Barani zhltli slovenskú dvadsiatku v extraligovom dueli 5:0 + HLASY

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice sa predstavili v Bratislave vo vloženom zápase našej najvyššej súťaže v dueli so slovenskou ligovou dvadsiatkou a nikoho nenechali na pochybách, že sú favoriti zápasu. Na ľade mladíkov vyhrali presvedčivo 5:0.

Bystričania mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Vedenia sa ujali už po 47-sekundách, keď od modrej strieľal Václav Čížek a puk za gólmana Hrenáka prepadol – 0:1. V šiestej minúte však domáci hráči mohli vyrovnať ak by Meliško mieril z ľavého kruhu presnejšie. V ôsmej minúte sa Galamboš rútil sám na brankára dvadsiatky, avšak zoči – voči nemu neuspel. Na opačnej strane zachránila Corbeila žŕdka po strele Tatára.

Aj úvod druhej tretiny nám vyšiel lepšie. Po 105-tich sekundách od prestávky predviedol svoje umenie Colton Gillies. Pohral sa s obranou súpera, pomiešal puk aj pred Hrenákom a bekhendom zvýšil naše vedenie na 2:0 z pohľadu ´baranov´. V 26-tej minúte to bolo ešte veselšie, pretože peknú akciu po pravej strane predviedli Majdan s Galambošom a na konci trojkombinácie bol pred bránkou pohotový Lukáš Handlovský. V polovici zápasu bolo prakticky o našom víťazstve rozhodnuté, pretože puk od Loskota si našiel cestu k Máriovi Lunterovi a ten sa voľný pred bránkou nepomýlil – 0:4. Domáci sa ešte do konca strednej časti snažili aspoň znížiť, ale ani Surovému či Briestenskému sa to v dobrých príležitostiach nepodarilo.

V tretej tretine sa už dvadsiatka na nič nezmohla. Bystričania si s prehľadom kontrolovali vedenie, ktoré mohli navýšiť Zigom, Handlovským, či Ďatelinkom. Napokon sa to podarilo obrancovi Marcelovi Petranovi v 57. minúte. Mali sme veľký tlak, ktorý napokon vyústil do piateho gólu, hoci sa náš hráč po peknej prihrávke Jankoviča presadil z mierneho uhla. Barani však boli jednoznačne lepším tímom v celom stretnutí na ľade slovenskej dvadsiatky a zaslúžene vyhrali.

HK VSR SR 20 – HC’05 iClinic Banská Bystrica 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Góly: 1. Čížek (Majdan, Galamboš), 22. Gillies (Gründling), 26. Handlovský (Galamboš, Majdan), 31. Lunter (Loskot), 57. Petran (Jankovič). Rozhodovali: Goga – Orolín, Tvrdoň. Vylúčení na 2.min: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 323.

HK VSR: Hrenák – Sloboda, Jendroľ, Koch, Ivanič, Moravčík, Košecký, Meliško, Michalčin – Holešinský, Surový, Briestenský – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Milý – Galis, klenko, Tatar – Hrušík, Sádecký, Novák

HC ´05: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Čížek, Gründling, Rosandič, Petran, Jankovič – Handlovský, Galamboš, Majdan – Lunter, Kytnár, Loskot – Gillies, Hudec, Mikula – Matoušek, Zigo, Lamper

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme dobrý zápas, v tempe. Pomohol nám rýchly gól na začiatku prvej i potom v druhej tretine. Rozhodli sme v strednej časti hry, kedy sme začali premieňať šance. Zodpovedným výkonom sme to potom dotiahli do víťazného konca.“

Ernest Bokroš, tréner dvadsiatky: „Súper bol dnes jednoducho nad naše sily. Po fyzickej stránke sme nemali absolútne žiadny nárok presadiť sa. Chlapci sa síce snažili, ale to je málo. Bystrica nás prestrieľala. Pozitívne je, že chlapci celý zápas chceli, no súper hru kontroloval. Musím pochváliť aj výborného brankára Banskej Bystrice, ktorému sme nedokázali streliť gól ani z vyložených šancí.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: archív Bystricoviny