru Mikaela Lindnorda „Dog, ktorý Crossed Jungle to Find a Home“.

Po devätnástich rokoch vytrvalostného pretekania stojí Michael (Mark Wahlberg) naposledy na štartovej čiare. Počas nasledujúcich šiestich dní a nocí sa na majstrovstvách sveta Adventure Racing v Dominikánskej republike ešte raz pokúsi doviesť svoj tím víťazne do cieľa. V náročnom teréne naprieč divokou prírodou ho však okrem prekážok čaká aj jedno prekvapujúce stretnutie. Narazí na opusteného psa, ktorý sa k nemu pridá a stane sa súčasťou tímu.

Na 700-kilometrovej trati potom medzi ním a Artúrom (tak kríženca erdelteriéra pomenuje), vznikne silné puto. Vernosť a oddanosť štvornohého spoločníka ohromí nielen Michaela, ale aj ostatných členov. Všetci siahnu ďaleko za hranice svojich síl a preteky im začnú komplikovať zranenia. No čoskoro sa ukáže, že spoločne sú nezlomní.

Skutočný príbeh odvahy a priateľstva, v ktorom obľúbený herec Mark Wahlberg a túlavý pes Artúr dokazujú, že najväčšie víťazstvá v živote sa často zaobídu bez medailí, málokedy však bez boja. Najťažšie prekážky však vytvárajú najsilnejšie putá, navyše na miestach, kde by to čakal málokto. Aj v nebezpečnom teréne latinskoamerickej džungle. Zdá sa byť tento príbeh ťažko uveriteľný? On sa však naozaj stal!

PRVÉ ZNAMENIE: PRICHÁDZA SATAN!

Horor, USA 119 minút. Psychologický horor od filmového štúdia 20th Century Studios “Prvé znamenie: Prichádza Satan!”, je prequelom klasického, legendárneho hororu z roku 1976.

Keď je mladá Američanka poslaná do Ríma, aby začala slúžiť cirkvi, stretne sa s temnotou, ktorá ju prinúti spochybniť vlastnú vieru a odhalí desivé sprisahanie, ktoré dúfa, že prinesie zrod vteleného zla.

TO SA MI SNÁĎ LEN ZDÁ – Artmax film 16. apríla o 18:10

Komédia, USA 103 minút. Paul Matthews je muž, ktorého by ste si v skutočnom živote pravdepodobne nevšimli: Plešatý, v pokrčených nohaviciach a hnedých kožených mokasínach, je profesorom na univerzite, o ktorej ste nikdy nepočuli. Má manželku, ktorá ho podporuje, dve dcéry a ambície, ktoré nie je schopný realizovať.

A potom sa stane niečo zvláštne. Tento nenápadný muž sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete a stane sa tak globálnou celebritou. Razom sa mu začnú plniť všetky želania a jeho riedko navštevované prednášky sa rýchlo zapĺňajú. Ale spozná tiež, aká vysoká je cena slávy.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov