Barani v Nitre dostali výprask, nevyplatila sa ani rošáda brankárov + hlasy, video

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice neuspeli v 42. kole hokejovej extraligy na ľade Nitry. Zápas sa zlomil predovšetkým v druhej tretine, v ktorej nám dal súper tri góly a my sme nedokázali ani raz skórovať. Nepomohla nám ani výmena brankárov za stavu 2:1 pre domácich už pomerne skoro v dvanástej minúte, kedy Košarišťana nahradil Wiikman.

Prvá tretina začala svižne. Už v 37 sekunde po vyhratom buly vystrelil Milo spoza kruhu, nášmu brankárovi Košarišťanovi prepadol puk a za jeho chrbtom ho dorazil Juraj Štefanka, ktorý vyhral spomínané vhadzovanie a náš center Preisinger ho nepokryl – 1:0. Bystričania pomerne rýchlo odpovedali, o necelé dve minúty na to vybojoval Hudec puk za nitrianskou bránkou, z rohu klziska ho prihral Michalovi Handzušovi, ktorý z medzikružia prekonal Lakosila medzi nitrianskymi žrďami – 1:1. Naši ´barani´ mohli ísť do vedenia v deviatej minúte po strele Čížeka, k vyrazenému puku sa dostal Kafka, ale gólu zabránil vynikajúco Stümpel. Mohlo nás to mrzieť, pretože domáci využili v 12. minúte presilovku. Opäť umne miešal puk a prihrával ho Stümpel, strieľal Marek Slovák od modrej a keďže Košarišťan mal aj zakrytý výhľad, kapituloval – 2:1. Po tomto góle sa naši kouči rozhodli poslať do bránky Wiikmana, no ten sa ani poriadne nezohrial a v štrnástej minúte inkasoval. Po chybe Bambúcha v strednom pásme prešiel Henrich Ručkay ako nôž maslom našou defenzívou, navyše Nicastrovi vypadla aj hokejka z rúk a tak útočník spod Zobora dokázal poslať puk pomedzi betóny už druhého bystrického gólmana – 3:1. Barani však nezložili zbrane a opäť dokázali rýchlo odpovedať. V 15. minúte Petr Kafka prešiel pekne od stredného pásma do útočnej tretiny, predviedol peknú sťahovačku na Bednára, položil si ho na ľad a následne švihom z medzikružia zakončil – 3:2. V ďalších minútach úvodného dejstva sme mali navrch, vyrovnávajúci gól visel na vlásku, ale ani Handzuš v záverečných sekundách prvej tretiny na dvakrát neprekonal Lakosila.

Druhá tretina nám absolútne nevyšla. V jej úvode hrala Nitra presilovku a aj keď Wiikman najprv vychytal v čistej šanci Štefanku i Tománka, bezmocný bol napokon po strele Branislava Mezeia od modrej – 4:2. Kontaktný gól mohol v 24. minúte privodiť Zigo pred bránkou, jeho bekhend bol nebezpečný, ale na nitrianskeho gólmana neplatil. Navyše hneď z následného protiútoku domáci pridali piaty gól. V prečíslení troch na dvoch sa po Slovákovej prihrávke presadil z medzikružia Henrich Ručkay5:2. Naši kouči zareagovali oddychovým časom, no ten príliš nepomohol. Nitrania boli stále pri chuti a navyše hrali presilovku o dvoch hráčov. Znej napokon ťažili, pretože v čase keď Čížek vykorčuľoval z trestnej lavice, ale ešte nestihol pomôcť spoluhráčom, poslal už štvrtú presnú prihrávku na gól Stümpel a Henrich Ručkay sa sám pri ľavej žrdi nemýlil a dosiahol hetrik – 6:2. My sme mohli náskok súpera skresať najmä v početnej výhode v pätnástej minúte, no nevyužili sme viacero možností a neskôr nepochodil zblízka pred Lakosilom ani Kadura.

Na začiatku tretej tretiny mohli skórovať domáci Slovák i J. Ručkay, neskôr v presilovke sa snažil pridať siedmy gól aj najlepší nahrávač Jozef Stümpel, ktorý ťahal za kratší koniec iba v buly s Handzušom. V šanci sa ocitol aj Lelkeš, ale nedokázali sa títo hráči presadiť. V našej početnej výhode mal dobrú príležitosť iba Handzuš, no z presného zásahu sa napokon tešila Nitra. V 53. minúte napálil bombu spoza kruhu Mezei a puk tečoval za Wiikmana Juraj Štefanka7:2. Potom sa už duel prakticky dohrával, diváci sa dožadovali desiatky, ale viac sa hralo pred domácou bránkou. Napriek tomu hráči spod Zobora v závere pridali aj ôsmy zásah z hokejky Filipa Bajteka, keď už Nicastro nedokázal puk dostať načas z bránkovej čiary.

Fakty o zápase:

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 8:2 (3:2, 3:0, 2:0)
Góly: 1. Štefanka (Milo), 12. Slovák (Stümpel, Ordzovenský), 14. H. Ručkay (Stümpel, Milo), 22. Mezei (Tománek, Lelkeš), 25. H. Ručkay (Slovák, Stümpel), 27. H. Ručkay (Stümpel, Ordzovenský), 53. Štefanka (Mezei, Lelkeš), 59. Bajtek (J. Ručkay, L. Novák) – 3. Handzuš (Kadura, Hudec), 15. Kafka (Čížek, Handlovský) Rozhodovali: Oskirko, Baluška – Stanzel, R. Výkleta. Vylúčení na 2.min: 2:6. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 3190

HK: Lakosil – Ordzovenský, Nádašdi, Mezei, Bednár, Milo, Kuzma, Bačík – Slovák, Stümpel, H. Ručkay – Lelkeš, Štefanka, Tománek – J. Ručkay, L. Novák, Bajtek – Mráz, Novotný, Pupák – Piačka
HC’05: Košarišťan – Nicastro, Rosandič, Čížek, Biro, Gachulinec, Peckham, Bambúch – Kadura, Handzuš, Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – White, Kytnár, Lunter – Matoušek, Zigo, Lamper – Bendík

Miroslav Chudý (tréner Banskej Bystrice): „Nemali sme svoj deň. Prvá tretina bola z našej strany ešte celkom dobrá, odpovedali sme na nitrianske góly, no upozorňoval som hráčov, že môžu v tomto zápase rozhodnúť presilovky. Práve z nich dal súper tri góly a už sa potom na to ťažko odpovedalo. Nechcel by som chalanov haniť, všetci chceli, ale naozaj nemali svoj deň. Skúšali sme asi všetko, ťažko sa napríklad chytá brankárovi ak dostane dva rýchle góly a nemá pomaly ani zákrok. Nič sa nedá robiť, ideme tvrdo pracovať ďalej, prehrali sme síce vysoko, no musíme hľadieť dopredu a dobre sa pripraviť na Skalicu.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Odohrali sme aj ďaleko lepšie zápasy, v ktorých nám to nepadalo. Dnes mali bystrickí gólmani slabší deň a nám všetko vychádzalo. Výsledok je opticky vysoký, ale nezodpovedá kvalite kádra Banskej Bystrice, ktorá ho má výborný. Zmenil som zostavu na presilovky a vyšlo to. Vedľa Jozefa Stümpla musia hrať hráči, ktorí veľa korčuľujú. Romana Tománka som nechal vydýchnuť, išiel tam Henrich Ručkay a dal napokon tri góly. Nepovažujem to však za jav trvalý.“

Autor: (bal), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj TASR