Bystričania vyhrali na pôde posledných Z. Moraviec 1:0, zvýšili náskok na 7. mieste + HLASY

1 /

V 6. kole nadstavby o udržanie sa vo futbalovej Niké ligy Banská Bystrica zvíťazila na pôde už beznádejne posledného tímu v Zlatých Moravciach tesne 1:0 a upevnila si siedme miesto v tabuľke. Rozhodujúci a jediný gól duelu strelil odchovanec mužstva spod Uprína Jakub Považanec. Domáci ViOn prehral štvrtý zápas za sebou a štyri kolá pred koncom sezóny je v pozícii zostupujúceho tímu stále bez víťazstva.

Prvú príležitosť mali Bystričania v jedenástej minúte. K Migaľovi sa dostal pekný center z pravého krídla, vyskúšal to bez prípravy z vnútra šestnástky smerom k ľavej žrdi, no narazil len na dobre pripraveného gólmana Richtera! Potom prišli tri vyložené šance Zlatomoravčanov. Pred štvrťhodinou Brenkus dostal ideálnu prihrávku na hranicu šestnástky, vyslal tvrdú strelu, no loptu pri ľavej žrdi brankár Hruška chytil. Po polhodine Duga vyskočil na center z rohového kopu najvyššie a hlavou opečiatkoval brvno! Stopercentnú  príležitosť po výbornej akcii a lopte z ľavého krídla cez celú šírku pokutového územia spálil Brenkus, keď z bezprostrednej blízkosti prekopol bránku.

Po zmene strán potrestali tri nevyužité šance domácich hostia spod Urpína. V 56. minúte po centri z rohového kopu do šestnástky dokázali síce hráči ViOn-u odkopnúť loptu, no nie ďaleko. Ešte v šestnástke na ľavej strane si ju prebral Jakub Považanec, dostal sa cez defenzívu súpera a vypálil tvrdú ranu do hornej časti siete k bližšej žrdi. Brankár Richter zostal bez šance – 0:1. Zlatomoravčania museli ešte viac otvoriť hru, prestriedali, no mohli pykať v sedemdesiatej minúte, keď si Veselovský perfektne nabehol na pravú žrď, no presnú prihrávku nepretavil vo veľkej šanci do dvojgólového vedenia. Následne sa snažili vyrovnať dobrými pokusmi Švec, Jinjolava i Tabatadze, ale proti bol Huška so svojou defenzívou. V 89. minúte po centri Balića na Moška signalizovali domáci hru rukou u jedného z Bystričanov, no v klbku hráčov bolo náročné postrehnúť čo sa v pokutovom území udialo a či to bolo v rámci pravidiel. Duel teda skončil 0:1 s čistým kontom brankára Hrušku.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 56. Považanec. Rozhodovali: K. Micheľ – Pacák, Jánošík, ŽK: Balaj – Pišoja.

Zlaté Moravce: Richter – Suľa (82. Moško), Nagy, Gono, Jinjolava – Nonikašvili, Duga – Majdan (66. Tabatadze), Brenkus (66. Švec), Mészáros (54. Čonka)  – Balaj (82. Balič)

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Klimpl, Hlinka, Willwéber, Migaľa (64. Depetris) – Považanec (78. Guimaraes), Richtárech – Mrquinho (71. Ľupták), Rymarenko, Veselovský (78. Hanes)

Hlasy po zápase (zdroj MFK Dukla):

Marek Bažík, asistent trénera B. Bystrice: „Keďže sme vedeli výsledok včerajšieho zápasu Trenčín – Košice, o motivácii pred dnešným zápasom sme sa nemuseli baviť. Do zápasu o niečo lepšie vstúpili domáci, ale postupne sa hra v poli vyrovnala a šance boli na obidvoch stranách. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie my, hru sme mali pod kontrolou a ujali sme sa vedenia po peknej strele Kuba Považanca. V záverečnej polhodine sme museli improvizovať so striedaniami, keďže menšie svalové problémy signalizoval Lukáš Migaľa. Zápas sme dotiahli do víťazného konca, z čoho sa tešíme. Odskočili sme Trenčínu na osem bodov, máme to tak vo vlastných rukách. Musíme sa zodpovedne pripraviť na posledné štyri kolá.“

Jakub Považanec, strelec jediného gólu zápasu: „Ťažký zápas, pretože Zlaté Moravce už sú jasný zostupujúci a o nič im nešlo. Každý očakával, že to bude jednoznačný zápas, ale práve tieto bývajú najťažšie. Podali sme kvalitný výkon, ktorý bol podložený nasadením a behavosťou. Bol to zápas o jednom góle a som rád, že sme ho dali my. A o to viac, že som sa konečne trafil ja, pretože to čakanie bolo dlhé. Dôležité tri body, pretože sme vedeli, ako hral včera Trenčín a mohli sme mu odskočiť na rozdiel ôsmich bodov a upevniť si siedme miesto v tabuľke.“

Oliver Klimpl, ligový debut v A-tíme Banskej Bystrice: „Chcem poďakovať všetkým za dôveru, ktorú som dostal a aj skúseným spoluhráčom, ktorí mi veľmi pomáhajú. Samozrejme ma to motivuje na sebe pracovať čo najviac.“