Bystrická Europa sa po druhýkrát premení na ríšu zvierat

SPRÁVY
2 /

europa1

V sobotu siedmeho októbra budú mať výnimočne povolený vstup do banskobystrickej Europy aj domáci miláčikovia. Ak aj vy patríte k tým, ktorí obľubujú prítomnosť nielen štvornohých maznáčikov rôzneho druhu, určite si nenechajte ujsť jedinečné podujatie s názvom Festival zvierat.

V rámci pestrého programu druhého ročníka festivalu, ktorý sa uskutoční pri príležitosti Svetového dňa zvierat, si na svoje prídu malí aj veľkí.

Už prvý ročník festivalu priniesol návštevníkom podujatia množstvo pekných zážitkov. Vďaka súťaži o najmilšie a najexotickejšie zvieratko mesta sa Europa SC zaplnila milovníkmi zvierat, ktorí prišli zabojovať o víťazstvo napríklad aj s hadom, leguánom či chameleónom.

Súťaž prebehne v nákupnom centre aj tento rok. Pre prihlásenie je potrebné splniť niekoľko podmienok. Festivalu zvierat sa zúčastní aj odborník, ktorý bude kontrolovať zvieracie preukazy psov a mačiek. Bez tohto dokladu nebude možné zvieratko prihlásiť do súťaže.

Hľadanie najmilšieho a najexotickejšieho zvieratka prebehne opäť až v štyroch kategóriách.

,,Pre tých záujemcov, ktorí budú chcieť prihlásiť do súťaže svojho psíka máme pripravené kategórie malý a veľký pes. Pokiaľ máte doma iné zvieratko, je možné prihlásiť ho do súťaže v rámci kategórie hlodavce, do ktorej spadajú napríklad zajace, morské prasiatka, ježkovia, či iné zvieratá. Ak chcete do súťaže prihlásiť mačku, prípadne vtáka a hada, zaradíme ich do kategórie ostatných zvierat,“

vysvetľuje Viktor Maceják, Marketing manager Europa SC.

Registrácia zvieratiek prebieha už teraz online na http://festivalzvierat.sk/europa-sc-banska-bystrica/ alebo na mieste konania akcie od 14:00 hod. Program druhého ročníka Festivalu zvierat štartuje o 15:00 hodine.

,,Okrem súťaží sa môžu nadšenci psov, mačiek a iných zvierat tešiť aj na diskusiu o tom, prečo je dobré adoptovať zvieratko. Prednáška prebehne v spolupráci s organizáciou Zvierací ombudsman, ktorá sa dlhé roky snaží o zjednotenie útulkov pre týrané zvieratá,“

dopĺňa Viktor  Maceják.

Návštevníci festivalu sa navyše môžu tešiť aj na dog dancing, a zatancovať si tak so svojim štvornohým miláčikom aj oni. Moderátorom podujatia bude opäť obľúbený Richard Vrablec.

plagat europa

 

 

Zdroj: Romana Dorotovičová, Foto: Europa SC