Vlado Drakula Moravčík ide zabojovať o jedenásty titul v kariére

ŠPORT
0 /

22396524_489230618110028_2123566680_o

Najúspešnejší slovenský thaiboxer všetkých čias, Banskobystričan Vladimír Moravčík zabojuje v sobotu 14. októbra v košickej Steel aréne už o svoj jedenásty profesionálny titul. Tentoraz sa vynasnaží získať interkontinentálny opasok jednej z najznámejších asociácií v kickboxe – WKN – v kategórii do 79,4 kg podľa pravidiel K1.

Moravčíka čaká hlavný zápas galavečera Simply The Best & Rebuy Stars Fight Night. Jeho súperom bude Bielorus Yuri Bessmertny zo známeho Gridin Gymu. Spolu sa stretli v roku 2008, kedy náš ´Drakula´ vyhral. Odvtedy ubehlo 9 rokov, takže odveta v tomto prípade bude nesmierne zaujímavá. Vlado Bystricovinám pred titulovým súbojom povedal:

„Príprava ide podľa plánu. V sobotu budem určite pripravený najlepšie ako viem. Už sa len nezraniť, či neochorieť. Súpera samozrejme poznám, kto by nepoznal Gridin Gym? Sú tam totiž borci vychovaní na thajských pravidlách. Keďže však boxujeme o pás interkontinentálneho šampióna WKN, sú to pravidla K1. Nielen ja, ale aj Yuri sa tomu musí prispôsobiť. Príprava na tohto môjho protivníka prebiehala v podstate takisto ako na ostatné zápasy, bola silová, kondičná a taktická.“

Ako už veľa Bystričanov vie, pred rokom sa v Sásovej otvárala ŠPORTZÓNA, kde má sídlo aj Moravčíkov DRACULA Gym. Tam môžeme nášho úspešného thaiboxera a kickboxera zhliadnuť najčastejšie.

„Otvoril som vlastnú školu Dracula Gym, ale spokojný budem, keď bude raz mať meno ako Gridin gym. Čaká ma ešte dlhá cesta, ktorú musíme prejsť. Už nie som len fighter, ale vo svojom Gyme aj hlavný tréner. Je to náročnejšie, ale všetci ľudia, ktorí sú okolo mňa, mi vytvárajú najlepšie podmienky aké len môžu byť, aby som ešte patril na vrchol. Samozrejme moja rodina je moja najväčšia podpora a zároveň i mentálny tréner,“

– prezradil Moravčík, ktorý sa ako fighter pripravuje s hlavným trénerom Jozefom Poliakom, s kondičnými trénermi Adamom Samelom  a Tomášom Trgiňom a sparingpartnermi Tomášom Liptákom a Marošom Laukom. Navyše sa stal aj prezidentom novozaloženej Slovenskej Muay Thai Asociácie, k čomu dodal:

„Chcem aby sa náš šport dostal viac do popredia a aby športovci mali motiváciu niečo dosiahnuť v tomto športe. Tento rok sa nám podarili 3 významné kroky. Slovenská Muay Thai Asociácia sa stala národným športovým zväzom pre Muay Thai. Taktiež našu asociáciu uznal Slovenský olympijsky výbor. A v neposlednom rade sme sa stali členmi IFMA, čo vôbec nebolo jednoduché, pretože o toto členstvo sme do posledných chvíľ bojovali s inou organizáciou na Slovensku, ktorá žiadala o obnovenie členstva. Sme radi, že sme našim konceptom presvedčili samotnú IFMA a minulý mesiac našu asociáciu prijala za svojho nového člena.“

V predstavenstve Slovenskej Muay Thai Asociácie je aj ďalší Banskobystričan Vladimír Piperek, ktorý je zároveň manažérom Dracula Gymu.

Veľa fanúšikov sa v súčasnosti pýta, kedy Moravčíka uvidíme bojovať v medzinárodne najprestížnejšej a značne sledovanej kickboxovej súťaži Glory. Na svojom konte má totiž Vlado už 87 profi zápasov, z toho 79 výhier a jednu remízu. Výkonnostne tam teda patrí a mohol by v nej zamiešať karty. Náš borec z Banskej Bystrice je však v odpovedi na túto tému pokorný:

„Túto otázku som si kládol veľa krát, ale už to neriešim. Keď príde ponuka, tak sa budem tým zaoberať.“

Teraz sa myšlienky Vlada Moravčíka výhradne sústredia na titulový sobotňajší zápas v Košiciach. Držme mu teda palce, aby jedenástka bola jeho šťastným číslom a ďalší opasok WKN putoval v nedeľu do Banskej Bystrice.

Autor: (bl), Foto: Zdroj: facebook Vladimir Moravčík