Chystá sa najväčšia oslava Dňa matiek na Slovensku – Míľa pre mamu

KULTÚRA
1 /

mila-pre-mamu5

Bystrická Míľa pre mamu sa uskutoční v sobotu 12. mája od 15:00 – 18:00 hod. v Mestskom parku. Tradičné podujatie pre rodiny s deťmi sa koná na celom Slovensku

Míľa pre mamu                             

Je zábavné kultúrne popoludnie pre celé rodiny organizované Úniou materských centier pravidelne už od roku 2004. Podujatie sa teší veľkému úspechu v mnohých mestách a obciach Slovenska a koná sa tradične v predvečer Dňa matiek ako najväčšia oslava tohto druhu na Slovensku.

Cieľom kampane Míľa pre mamu je zorganizovať s dobrovoľníkmi z materských a rodinných centier veľkolepú oslavu venovanú všetkým matkám. Prejdením symbolickej jednej míle si návštevníci uctia svoju mamu, starú mamu, krstnú mamu, či adoptívnu mamu. Tým sa im poďakujú za jedinečnú a nenahraditeľnú úlohu matky.

Míľa pre mamu je zároveň poďakovaním za dobrovoľnícku prácu žien – matiek v materských a rodinných centrách. Míľová prechádzka je zážitková trasa, ktorú si rodiny budú môcť aj tento rok prejsť v Banskej Bystrici v sobotu 12. mája v čase od 15:00 – 18.00 hod. – pešo, na bicykli, kolobežke, korčuliach, v kočíku či na invalidnom vozíku v Mestskom parku (pri bývalej Slovenke).

mila pre mamu plagat

Organizačne Míľu pre mamu  zabezpečujú maminky z Materského centra Mamina a Rodinného centra Hviezdička, záštitu nad podujatím prevzal primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

V rámci podujatia je zabezpečený program – Hudobná škola Yamaha, vystúpenie detí zo ZŠ Sitnianska, Baby salsa, divadielko – muzikál Harlekýn, koncert – kapela Trabant a bohatá tombola. Moderuje Mariana Kovačechová.

„Ako sprievodné aktivity budú môcť návštevníci využiť tvorivé dielničky, skákací hrad, maľovanie na tvár, líčenie pre maminky, cvičenie pre deti, strollering – závody kočíkov, koníky a iné aktivity. Každú zaregistrovanú maminku čaká darček. Akcia sa koná za každého počasia, neodradí nás ani dážď,“

informuje Pavlína Bartová z Materského centra Mamina.

 

Zdroj: Pavlína Bartová, Foto: Mirka Chabadová ilustr.