VIDEO: Ako natankovať elektromobil

TANKUJEM AKO PAKO
2 /

Iba na Silvestra sme sa rozhodli našu tradičnú rubriku „Parkujem ako pako“ premenovať na „Tankujem ako pako“. Spôsobilo to video, na ktorom mladá Američanka (ako inak blondínka), ktorá sa na čerpacej stanici márne snažila natankovať benzín do svojho elektromobilu.

Faktom je, že ešte ani v Amerike nie sú elektromobily tak rozšírené, že by sa to nemalo stať ani náhodou. Mladá Američanka sa ešte zjavne nezžila s novučičkým modelom elektrickej Tesly S a súc zvyknutá na tankovanie si asi nevšimla, že elektromobily jazdia na elektrinu a dobíjajú sa, nie tankujú. Nie nadarmo sa hovorí, že Amerika je krajinou nekonečných možností…

Vznikla z toho nielen kuriózna, ale aj humorná scéna, keď mladá žena pobehuje okolo svojho elektrického tátoša a márne hľadá s už pripravenou tankovacou hadicou otvor do palivovej nádrže. Pochopiteľne ho nenašla ani v kufri. Ešteže benzín nepustila rovno do zásuvky na elektrickú nabíjačku.

Napokon to dopadlo dobre, keď jeden z prizerajúcich a chichotajúcich sa pozorovateľov zo susedného auta stojaceho za Teslou ju prišiel upozorniť na omyl, keď už chcela mobilom požiadať niekoho o pomoc. Teraz sa na tomto videu baví svet.

Aj keď nie sme škodoradostní, rozhodli sme poskytnúť Vám túto zábavu práve teraz. A keby ste si niekedy  v budúcnosti kúpili elektromobil, tak nech je toto video pre Vás poučením, že musíte nabíjať a nie tankovať. Príjemného Silvestra priatelia a všetko dobré v roku 2019 aj na cestách.

Autor: (tom), Foto: ilustračné