Bábkarská Bystrica TOUR 2018

KULTÚRA
0 /

Najväčší slovenský festival bábkového divadla je opäť tu! 21. ročník medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018 sa uskutoční od 5. do 9. októbra 2018 v Banskej Bystrici a Banskobystrickom regióne.

Všetci členovia rodiny: batoľatá, deti, teenegeri, rodičia aj starí rodičia si užijú divadelný sviatok, počas ktorého vystúpi 20 divadelných súborov z 9 krajín sveta. Uvidíte umelcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Talianska, Holandska, Francúzska, Bieloruska a unikátnych hostí z Brazílie. Bábkami ožijú rôzne miesta v Banskej Bystrici a priľahlé obce: Horný Tisovník, Pohronský Bukovec, Zemiansky Vrbovok, Ladomerská Vieska a Hriňová.

divadlo8

V rámci predfestivalového Prológu sa uskutoční výstava historických českých rodinných divadielok, ktoré si môžete prísť „kouknout a osahat“ od 21. septembra do 9. októbra do divadelného šapitá v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.

„Bábkarská Bystrica TOUR 2018 zvoláva svoje publikum a sľubuje 5 dní nabitých bábkovým divadlom, mágiou, emóciami a čarovnými príbehmi.  Vidíme sa v Banskej Bystrici a okolí,“

uvádza Monika Tatarková, dramaturgička  Bábkového divadla na Rázcestí.

Viac na www.bdnr.sk a FB Bábkové divadlo na Rázcestí.

Hlavným organizátorom festivalu je Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici. Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Festival podporujú aj BBSK a Mesto Banská Bystrica.

 

vizual1

Zdroj: BDNR, Foto: ilustračné