Ján Nosko: Verím, že postupne vrátime do nášho mesta kultúru #27

Blog
7 /

V poslednom období sme otvorili mnoho tém a som rád, že realizácia niektorých sa blíži do úspešného konca. Teší ma, že som mohol byť v utorok pri začiatku kolaudácie Robotníckeho domu. Priznám sa, neveril som, že sa podarí zrealizovať komplexnú rekonštrukciu tohto kultúrneho stánku v tak krátkom čase. Aj napriek časovému sklzu vyzerá Robotnícky dom skvele už dnes… Som presvedčený, že ho budeme môcť predstaviť verejnosti a slávnostne otvoriť už čoskoro. Konečne vytvoríme podmienky pre rôzne aktivity, ktoré prispejú k rozvoju kultúry a osvety v Banskej Bystrici.

IMG_3915

IMG_3819-848x485

Rok dôležitých výročí

Slávnostným koncertom v evanjelickom kostole sme prispeli do mozaiky podujatí, ktorými si tento rok pripomíname 760. výročie udelenia mestských výsad kráľom Belom IV. Zároveň sme si uctili pamiatku Banskobystričana, slávneho tvorcu mrakodrapov Ladislava Hudeca. V tichej spomienke môžete navštíviť i jeho pietne miesto na evanjelickom cintoríne a do 10. novembra je súčasťou radnice výstava, ktorá pripomína jeho život a odkaz.

Image 02.11.15 at 9.24

V tomto dušičkovom období sme so smútkom prijali náhlu správu o nečakanom odchode nášho priateľa, kolegu, kamaráta, Banskobystričana s veľkým srdcom, poslanca mestského zastupiteľstva Jožka Pikulu. Bude chýbať nám všetkým, ktorí sme sa s ním v piatok prišli rozlúčiť… Česť jeho pamiatke!

Spomeňte si i vy na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami.

Ján Nosko

Primátor mesta Banská Bystrica

Ján Nosko

43 článkov

Rozhodol som sa, že sa vám budem prihovárať aj takýmto spôsobom. Nie preto, že by bol moderný, ale preto, že vám môžem priblížiť moju robotu. Budete tak mať prehľad o tom, čo sa nám podarilo, a na čom sa maká, aby sa podarilo.