Vyhrali Hamšíkovci aj Medzibrod, Badínu bolo ukrivdené pre neuznaný gól + HLASY

1 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica potvrdil dobrú formu a vyhral aj na pôde poslednej Dubnice nad Váhom. Bodoval v siedmom zápase v rade a v piatom kole za sebou neinkasoval gól. V nižšej súťaži zvíťazil Medzibrod doma nad predposlednou Liptovskou Štiavnicou. Badínčania tesne prehrali u tretieho celku tabuľky v Staškove, keď im arbiter neuznal pre údajnú hru rukou vyrovnávajúci gól.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil v Dubnici nad Váhom, ktorá je síce na poslednej priečke, ale na jar hrá vyrovnané zápasy aj s vyššie postavenými mužstvami. Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo až v 40. minúte, keď poslal bystrický tím do vedenia Samuel Jenat0:1. V závere prvého polčasu mohol ešte zdvojnásobiť vedenie hostí Patrik Abrahám, ale najlepší strelec súťaže tentokrát penaltu nepremenil. Do prestávky dominoval tím spod Urpína, ale nepremieňal šance.

Ani v druhom polčase sa skóre dlho nemenilo. Domácim sa nedarilo vyrovnať. Hrozili najmä z brejkov. Poistku proti poslednému celku tabuľky pridal napokon v 85. minúte Denis Jančo po dobrej a presnej strele na 0:2. Výkon RSC HA však po prestávke už nemal prvopolčasové parametre. Zisk troch bodov vytiahol ´Hamšíkovcov´ na štvrtú priečku v tabuľke, pričom na vedúci Zvolen strácajú iba tri body!

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy:V prvom polčase sme hrali presne tak, ako sme si povedali. Hrali sme výborne, kombinačne a vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí, z ktorých sme dokázali premeniť len jednu. V druhom polčase sme začali dobre, nastrelili sme konštrukciu brány, no postupom času sme boli veľmi nepresní a chýbal nám pokoj v predfinálnej a finálnej fáze. Súper cítil stále šancu a aj hrozil z brejkov. Teší ma, že sme neinkasovali a potvrdili víťazstvo strelou Janča. Škoda, že sa nám nepodarilo dať druhý gól skôr, zápas by bol pokojnejší. Hráčov ale chcem pochváliť hlavne za prvý polčas a prístup k zápasu. V sobotu sa tešíme na dobrý zápas s dobrým súperom z Galanty.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

FK Dubnica nad Váhom – RSC Hamsik Academy 0:2 (0:1)

Góly: 40. Jenat, 85. Jančo. Rozhodovali: Šafárik – Dubravec, Mokrý. ŽK: 27. Jambrich, 43. Samuhel, 58. Polčák – 45. Netolický, 63. A. Jackuliak. Diváci: 150.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Holub (71. P. Hanes), Jenat, Kapor, A. Jackuliak – Krištof (89. Palko), Beran, Jančo – Abrahám, Netolický (89. Kukučka), Somov (61. Puškár).

———————————————————————————-

Podkonice prehrali na pôde druhej Galanty. Do vedenia išli domáci v tridsiatej minúte Kočíkom, lenže hostia minútu pred prestávkou odpovedali gólom Mózera na 1:1. Po zmene strán sa už presadili iba hráči Slovana a dvoma gólmi navýšili stav na konečných 3:1 zásluhou Davalosa a Repu. Bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky:  Sereď – Nové Mesto n. V 4:1, Beluša – Veľké Ludince 2:1, Rača – Šaľa 0:0, Lehota p. V. – Martin 0:1, Zvolen – Bánová 1:1, Malacky – Častkovce 3:2.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalisti RSC Hamsik Academy v sobotu 4. mája na Mestskom mládežníckom štadióne Radvaň, kde o 17.00 hodine privítajú v šlágri kola druhú Galantu.

1. Zvolen 46b, 2. Galanta 45b, 3. Sereď 43b, 4. RSC HA 43b, 5. Šaľa 42b, 6. Martin 40b, 7. Beluša 38b, 8. Malacky 33b, 9. Lehota p. V. 33b, 10. Rača 32b, 11. Podkonice 29b, 12. Častkovce 26b, 13. Bánová 24b, 14. V. Ludince 23b, 15. Nové Mesto n. V. 16b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín znovu cestoval na Kysuce a predstavil sa tentoraz na pôde tretieho celku súťaže v Staškove. (Z tohto duelu je aj fotogaléria). Domáci boli favoritom, ale na ihrisku to tak nevyzeralo. Loptu na svojich kopačkách mali viac hostia. Obidve mužstvá predvádzali rýchly kombinačný futbal s množstvom krátkych prihrávok. Keďže na oboch stranách fungovali výborne obrany, gólových príležitostí bolo málo. V 26. minúte mohol otvoriť skóre domáci Staník, jeho strela spoza šestnástky skončila na žrdi. Zvonilo aj na druhej strane, keď v 34. minúte vyšla Badínčanom pekná akcia, Slovák kolmou prihrávkou našiel v pokutovom území Viciana, ten umne pätou posunul loptu na voľného Rafanidesa, ktorý sám pred brankárom opečiatkoval len brvno.

Aj v druhom polčase pokračoval zápas v rýchlom tempe, tentokrát už aj s gólovým zakončením. V 57. minúte zahrával Badín rohový kop, Rafanides poslal loptu do malého vápna, ale hlavička Cabana skončila len na brvne. Z následnej akcie o minútu neskôr sa do lopty oprel domáci Lysík a lopta zapadla presne k žrdi – 1:0. Hosťom chvíľu trvalo, kým sa oklepali z tohto momentu. V 74. minúte sa dočkali aj vyrovnania, keď Vician našiel za obranou Slováka, ktorý lobom ponad brankára poslal loptu do siete. Rozhodca Krajčí však posúdil prevzatie lopty Slováka ako hranie rukou a gól neplatil. Hostia tak napriek výbornému výkonu opäť vyšli zo zápasu naprázdno.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil duel nasledovne: „Bol to vyrovnaný zápas. Oba tímy sa zamerali na pozorné bránenie a tak sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami a gólových príležitostí bolo pomenej. Gól sme dostali po strele spoza šestnástky. Teraz nás čakajú dva domáce zápasy, na ktoré sa musíme zmobilizovať a prerušiť sériu nepriaznivých výsledkov.“

FK Slávia Staškov – ŠK Badín 1:0 (0:0)

Gól: 58. Lysík. Rozhodoval: Krajčí. Diváci: 150.

Z tejto fotografie je vidieť, že si Slovák prevzal loptu ramenom. Na rukáve dresu je červený pás a je jasne vidieť, že hráč loptu prebral bielou časťou dresu, ktorá je na ramene. Zdroj: futbalnet

Medzibrod v nedeľu privítal na svojom ihrisku predposlednú Liptovskú Štiavnicu, ktorá na jar zbiera body v boji o záchranu. Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie a už v úvode ich mohol poslať do vedenia Šimúth, ktorého pokus však v poslednej chvíli zablokoval hosťujúci obranca. Trest tak prišiel na druhej strane, keď Nemček usmernil do siete loptu odrazenú od konštrukcie bránky – 0:1. Medzibrod sa snažil o rýchlu odpoveď, ale Kohút  mieril nad brvno a strelu Sojku brankár L. Štiavnice kryl. Zaslúžená odmena v podobe vyrovnania prišla zásluhou Milráda, ktorý sa v 35. minúte presadil prudkou strelou z hranice šestnástky – 1:1. V závere polčasu takmer strelil vedúci gól Sojka, ktorého hlavičku odvrátil obranca z bránkovej čiary a vzápätí sa mohli presadiť na opačnej strane aj hostia, ale v tutovke z 5 metrov netrafili prázdnu bránku.

Po zmene strán Slušnák vyrazil strelu Milráda z uhlu, ale o pár minút už bol prikrátky na zakončenie Čilíka po Kohútovom priamom kope – 2:1. Následne domáci kontrolovali vývoj zápasu, nepridali však  poisťovací gól a v závere sa tak obávali o svoje víťazstvo. Hostia si však z početných štandardiek dokázali vytvoriť iba jedno vážnejšie zakončenie v nadstavenom čase, s ktorým si Sekereš poradil. Medzibrod si tak pripísal cenné 3 body do tabuľky.

(hut + cb úprava)

Andrej Čilík, strelec víťazného gólu Medzibrodu pre bystricoviny.sk: „V prvom rade chcem poďakovať všetkým fanúšikom, že si našli čas a prišli nás podporiť. Som veľmi rád, že sme po dlhej dobe získali tri body. Každý jeden na ihrisku si uvedomoval, že dnes je ten deň, kedy musíme vyhrať. Na začiatku zápasu sme inkasovali nešťastný gól z ojedinelej akcii súpera. V druhej polovici prvého polčasu sme využili protiútok, pri ktorom dostal loptu do siete Michal Milrád. Druhý polčas sa hral celý v našej réžii. Škoda, že sme nedokázali premeniť viac šancí. Pri teči po priamom kope Daniela Kohúta som sa ocitol pri lopte a dostal som ju do bránky. Dúfam, že táto výhra nás nakopne a začneme pridávať ďalšie výhry do tabuľky.“

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Bolo dôležité získať tri body a to akoby nám zväzovalo nohy. Už aj na jeseň sme proti tomuto súperovi nastúpili strašne laxne a to isté sa stalo aj dnes. Mali sme slabý nástup, súperovi sme darovali hneď gól po našej chybe v rozohrávke zo štandardky. To ešte viac s nami zatriaslo, hrali sme pomaly a súper mal v strede ihriska veľa miesta pri zakladaní útoku. Nedostupovali sme hráčov. Bolo to zlé z našej strany. Až v závere polčasu sme si vytvorili nejaké šance, našťastie sa nám podarilo vyrovnať. Cez polčas sme chalanov nabádali k väčšej aktivite a k výberu iných riešení. Bol tam zvýšený hlas, aby sa chalani viac namotivovali. Našťastie so šťastím sme dali druhý gól, keď sa to tam poodrážalo a lopta zapadla k žrdi. Druhý polčas bol už lepší, no stále to bolo pomalé. Loptu sme síce držali na kopačkách, ale chýbali vyložené šance. Súper pocítil šancu hlavne v závere a hrozil, keď sme mu darovali nezmyselné štandardné situácie. Našťastie sme to nejakým spôsobom ubránili. Výkon nepotešil, jedine tešia tri body. Konečne sme zvíťazili . Čakajú nás dva zápasy vonku a verím, že nejaké body prinesieme, zlepšíme výkon a ukážeme, že futbal hrať vieme.“

TJ Sokol Medzibrod – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 2:1 (0:1)

Góly: 35. Milrád, 55. Čilík – 10. Nemček. Rozhodoval: Halfar. Diváci: 200.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Krásno n. K. – Príbelce 4:1, Kováčová – Tvrdošín 2:1, Bešeňová – Zubrohlava 2:2, Kysucké N. Mesto – Čadca 2:0, Makov – Stráňavy 0:9.