Naši hokejisti neuspeli v Martine, keď sa 50 minút nevedeli presadiť + HLASY, VIDEO

0 /

V 22. kole Tipsport ligy sa bystrickému HC ´05 iClinic nedarilo. Na ľade Martina inkasovalo štyri góly a keďže zaknihovalo iba dva, body si z Turca nedoviezlo.

V úvode zápasu sme mali veľkú možnosť ísť do vedenia. Domáci nám ponúkli presilovku, v ktorej sa presadil Galamboš, avšak po odpískaní rozhodcom, takže gól neplatil. Početnú výhodu sme nevyužili a podobne dopadli o niečo neskôr aj Martinčania. Hrozili síce z dorážok, no gól dosiahli až v hre piatich proti piatim. V dvanástej minúte poslal dlhú prihrávku Matejka na Murčeka, ktorý sa rútil na nášho brankára a prekonal ho presnou strelou – 1:0. Do konca prvej tretiny sme mohli stav vyrovnať. Pred Dzubinom dobiedzal Róth, pekný pokus predviedol aj obranca Rosandič. Gólman z Turca sa medzi žrďami nenudil, zasahoval pri koncovke Handlovského, ustál aj teče Ziga a Gilliesa v presilovke. Recept na neho nenašiel v dobrej pozícii ani Tománek.

Aj na začiatku druhej tretiny sme boli aktívnejší. Skórovať sa pokúšali Gillies, Šmach a Kytnár. Zaujal aj Handzuš, ktorý obkorčuľoval bránku a bekhendom preveril Dzubinu, no skóre sa nemenilo ani po následnej dorážke Mikulu. Vyrovnanie mal potom na hokejke dvakrát Tománek, ani on neuspel. Na opačnej strane sa v dobrej šanci ocitol Varga a nechýbalo veľa aby sa presadil. Martinčanom to napokon vyšlo v 36. minúte v hre štyroch proti štyrom. Vnikli do pásma, Tabaček pekne prihral Jáchymovi a ten švihom vymietol pravý roh Corbeilovej svätyne – 2:0. S ´baranmi´ to teda nevyzeralo najlepšie. Do prestávky sa totiž nepresadili, hoci šance mali. Najmä Gillies a Handlovský.

Domáci hrali hneď od začiatku tretieho dejstva presilovku a využili ju. Tabaček vystrelil z ľavého kruhu, pred bránkou neupratal vyrazený puk Ďatelinka, z čoho ťažil Matejka – 3:0. Tento zásah akoby hráčov z Turca ešte viac nabudil a naďalej hrozili. Jokeľ v úniku, či Skladaný peknou strelou, ktorú Corbeil pokryl vyrážačkou. Skúšal to pred bránkou i Varga, no ani jemu nebolo súdené skórovať. Postupne sme však preberali iniciatívu a vytvárali si tlak. Ten napokon priniesol v 50. minúte vytúžený gól. Gillies šikovne našiel voľného Tomáša Ziga , ktorý pálil bez prípravy, čo na Dzubinu platilo – 3:1. Následne sme nepoľavili v koncentrácii, súpera sme opäť pritlačili, čo malo za následok ďalšie zníženie. V 52. minúte Hudec prešiel s pukom poza bránku, pri pravej žrdi šikovne prihral Michalovi Handzušovi, ktorý sa výborne zorientoval pred bránkoviskom a bolo 3:2. Kouč Martina si následne zobral oddychový čas. Jeho zverenci sa upokojili a držali tesné jednogólové vedenie umnou hrou. Až v závere prišli naše chvíle. Dobré možnosti mali Handzuš a Hudec, hrali sme aj power-play, no namiesto vyrovnania sme inkasovali do prázdnej bránky, keď sa aj z veľkého uhla presadil Skladaný – 4:2.

V tabuľke sme stále na štvrtom mieste, na čelo však strácame už päť bodov. Najbližšie hráme v piatok 20. novembra v Poprade o 17.30 hodine.

MHC Martin – HC’05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 13. Murček (Matejka, Tabaček), 36. Jáchym (Bačik), 41. Matejka (Tabaček, Tibor Varga), 60. Skladaný (Kokavec, Bačik) – 50. Zigo (Gillies, Rosandič), 52. Handzuš (Hudec). Rozhodovali: Jonák, Lauff – Korba, Rovenský. Vylúčení na 2.min: 5:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2155.

MHC: Dzubina – Tabaček, Matejka, Dvořák, Dlouhý, Jáchym, Bačík, Tomáš Varga, Trávniček – Skladaný, Murček, Tibor Varga – Kabáč, Jurášek, Kokavec – Jokeľ, Dírer, Rzavský – R. Varga, Rusina, Uhrík.

HC’05: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Jankovič – Gillies, Galamboš, Tománek – Gašpar, Kytnár, Handlovský – Hudec, Handzuš, Mikula – Lamper, Zigo, Róth.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Bol to bojovný zápas. My sme sa zbytočnými vylúčeniami, najmä v útočnom pásme, nemohli dostať do nejakého súvislého tlaku. Domáci boli mimoriadne efektívni. Až po prvom strelenom góle sme výrazne ožili, no tento zásah prišiel dosť neskoro. Boli sme aktívni, Martin sme tlačili, no veľkou prekážkou bol brankár Dzubina. V závere sme hrali vabank v šestici, žiaľ rozhodujúci štvrtý gól dali domáci hokejisti a vyhrali.“

Ivan Dornič, tréner Martina: „Po dobrom výkone v Žiline, kde sme prehrali iba kvôli slabej efektivite, sme sa na tento duel s Bystricou dobre pripravili. Vyrovnali sme sa s kanadským štýlom súpera, ktorý všetky súboje dohráva, ide do hráčov. Moji zverenci sa ale nezľakli a odpovedali rovnakým spôsobom. V obrane hrali disciplinovane a v útoku zasa vyťažili z minima maximum. Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili.“

Autor: (cb), Zdroj: Video huste.tv, Foto: archívne (web hc05.sk)