HORY A MESTO: Stretnutie s fenomenálnou americkou lyžiarkou Hadley Hammer v ŠVK Banská Bystrica

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Štátna vedecká knižnica – Americké centrum pozýva 15. apríla 2024 o 17:00 hod. na stretnutie s fenomenálnou americkou extrémnou lyžiarkou a skialpinistkou Hadley Hammer v rámci festivalu HORY A MESTO!

Podujatie sa uskutoční v spoločenskej sále knižnice. Hadley Hammer opíše návštevníkom svoj vstup do sveta profesionálneho lyžovania. Vo veku 25 rokov sa zúčastnila svojej prvej veľkej lyžiarskej súťaže, čo ju katapultovalo na vrchol Freeride World Tour a do veľkých horských stien. Hadley sa na prednáške zameria na úlohu času vo svojich minulých aj súčasných dobrodružstvách.

HADLEY HAMMER

Je profesionálna lyžiarka a skialpinistka. Objavila sa v mnohých horských filmoch a je aj talentovaná spisovateľka. Hadley vyrastala ako krasokorčuliarka a bežkyňa na lyžiach v Jackson Hole vo Wyomingu.

Prihlásila sa do súťaže vo freeskiingu, kde síce celkom pohorela, ale veľmi ju to bavilo a chcela spoznať svoje limity. Tri roky po tejto prvej súťaži stála Hadley na stupňoch víťazov a získavala si pozornosť sponzorov zvučných mien.

O rok neskôr začala nakrúcať s Teton Gravity Research. Odvtedy jej profesionálna kariéra a lyžovanie raketovo vyleteli. Objavila sa vo viacerých filmoch a cestovala po Bolívii, Európe alebo do Yukonu v snahe nájsť najlepšie a najdivokejšie línie.

Hadley žije v Chamonix vo Francúzsku.

Hadley Hammer

Hadley Hammer

Američanka Hadley Hammer, hviezda svetového extrémneho lyžovania, bude hlavným hosťom 24. ročníka medzinárodného festivalu horských filmov a dobrodružstva Hory a mesto.

Podujatie v ŠVK bude v anglickom jazyku bez tlmočenia. Vstup je bezplatný.

Zdroj: Soňa Šóky, Foto:  ilustračné a ŠVK