RSC Hamsik Academy vyhral a šplhá sa nahor, cenná remíza Medzibrodu + HLASY

7 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica zdolal Lehotu pod Vtáčnikom 2:0 a vyšvihol sa na štvrté miesto v tabuľke. V nižšej súťaži bodoval Medzibrod v Bešeňovej po remíze 1:1, Badínčania neuspeli na pôde druhého celku tabuľky v Kysuckom novom Meste.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica privítal na mestskom mládežníckom štadióne Radvaň suseda v tabuľke Lehotu pod Vtáčnikom. Do vedenia išli domáci v tomto dôležitom zápase už v 4. minúte. Puškár skvele napádal súpera, získal loptu na ľavom krídle a popri bránkovej čiare dravo prenikol až pred brankára hostí Pipíšku, ktorého nekompromisne prekonal – 1:0. Ďalšiu šancu mali ´Hamšíkovci´ v 12. minúte, opäť po zisku lopty v okolí súperovej šestnástky, ale Jančo v dobrej pozícii ešte hľadal pätičkou spoluhráča, neúspešne. Hostia pohrozili v 26. minúte, keď Bublák spoza šestnástky tesne minul pravú žrď. V 39. minúte zakončoval Bublák opäť, tentokrát z hranice pokutového územia a gólman Slančík vytiahol výborný zákrok.

V úvode druhého polčasu preveril Slančíka strelou z ľavej strany Mudasiru, ktorý o pár desiatok sekúnd neskôr po odrazenej lopte v stopercentnej šanci z päťky prekopol bránku. V 65. minúte zas po Jančovej štandardke z ľavej strany, keď lopta prešla až na zadnú žrď, zblízka minul bránku Somov. V závere duelu vyšiel bystrickým hráčom rýchly protiútok a na jeho konci spolupráca dvoch striedajúcich mladíkov. Palko prihral v pokutovom území nezištne Kukučkovi, ktorý z prvej k pravej žrdi upravil na konečných 2:0. RSC Hamsik Academy tak po góloch v úvode a závere stretnutia bodoval naplno a sériu bez prehry natiahol na šesť zápasov. V posledných štyroch kolách nedostal pritom ani jeden gól.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy:Hráči dodržali všetky taktické pokyny, ktoré dostali. Boli sme pripravení na to, že súper bude dobrý na lopte, čo sa aj potvrdilo. Držali loptu častejšie na kopačkách, ale nie v nebezpečných priestoroch. V ofenzíve sme mali byť párkrát trpezlivejší a presnejší, ale stálo proti nám veľmi kvalitné mužstvo, takže je pochopiteľné, že nás donútilo k chybám. Musím vysloviť pochvalu všetkým hráčom, ktorí nastúpili v dnešnom zápase. Vzhľadom na to, že naše mužstvo bolo v tomto zápase ešte mladšie ako inokedy, čo koniec koncov dokumentujú aj obaja strelci gólov. Treba sa potešiť z víťazstva a od pondelka sa začať pripravovať na ďalší ťažký zápas v Dubnici.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

RSC Hamsik Academy – OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 2:0 (1:0)

Góly: 4. Puškár, 90. Kukučka. ŽK: 33. Beran – 74. Oršula. Rozhodovali: Valentová – Uram, Hudy. Diváci: 145.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – S. Hachek, Holub, Kapor, P. Hanes (66. Kukučka) – Krištof, Beran – A. Jackuliak, Jančo (88. Palko), Puškár (88. E. Mlynárik) –  Somov (83. Krasniqi)

zo zápasu RSC HA proti Lehote p. V.

Podkonice po siedmych dueloch bez výhry zdolali doma poslednú Dubnicu nad Váhom tesne 3:2. Do vedenia išli už v prvej minúte Očenášom, avšak minútu pred prestávkou vyrovnal na 1:1 Polčák. Tento stav však platil iba krátko, pretože ešte do skončenia polčasu stihol odpovedať Mózer. Po zmene strán pridal Očenáš v 69. minúte svoj druhý gól a zvýšil na 3:1. Hostia znížili v 84. minúte Púčekom, no vyrovnať sa im už v závere nepodarilo. Bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky: Nové Mesto n. V – Galanta 1:3, Martin – Zvolen 0:1, Častkovce – Beluša 1:2, Bánová – Rača 0:1, Veľké Ludince – Sereď 0:1, Šaľa – Malacky 2:0.

Najbližšie sa predstavia futbalisti RSC Hamsik Academy v sobotu 27. apríla o 16.30 hodine na pôde posledného celku súťaže v Dubnici nad Váhom.

1. Zvolen 45b, 2. Galanta 42b, 3. Šaľa 41b, 4. RSC HA 40b, 5. Sereď 40b, 6. Martin 37b, 7. Beluša 35b, 8. Lehota p. V. 33b, 9. Rača 31b, 10. Malacky 30b, 11. Podkonice 29b, 12. Častkovce 26b, 13. V. Ludince 23b, 14. Bánová 23b, 15. Nové Mesto n. V. 16b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín sa predstavil na pôde druhého celku súťaže v Kysuckom Novom Meste. Hralo sa na umelej tráve a prvý polčas ako keby náš celok z bystrického okresu ani nebol na ihrisku. Domáci boli agresívnejší, rýchlejší, presnejší a svojim maximálnym nasadením nútili súpera k chybám. Prvýkrát využili zaváhanie hostí v rozohrávke v 10. min, keď po chybe Pavlika využil dieru v obrane Chupáň, obišiel brankára a otvoril skóre – 1:0. Kysučania naďalej pokračovali vo svojej aktivite, ale druhého gólu sa dočkali až v 35.min, keď opäť využili zaváhanie Badínčanov, keď zle rozohral Valent, do otvorenej obrany vnikol Chupáň, ktorého v pokutovom území nedovolene atakoval Bíreš. Z nariadeného pokutového kopu zvýšil na 2:0 Štefunda. Domáci zo svojho tlaku v prvom polčasu až viac nevyťažili a tak hostia schádzali do kabín pre nich ešte lichotivým len dvojgólovým mankom.

Do druhého polčasu nastúpili hráči Badína ako vymenení, prevzali iniciatívu a zatlačili domácich na ich polovicu. Snažili dostať pred bránku domácich ako sa len dalo, po krídlach, stredom obrany, individuálne, ale nie a nie dostať loptu za chrbát domáceho gólmana Šteinigera. Ten predviedol výborne zákroky pri strelách Slováka a Bíreša, keď loptu iba námahou vyrazil na roh. Hostia sa dočkali až v 71. minúte trochu kurióznym gólom, rohový kop zahrával Rafanides, lopta prešla popred bránku a na prekvapenie skončila v sieti pri vzdialenejšej žrdi – 2:1. Tento gólový moment ešte viac posilnil hostí a vrhli všetky sily do útoku. Naopak domáci využívali voľne priestory v otvorenej obrane Badína, ale ich veľké príležitosti zlikvidoval skvelými zákrokmi Sršeň. Rozuzlenie zápasu prišlo v 78. min, domáci zahrávali priamy kop, centrovanú loptu zle odhadol Sršeň a Brodňan ju pred ním poslal do prázdnej bránky. Badínčania tak ani v ďalšom zápase na jar nepocítili radosť z výhry a tentokrát ich okrem výsledku musí mrzieť aj výkon z prvého polčasu.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil duel nasledovne: „V prvom polčase sme hrali zle. Chýbal nám pohyb, kazili sme veľa prihrávok a chýbalo nasadenie. Obom gólom predchádzala individuálna chyba. Druhý počas bol z našej strany oveľa lepší a dovolím si povedať, že najlepší v jarnej časti. Po rohom kope sme znížili na rozdiel gólu a išli sme za vyrovnaním, ale opäť sme inkasovali tentokrá po chybe brankára. Ak chceme začať vyhrávať, tak hráči musia inak pristúpiť k zápasom. Chýba mi väčšia vôľa po víťazstve, urobiť pre úspech niečo navyše. Niektorí si idú len zahrať a je im jedno ako to dopadne. Z výsledku som sklamaný.“

MŠK Kysucké Nové Mesto – ŠK Badín 3:1 (2:0)

Góly: 10. Chupáň, 35. Štefunda, 78. Brodňan – 71. Rafanides. Rozhodoval: Matula. Diváci: 200.

———————————————————————

Medzibrod sa v nedeľu dopoludnia predstavil v Bešeňovej a dostal sa do vedenia hneď z úvodnej akcie, keď odcentroval Rajčok a zakončenie Šimútha si zrazil do vlastnej bránky Kalanka0:1. Následne sa hral prevažne medzišestnástkový futbal bez gólových príležitostí a až po polhodine strela domáceho Barana opečiatkovala brvno Sekerešovej bránky. V závere polčasu mohol zvýšiť vedenie hostí Bobrovský, ale domáca obrana jeho pokus zblokovala.

Po prestávke domáci hneď vyrovnali na 1:1 zásluhou Zošáka, ktorý sa presadil z nariadenej penalty. Hostí to však nezlomilo a vedenie im mohol prinavrátiť Šimúth, Pažítka však jeho nájazd zlikvidoval rovnako ako aj neskôr pokus striedajúceho Milráda. A keď strela hosťujúceho Samuelčíka tesne minula bránku, tak v závere boli bližšie k víťazstvu domáci. Volej Barana najskôr skončil na brvne a v nadstavenom čase vytlačil Sekereš spod brvna hlavičku Teličáka. Vzhľadom na priebeh zápasu si tak tímy body spravodlivo podelili.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Napriek výbornému vstupu do zápasu, keď sme sa z prvej akcie ujali vedenia, to nebol ideálny prvý polčas. Hrali sme totiž pomaly a robili sme veľa chýb. Mohli sme však ešte pridať druhý gól po veľkej šanci Bobrovského. Domáci mali dve príležitosti, trafili aj brvno, mali sme šťastie. V druhom polčase išla hneď dlhá lopta za našu obranu, mali sme s tým problém, prišiel penaltový faul. Domáci z pokutového kopu vyrovnali. Následne mohlo vedenie strhnúť na jednu či druhú stranu tak domáce mužstvo ako aj my. Mali sme jednu vyloženú šancu, dve pološance. Bešeňovčania nastrelili brvno. V závere nás ešte podržal brankár Sekereš, chytil gólovú šancu súpera. Napokon sme teda radi za bod, je z vonku, takže sa počíta. Po dvoch prehrách sme dokázali bodovať, čo je dobré. Teraz sa potrebujeme pripraviť na domáci zápas proti Liptovskej Štiavnici.“

OŠK Bešeňová – TJ Sokol Medzibrod 1:1 (0:1)

Góly: 47. Zošák (z 11m) – 2. Kalanka (vlastný). Rozhodoval: Krajčí. Diváci: 70.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Zubrohlava – Čadca 1:2, Lip. Štiavnica – Krásno n. Kys. 0:1, Stráňavy – Staškov 0:2, Tvrdošín – Makov 1:0, Príbelce – Kováčová 1:0. .

Najbližšie sa Badín predstaví v sobotu 27. apríla o 16.00 hodine v Staškove. Futbalisti Medzibrodu hrajú v nedeľu 28. apríla o 16. 00 hodine doma a privítajú Liptovskú Štiavnicu.

1. Krásno n. K. 49b, 2. Kysucké N. Mesto 35b, 3. Staškov 30b, 4. Bešeňová 27b, 5. Zubrohlava 26b, 6. Makov 25b, 7. Čadca 24b, 8. BADÍN 23b, 9. MEDZIBROD 22b, 10. Kováčová 21b, 11. Stráňavy 19b, 12. Príbelce 18b, 13. Lip. Štiavnica 16b, 14. Tvrdošín 16b.

Autor: (cb), Foto: web RSC HA