0 /

V termíne od 20. do 23. januára 2018 sa v banskobystrickej BASELINE SPORT ARENE, domovskom stánku miestneho klubu TC BASELINE Banská Bystrica, uskutočnili  Majstrovstvá Slovenska mladších dorastencov v tenise.

Zaujímavé bystrické MSR mladých tenistov

Úvod majstrovstiev patril slovenskej hymne a predslovu vrchnej rozhodkyne Dagmar Regendovej k pravidlám tenisového turnaja, hlavným rozhodcom bol Marek Novák. Diváci potom videli množstvo výborných a kvalitných zápasov. Do dvojhier nastúpilo 32 mladých tenistov, v štvorhrách to bolo 15 dvojíc.

Domáce želiezko v ohni, ktorým bol vo dvojhre Matej Muranský z TC BASELINE, vypadol v 1. kole s Pavolom Keľom z TA Rimavská Sobota po vyrovnanom súboji 6:7, 6:4 a 1:6. Vo štvorhre práve s Keľom podľahli dvojici Murár – Valent v dvoch setoch 1:6 a 1:6.

Výsledky dvojhier

Vo finále dvojhry sa vo východoslovenskom derby stretli dvaja najvyššie nasadení hráči. Lukáš Palovič (Tenisová akadémia Prešov) porazil Jakuba Kaťucha (TK Mladosť Košice) zaslúžene 6:3 a 6:3.

Tretie miesto obsadili porazení semifinalisti Michal Novanský (OZ Slávia Trnava) a Tomáš Lánik (TC Empire Trnava).

Výsledky štvorhier

Vo finále štvorhry zvíťazila dvojica Tomáš Lánik (TC Empire Trnava) + Miloš Karol  (FORTUNA Trnava) nad súpermi Lukáš Pokorný (TK Love 4 Tennis) + Adrián Kopál (TK Kúpeľe Piešťany) v troch setoch 6:7, 7:6 a 10:4.

Tretie miesto patrí dvojiciam Adam Maxmilián Murár (TK Slávia STU Bratislava) + Stanislav Valent (TK Slávia STU Bratislava) a Michal Novanský (OZ Slávia Trnava) + Matej Gálik (TK Love 4 Tennis).

Autor: (tom), Foto: TC Baseline BB