Bystrickí hokejisti zmietli virózou zasiahnutých Liptákov + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti vyhrali tretí zápas v rade v našej najvyššej hokejovej súťaži. Doma tentoraz zdolali oslabený Liptovský Mikuláš bez bratskej trojice Hunovcov presvedčivo 6:1. Hostia prišli pod Urpín v oklieštenej zostave, pretože ich zasiahla chrípková viróza.

Prvá tretina vyšla našim hokejistom podľa predstáv. Boli v nej aktívni, mali navrch a dali tri góly. Prvý mohol vsietiť kapitán Surový už po 43-och sekundách. Išiel sám na Durného, no nebol úspešný. Prvý zásah sme dali až počas presilovky. Po prihrávke Maioneho parádne napriahol spoza ľavého kruhu Petr Kafka a vyhrávali sme 1:0. Prešlo iba dvadsať sekúnd a bolo 2:0. Tamáši z boku od mantinelu našiel medzi kruhmi Martina Andrisíka, ktorý sa presadil nie príliš výraznou strelou. Vyhnal tak Durného z bránky, do ktorej sa porúčal dobre známy náhradník Križan. Ten čelil dvom sľubným príležitostiam Ďatelinku a Tamášiho, no v 15. minúte po Zigovej aktivite bol prikrátky na koncovku Petra Kafku. Náš kanonier našiel priestor medzi ním a pravou žŕdkou – 3:0.

V druhej tretine sme videli málo vzruchu pred oboma bránkami. Hra sa vyrovnala, bolo to miestami hore – dole, ale gólmani neriešili obzvlášť nebezpečné situácie. Križan sa musel mať na pozore iba pri dvoch pološanciach Bortňáka a jednej dobrej strele Ťavodu. Bystrický legionár Lawson pokryl puky po koncovkách Lištiaka a dvakrát Uhríka. Až v závere stredného dejstva ponúkli rozhodcovia Liptákom presilovku a tá ich nakopla. Kriška ešte z pravej strany úspešný nebol, no v čase keď už nás potrestaný Matoušek išiel na ľad, sa ujala strela Šišku od modrej, ktorú tečoval Vybíral 3:1.

V tretej tretine sme sa od začiatku zahryzli do súpera, vytvorili si tlak a z neho pramenili i góly. Na 4:1 skóroval po peknej prihrávke Truchna Ivan Ďatelinka, ktorý si nakorčuľoval pred Križana a rutinérsky ho prekonal. Za tohto stavu mohol Liptákov vrátiť do stretnutia Vybíral, no sám pred Lawsonom neuspel. Viac šancí mali naši hráči, snažil sa najmä Kafka, ale i Hickmott. Andrisík dokonca mieril do žŕdky. Pekný moment sa odohral v 54. minúte. Obranca Ivan Ďatelinka nebojácne vnikol do útočného pásma, nabil si puk s Bellušom a pri pravej žrdi ho zasunul za chrbát brankára hostí – 5:1. O niekoľko sekúnd na to Kriška netrafil odkrytú bystrickú svätyňu a vzápätí prišiel trest. Lamper poslal z ľavej strany ideálny puk pred bránku, kde číhal pohotový Dalibor Bortňák – 6:1. Liptáci sa tak museli zmieriť s trpkou prehrou.

HC’05 iClinic B. Bystrica – MHk L. Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Kafka (Maione, Zigo), 5. Andrisík (Tamáši, Mihálik), 15. Kafka (Zigo, Andrisík), 44. Ďatelinka (Truchno), 54. Ďatelinka (Belluš), 56. Bortňák (Lamper, Matoušek) – 40. Vybíral (Šiška, Cibák). Rozhodcovia: Müllner, J. Konc – Kollár, Holienka. Vylúčení na 2.min: 1:1. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Zmeny: 5. Križan za Durného (Mikuláš). Diváci: 2225.

HC’05: Lawson – Mihálik, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Gründling, Matuškin, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Matoušek, Bortňák, Lamper – Kafka, Zigo, Truchno – Belluš, Tamáši, Andrisík

MHk 32: Durný (5. Križan) – Burzala, Šiška, Nádašdi, Mezovský, Oravec, Kadlubiak – Vybíral, Cibák, A. Laco – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Števuliak, Stümpel, Uhrík – Lištiak, Piatka, Oško

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, viedli sme 3:0 a akoby sme sa týmto výsledkom uspokojili. Druhá tretina bola z našej strany profesorská, strácali sme puky, prestali sme korčuľovať, upustili sme od našej hry a súper sa vrátil do zápasu. V tretej tretine sme sa našťastie znovu vrátili k našej hre, tlačili sa do bránky, boli hladní po góloch a tie prišli, takže sme napokon zaslúžene vyhrali.“

Robert Spišák, tréner L. Mikuláša: „Prvýkrát sa nám stalo, že nehral ani jeden z bratov Hunovcov. Ako už viete, Rudolf odišiel do Košíc, Robo je zranený a Richard je chorý. Celkovo nám šarapatí v tíme viróza, aj ja som chorľavý, čo počuť na mojom hlase. Nezačali sme žiaľ toto stretnutie dobre, rýchlo sme dvakrát inkasovali. Museli sme spomaliť hru, mužstvo upokojiť. Mali sme veľké rotácie v tíme, prejavilo sa to na súčinnosti. Aj keď sme sa v druhej tretine vrátili herne i gólom do zápasu, škoda, že sme po prestávke v tom nepokračovali. Súper v tretej tretine pridal góly, kontroloval vývoj zápasu a zaslúžene vyhral.“

Petr Kafka, autor dvoch našich gólov na 1:0 a 3:0: „Škriabeme sa herne nahor, čo sme v prvej tretine potvrdili. Potom prišiel na nás trošku útlm, vrátili sme súpera v druhej tretine do hry. Po nej sme si cez prestávku niečo povedali a v tretej tretine sme opäť hrali náš hokej. Bolo vidno, že Mikuláš na nás nestačil a preto sa zrodilo vysoké víťazstvo. Keď už bolo o výsledku rozhodnuté, tak som sa snažil pridať aj tretí gól, spoluhráči mi to nahrávali, bohužiaľ som to tam netrafil. Nevadí, som rád, že máme tri body a ideme ďalej. Čo sa týka helmy najlepšieho hráča zápasu, dostal som ju od spoluhráčov za výkon. Cením si to, pretože som ju v tejto sezóne na hlave ešte nemal, takže som rád, že sa i na mňa dostalo. Hlavne musíme pokračovať v týchto výkonoch a neuspokojiť sa.“

Ivan Ďatelinka, autor dvoch našich gólov na 4:1 a 5:1: „Mali sme trošku hluché miesta v druhej tretine, no práve po nej sme si v šatni povedali, že ideme do tretej časti hry tak ako do tej prvej, a vyšlo to. Čo sa týka mojich gólov, vyplynuli z hry. Nesústredil som sa na to, že idem dať góly. Pri prvom tam bola diera, dobre som si do nej nakorčuľoval a pri druhom som využil pre zmenu dieru medzi bekmi, čiže preto som mohol skórovať.“