Rozlúčka s jeseňou vyšla Badínu, Kremnička remizovala, Rakytovce takmer prekvapili

2 /

V tretej a štvrtej futbalovej lige stred sa cez víkend hralo posledné jesenné kolo, v ktorom nás potešili iba Badínčania. Po spojení s Jupie Podlavice to zrejme myslia s postupom do tretej ligy vážne a záver jesene mali grandiózny. Viac sa čakalo od Kremničky, ktorá na pôde nováčika tretej ligy v Žarnovici uhrala iba remízu. Rakytovce takmer šokovali pred vyše tisícovou návštevou v Turci druhý Martin. Brusno prehralo v Bytči, ale jesennú časť ukončí v Kalinove, kde dohrá v utorok zápas ôsmeho kola.

Rakytovčania cestovali na pôdu favorita súťaže Martina a nepočínali si najhoršie hoci prišli iba jedenásti a na lavičke mali iba náhradného brankára. Prvý polčas zápasu na staronovom martinskom štadióne jednoznačne patril domácim futbalistom. Už v 9. minúte mali prvú šancu, keď sa po rohu dostal k lopte Michal Hanek a hlavičkoval nad bránu. V 17. minúte to skúšal ďalší Martinčan Thomka, ale jeho pokus išiel tesne vedľa. V 18. minúte hosťujúci brankár Mráz ešte po na rýchlo zahratom rohovom kope stihol vyraziť loptu, avšak po strele jedného z domácich hráčov a hlavne proti dorážke Haneka už bol bezmocný – 1:0. V 19. minúte nastrelil domáci Ďungel žrď. Minútu na to po rohovom kope zabudli Rakytovčania na Haneka a futbalista s bohatou futbalovou kariérou upravil na 2:0.

V druhom polčase sa viac začali presadzovať aj hostia. Hralo sa hore – dole a futbal sa vyše tisícke divákov páčil. V 48. minúte napriahol domáci Jadroň, ale jeho pokus sa nezmestil medzi tri žrde. V 51. minúte sa po centri dostala lopta ku Gáborovi, ktorý sám z piatich metrov netrafil hosťujúcu bránu. V 53. minúte sa na nášho Mráza rútil Thomka – nepochodil. V 69. minúte martinské hľadisko roztlieskala utešená strela Facunu, no ešte krajší zákrok predviedol gólman Rakytoviec. V 73. minúte sa podarila pekná akcia aj tímu z okrajovej časti Banskej Bystrice. Styk prešiel od vlastnej polovice až pred šestnástku, kde loptu posunul Danielovi Kohútovi, ktorý utešenou strelou znížil na 2:1. Vyrovnať sa už Rakytovciam nepodarilo, no treba dodať, že v Martine zvíťazil dobrý treťoligový futbal. V oklieštenej zostave náš tím aj bez hrajúceho trénera Murína nesklamal. Svoju premiéru v úlohe kouča tak absolvoval Tomáš Dzúrik.

MŠK Format Martin – FK Rakytovce 2:1 (2:0)

Góly: 18 a 20. Hanek – 73. Kohút. ŽK: 74. Hanek – 89. Gašpar. Rozhodovali: Hraško – Ondruš, Nemček. Diváci: 1100

Zostava RAKY: Mráz – Styk, Záhradník, Gašpar, Mesík, Podkonický – Černík, Rafanides, Černík, Cimerman – Chomistek.

Kremnička sa predstavila v Žarnovici a začala dobre. Prvý polčas náš tím vyhral gólom Jakuba Tótha, ktorý sa presadil v 39. minúte. Po hodine hry však domáci vyrovnali. Konkrétne v 62. minúte prekonal gólmana Krejčího Laurov. Hosťujúci celok pod taktovkou trénera Juračku sa snažil strhnúť víťazstvo na svoju stranu, to sa však nepodarilo, takže náš banskobystrický tím si doviezol zo Žarnovice iba bod a prezimuje na slušnom piatom mieste v tabuľke.

MFK Žarnovica – TJ ŠK Kremnička 1:1 (0:1)

Gól: 37. Tóth – 62. Laurov. ŽK: 38. Černák, 44. Ometák – 55. Tóth, 86. Ďurič, 90. Bíreš. Rozhodovali: Súhrada – Halfar, Moják. Diváci: 200

Súpiska Kremničky a striedania: Krejčí – Tužinský, Herich, Bíreš, Pikoš, Ševčík, J. Tóth, Kočan, H. Kollár, Kamenský (77. Ďurič), Laksík.

Tretí náš zástupca v tretej lige – futbalisti Brusna hrali v Bytči, kde cestovali v značne oklieštenej zostave. Nezvládli u súpera hlavne závery polčasov, v ktorých inkasovali rozhodujúce góly. V 43. minúte dal hosťujúcemu tímu pozdrav do šatne Malík. Po zmene strán pribudli na konte Brusna viaceré žlté karty a v 83. minúte aj červená, ktorú videl Sokol. Záverečná desaťminútovka bola veľmi nervózna. Snaha o vyrovnanie neslávila úspech. Domáci v početnej výhode pridali na konci stretnutia aj druhý gól, konkrétne v poslednej minúte po presnom zásahu Eichlera.

FO Kinex Bytča – FK 34 Brusno-Ondrej 2:0 (1:0)

Góly: 43. Malík, 90. Eischler. ŽK: 83. Šimček – 53. Sojak, 57. Sokol, 83. Giertl, 90. Belko. ČK: 84. Sokol (po 2ŽK). Rozhodovali: Oružinský – Gonda, Valentýni. Diváci: 100

Súpiska Brusna a striedania: Gardošík – Hrabáč, Giertl, Furman, Bošela, Belko, Vician, Bobok, Sokol, Kukula, Sojak (76. Parobek).

Ostatné výsledky: Lučenec – Kalinovo 2:2, Pohronie B – Krásno n. Kys 1:2, Námestovo – Makov 2:0, Teplička n. Váh – Čadca 1:0, N. Baňa – Lip. Hrádok 4:0.

1. 1. Teplička n. Váh 40b (36:10), 2. Martin 32b (41:12) 3. Makov 30b (40:11), 4. Námestovo 28b (24:14), 5. Kremnička 26b (32:29) 6. Lučenec 24b (25:23), 7. N. Baňa 23b (28:20), 8. Lip. Hrádok 21b (27:34), 9. Kalinovo 20b (20:16), 10. Žarnovica 20b (20:38), 11. Krásno n. Kys. 16b (16:31), 12. Bytča 14b (19:29), 13. Brusno 13b (15:25), 14. Čadca 12b (17:24), 15. Rakytovce 12b (16:33), 16. Pohronie B 7b (11:38).

Nazrime ešte do štvrtej ligy – juh, kde máme Badín, ktorý hral vo Fiľakove a rozlúčil sa s jesennou časťou víťazne! Nezačal však stretnutie najlepšie. Po dvadsiatich minútach hry sa zranil brankár Polóny, ktorého musel striedať Butáš. Ten sa ani nestihol poriadne zohrať, keďže domáci išli do vedenia v 27. minúte. Presadil sa futbalista zvučného mena z minulosti Eugen Bari – 1:0. Na jeho presný zásah dokázal odpovedať vyrovnávajúcim gólom Peter Vylúpok v 34. minúte. O tri minúty neskôr poslal rozhodca Libiak predčasne pod sprchy hráča Fiľakova Liptáka, ktorý videl druhú žltú kartu. Za nerozhodného stavu 1:1 išli oba tímy na prestávku. Po nej mal prevahu o jedného hráča práve náš hosťujúci tím, ale nedokázal ju dlho pretaviť do víťazného gólu. Podarilo sa to pred takmer štyristo divákmi až v 80. minúte Oliverovi Ďurtovi, vďaka ktorému si teda Jupie odviezlo z juhu stredného Slovenska cenné tri body a po jeseni tak patrí Badínčanom tretie miesto.

FTC Fiľakovo – Jupie Badín 1:2 (1:1)

Góly: 27. Bari – 34. Výlupok, 80. Ďurta. ŽK: Lipták, Telek, Rapi – Homola, Konder, Výlupok, Sanitra. ČK: 37. Lipták (po 2ŽK). Rozhodoval: Libiak. Diváci: 380

Súpiska Badína a striedania: Polóny (23. Butáš) – Konder, Poliak, Ďurta, Homola, Prikryl, Výlupok, Willwéber, Lešták (53. Ríša), Sanitra, Hroš (72. Plško).

Ostatné výsledky: Podbrezová B – Poltár 2:0, Vinica – Kováčová 1:0, Detva – Málinec 8:0, Slovenské Ďarmoty – Tisovec 4:2, Hriňová – Divín 4:0, Zvolen B – Revúca 0:0.

1. 1. Podbrezová B 29b, 2. Poltár 28b, 3. Badín 23b, 4. Vinica 22b, 5. Slovenské Ďarmoty 21b, 6. Detva 20b, 7. Málinec 20b, 8. Zvolen B 17b, 9. Revúca 17b, 10. Tisovec 16b, 11. Fiľakovo 14b, 12. Kováčová 13b, 13. Hriňová 8b, 14. Divín 4b.

Autor: Jozef Balko, Foto: archív Bystricoviny