Futbalisti Dukly otočili duel v Bardejove a s novým koučom vyhrali + HLASY

9 /

Banskobystrická mestská Dukla po štyroch prehrách v rade bodovala v druhej futbalovej lige naplno v 11. kole na pôde posledného celku súťaže v Bardejove. Vyhrala tam 2:1 už s novým trénerom Stanislavom Vargom, ktorý nahradil odchádzajúceho Dušana Tótha.

Do prvej možnosti sa dostali v úvodnom dejstve zápasu Bystričania. V ôsmej minúte to vyskúšal Ďanovský, ale mieril do stredu bránky, kde bol pozorný gólman Čikoš-Pavličko. Potom sa o slovo prihlásil domáci kapitán Milunovič, mal veľkú príležitosť v šestnástke, no dobre sa mu vrhol pod nohy Krejčí a loptu chytil. Následne sme mali šťastie, keď tento hráč po rohu hlavičkoval vedľa žrde. My sme mohli skórovať po úniku Muchayu, ale domáci obrancovia sa stihli vrátiť a odvrátili loptu na roh. Po polhodine mala Dukla najväčšie šance, keď najprv Savič vybojoval loptu a nebezpečne zakončoval Migaľa, no defenzíva Východniarov opäť dobre zapracovala. Po rohu ešte Kupčík hlavičkoval k ľavej žrdi, proti bol bardejovský gólman, keď predviedol bravúrny zákrok. Dôležitý moment nastal v 38. minúte. Náš Migaľa fauloval domáceho Dupkalu, za čo videl žltú kartu, ale Dupkala následne oplácal, kopol nášho obrancu nešportovo v prerušenej hre a putoval po červenom napomenutí rovno pod sprchy. Do prestávky sme mohli ísť do vedenia. Prikryl totiž pálil z približne tridsiatich metrov a lopta opečiatkovala brvno!

Do druhého polčasu nastúpila Dukla koncentrovane, mala viac z hry, no pykala po ojedinelej akcii súpera. V 53. minúte sa dostal k lopte striedajúci Stachura a z hranice bieleho bodu vymietol ľavý horný roh Krejčího svätyne – 1:0. Tento futbalista mal ešte jednu možnosť po hodine hry, prešiel až pred nášho brankára, no neprekonal ho. Dukla sa však ani za nepriaznivého stavu nevzdávala, trpezlivo búšila do dobre organizovanej obrany domácich. V dobrej možnosti sa ocitol Savič, ale mieril tesne vedľa žrde. Po ňom sa snažil Čikoša-Pavlička prekonať Muchaya, no najprv predviedol slabšiu koncovku a potom mieril nad brvno. Skúšal to opäť i Savič, ale vyslal slabšiu strelu do stredu bránky. Bystrickému trénerovi napokon vyšlo striedanie v 82. minúte. Willwébera nahradil ofenzívny Polievka, ktorý oživil hru a priniesol i potrebné šťastie svojim spoluhráčom. V 84. minúte totiž Lukáš Migaľa z asi 25 metrov strieľal do vinkla a vyrovnal na 1:1 a o štyri minúty neskôr skončil strieľaný center Gabriela Snitku z rohu šestnástky taktiež cez spleť hráčov medzi žrďami – 1:2. Celý druhý polčas mali futbalisti spod Urpína viac loptu na kopačkách a zaslúžene získali tri body po dobrom kolektívnom výkone.

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga pre bystricoviny.sk povedal:

„Som rád, že sme prelomili smolu po tých štyroch zápasoch bez bodu. Je to dôležité víťazstvo. Určite pomohlo chlapcom, špeciálne keď prehrávali a napokon dokázali nepriaznivý vývoj otočiť. Verím, že ich to nakopne. S výsledkom som spokojný. Červená karta na strane domácich nám trošku uškodila, zmenila taktické plány, pretože súper sa stiahol pred šestnástku a bolo to ťažké. Zvlášť potom, čo sme dostali gól. Bolo to tým pádom ešte horšie, hráči na tom neboli psychicky dobre, takže som rád, že sa i napriek týmto okolnostiam snažili a vyhrali. Verím, že nám toto víťazstvo pomôže hlavne po psychickej stránke, pretože futbal niekedy nie je iba o nohách.“

Gabriel Snitka, autor víťazného gólu MFK Dukla Banská Bystrica zhodnotil duel pre Bystricoviny nasledovne:

„Spokojní sme s výsledkom určite. Z našej strany to bol výkon na dobrej úrovni. Snažili sme sa zapracovať do hry nové prvky, ktoré nám vštepil tréner za tie tri dni, čo je pri mužstve. V prvom polčase sme si vypracovali tri šance, ale brankár Bardejova predviedol dobré zákroky, pomohlo mu i brvno. Vývoj zápasu ovplyvnila aj červená karta, nemôžem však povedať, že pozitívne. Domáci sa totiž stiahli a začali viac brániť. My sme tým pádom mali sťaženú úlohu cez prehustenú obranu. Nepomohlo nám ani to, že z ojedinelého útoku skórovali. Už to vyzeralo, že sa zopakuje podobný scenár z ostatných zápasov, ale našťastie každá séria raz skončí a podarilo sa nám to otočiť. Čo sa týka môjho gólu, dostal som loptu na pravej strane k rohu šestnástky, vyslal som prudký strieľaný center, preletel ponad hráčov a skončil v bránke, za čo som rád. Sú to cenné tri body.“

Tréner Bardejova Jozef Daňko na tlačovej konferencii povedal:

„Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Chceli sme ho zvládnuť, vieme kde sa nachádzame, boli sme však nervózni a navyše nastal v 37. minúte nepochopiteľný skrat nášho hráča, čo sa nemôže stať. Vedel v akej situácii sme, napriek tomu sa stalo to, čo sa stalo, oslabil tím. V druhom polčase sme sa snažili zaskočiť obranu súpera, podarilo sa nám streliť krásny gól. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, bojovali, snažili sa, ale po vyrovnávajúcom góle súpera psychicky odišli a hostia pridali v laufe i druhý gól. Štve nás to. Za bojovnosť sme si bod zaslúžili… Žiaľ šport je aj takýto. Je to sklamanie pre nás. Vedeli sme, že Bystrica má problémy, ale nevyužili sme tohto faktu.“

Partizán Bardejov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:0)

Góly: 53. Stachura – 84. Migaľa, 88. Snitka. Rozhodoval: Mastiš. ŽK: Rocheu – Migaľa, Snitka. ČK: 37. Dupkala za nešportový hrubý faul v prerušenej hre (Bardejov). Diváci: 415.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Berežný, Rocheu, Lukáč, Belunek, Dupkala, Grohoľ (88. Lipták) , Santos (74.Staško) , Siwahla (46. Stachura), Dybala, Milunovič

MFK Dukla: Krejčí – Migaľa, Prikryl, Kupčík, Savić – Snitka, Willwéber (82. Polievka), Starší, Ďanovský (70. V. Tóth) – Muchaya, Laksík (85. Žilinec)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel v sobotu 6. októbra doma na Štiavničkách.  O 15.00 hodine privítame na armádnom štadióne SNP  FC Petržalka.

Ostatné výsledky: Šamorín – Žilina B 6:0, Pohronie – Poprad 2:1, Komárno – Lipany 4:0, Inter Bratislava – Lokomotíva Košice 1:0, L. Mikuláš – Prešov 1:0, Petržalka – Dubnica a Trebišov – Skalica – hrajú v nedeľu 30. septembra.

1. Komárno 26b, 2. Pohronie 25b, 3. Skalica 22b*, 4. L. Mikuláš 22b, 5. Petržalka 18b*, 6. Poprad 17b, 7. Žilina B 16b, 8. Prešov 13b, 9. Dubnica 13b*,10. Inter 13b, 11. B. Bystrica 12b, 12. Šamorín 11b, 13. Trebišov 11b*, 14. Lokomotíva 9b, 15. Lipany 9b, 16. Bardejov 7b.