FOTO: V sobotu 4. mája 2024 sa na Mliečnej farme Hiadlovských koná Ľupčiansky deň vidieka

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Hiadlovec Event & Catering v spolupráci s Mliečnou farmou Hiadlovských vás srdečne pozývajú na „Ľupčiansky deň vidieka“. Podujatie sa uskutoční v sobotu 4. mája 2024 od 9:00 – 21:00 hod. priamo na farme v Slovenskej Ľupči.

Mliečna farma Hiadlovských bola založená v roku 1992 na lúke, priamo v srdci Slovenska, za obcou Slovenská Ľupča, v časti Podbarište. Dnes už spoločne tri generácie vyrábajú poctivé zrejúce syry z nepasterizovaného mlieka, ktoré získavajú z vlastných kráv. Zvieratá pasú na kopcovitých lúkach v okolí farmy a celý rok ich kŕmia plodinami, čo sami dopestujú.

Farma Hiadlovských

Farma Hiadlovských

Farma sa stala známa aj tým, že sa tu každoročne koná tradičný vinársky a gurmánsky festival  „Na Farmu Hiadlovských (nielen) za vínom“. Rodine Hiadlovských sa podarilo vytvoriť farmársku gastronómiu i kultúru degustovania vínka na strednom Slovensku v spojení s kvalitným prírodným zrejúcim a nepasterizovaným syrom Hiadlovec, ktorý sami vyrábajú.

„Naše ďalšie kultúrno – spoločenské podujatie Ľupčiansky deň vidieka kladie dôraz na regionálnu gastronómiu nielen našej farmy, ale aj okolitých obcí. Podporuje ukážky práce našich remeselníkov s predajom výrobkov lokálnych farmárov. Zároveň podporujeme uchovanie povedomia miestnych tradícií a zvykov,“

hovorí Martin Hiadlovský z rodinnej farmy.

Martin Hiadlovský

Martin Hiadlovský

V sobotu 4. mája 2024 môžete na Mliečnej farme Hiadlovských okúsiť farmárske raňajky, ktoré sa budú podávať formou švédskych stolov od 9:00 – 12:00 hod. Vychutnajte si ich spolu s tradičnými špecialitami zo Slovenskej Ľupče, Seliec, Španej Doliny a Podkoníc.

V programe Ľupčianskeho dňa vidieka nebude chýbať mikroregionálny trh, gurmánske špeciality farmárov, farmárske súťaže, aktivity pre deti i dospelých – ryžovanie zlata, mineralogická výstava, syrársky workshop gazdu Jožka Hiadlovského, tombola s hodnotnými cenami a mnoho iného.

V hudobnom programe vystúpia Detský FS Dratvárik, Fujarové trio Svrčinovci, DFS Vánok a ZUŠ Slovenská Ľupča.

V sobotu 4. mája zažijete pravú atmosféru vidieka a spoznáte prácu miestnych remeselníkov a farmárov. Strávite nezabudnuteľný deň plný vidieka s priateľmi na Mliečnej farme Hiadlovských. Podujatie sa uskutoční za každého počasia.

Viac informácií získate na (1) Facebook a podujatí https://fb.me/e/7wjNVc4RH.

Video pozvánka: https://www.facebook.com/hiadlovec/videos/1686074838799267?idorvanity=338518419232942

Zdroj: (tom) a Mliečna farma Hiadlovských , Foto: ilustračné