Prvé víťazstvo Bystričaniek v extralige, hladko si poradili s Popradom + HLASY

ŠPORT
0 /

SR Basketbal extraliga ženy 3.kolo B.Bystrica Poprad BBX

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica odohrali druhý duel extraligovej sezóny 2017/2018 a tentoraz už boli úspešné. Po stredajšej domácej prehre s Ružomberkom dokázali v sobotu večer na Štiavničkách zdolať Poprad, keď základ víťazstva položili v druhej polovici prvej štvrtiny.

Naše ´pumy´ začali zápas zle. Prvý kôš dali až po sto sekundách, keď sa za tri body trafila Ozdincová, no znižovala na 3:5 z pohľadu nášho družstva. Táto hráčka potom vyrovnala dvojkovým zásahom a v polovici prvej štvrtiny po koši Piperkovej sme viedli 7:5. Hostky odpovedali Drobnou na 7:7, no potom akoby odišli z palubovky, nepadalo im to do koša, čo Bystričanky náležite využili parádnou šnúrou 17:0! Darilo sa hlavne na doskokoch Jassovej a bodovo sa presadzovala Jelenčíková. Do druhej štvrtiny sa išlo už za jasného stavu 24:7 . Kozáková na jej začiatku pridala trojku a náš náskok sa navýšil na dvadsať bodov. Popradčanky sa potom prebrali, ale stále ťahali za kratší koniec. Polčas napokon skončil jasne v náš prospech 38:19.

Po veľkej prestávke sme náš náskok ešte výraznejšie navýšili. Postarali sa o to presnými zásahmi Jelenčíková Piperková42:19. Priestor postupne dostali na palubovke aj mladé hráčky z lavičky, takže duel sa vyrovnal. Pumy mali v tretej štvrtine päťminútový výpadok, počas ktorého nebodovali, no súper to nevyužil dostatočne, pretože ani jemu sa strelecky nedarilo. Stav znížil iba na 42:23. Napokon tretia desaťminútovka skončila nerozhodne 11:11, hoci v jednej chvíli sme opäť navýšili náskok po trojke Lukačikovej na 49:26. Pred posledným dejstvom sa teda žiadna dráma nekonala. V 35. minúte sme viedli najvyšším rozdielom 58:34. A hoci sme štvrtú štvrtinu prehrali o dva body, s výsledkom i predvedenou hrou mohla vládnuť všeobecná spokojnosť.

Aj tretí zápas sezóny odohrajú Banskobystričanky na domácej palubovke. V stredu 11. októbra privítajú v hale na Štiavničkách o 18.00 hodine ŠBK Šamorín.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská BystricaBAM Poprad 63:46 (24:7, 38:19, 49:30)

Štvrtiny: 24:7, 14:12, 11:11, 14:16. TH: 21/15 – 8/5. Fauly: 11 – 21. Trojky: 8 – 5. Rozhodovali: Bara, Holländer a Turček. Diváci: 200.

ŠKP 08: Ozdincová 7/1/, Števulová 8/2/, Jassová 7 (11 dosk.), Jelenčíková 15/2/, Piperková 6, (Kozáková 3/1/, van Dalen 6, Lukačiková 6/2/, Matejčíková 2, Kovalčíková 2, Hanková 1, Háberová 0).

Najviac bodov Poprad: Drobná 11, Hadačová 8 a Grigerová 7.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Obával som sa trošku tohto zápasu po určitej eufórii a eláne z predvedeného výkonu proti Ružomberku, ale myslím si, že moje obavy boli úplne zbytočné, pretože dnes sme to podložili dobrým, kolektívnym výkonom v obrane, čo bol základ konečného výsledku. Som rád, že zatiaľ vychádza to čo chceme. V útoku sa chytajú všetky hráčky, proti Popradu sme hrali disciplinovane v obrane, takže asi sme na správnej ceste.“

Natália Jelenčíková, najviac bodov v zápase: „Po stredajšej eufórii sme chceli zostať pri zemi a predviesť rovnaký výkon ako proti Ružomberku i v tomto zápase. To sa napokon podarilo. Od začiatku sme prakticky diktovali tempo hry, padali nám strely aj z vonkajšieho prostredia, chytila sa každá hráčka, čo ma teší. Musím pochváliť i výkon mladých spoluhráčok, nebáli sa hrať. V druhom polčase nám to síce menej padalo do koša, ale podali sme tímový výkon a dotiahli sme zápas bez problémov do víťazného konca. Teraz sa pripravíme na stredajší duel so Šamorínom. Verím, že budeme pokračovať vo víťaznej ceste.“

Beáta Jassová, najviac doskokov v zápase: „Dobre sme sa pripravili na Popradčanky, nastúpili sme do zápasu koncentrovane a zodpovednou hrou sme duel zvládli. Nečakala som takéto hladké víťazstvo. Káder sme dosť omladili, no každá jedna hráčka išla na palubovku s odhodlaním podať stopercentný výkon, nechala tam všetko. Hrali sme jedna za druhú, čo sa tiež odzrkadlilo na výsledku. Čo sa týka mojich doskokov, je to moja silná zbraň, snažím sa z toho ťažiť, takže iba som splnila to, čo som mala.“

Milan Černický, tréner Popradu: „Začiatok zápasu bol z našej strany dobrý, ale potom prišla šnúra domácich 17:0 a tá rozhodla o zápase. Zrejme sme v tejto pasáži stratili koncentráciu, možno moje hráčky hľadali skôr súperky ako by sa starali o svoj výkon. Je to zaslúžené víťazstvo Bystričaniek. Mali lepší pohyb, hrali agresívnejšie, vďaka čomu im padali aj otvorené, voľné strely.“

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR