Sériu RSC HA stopla v Radvani Galanta, Badín rozdrvil Makov + HLASY

2 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica po sedemzápasovej sérii bez prehry napokon našiel premožiteľa. Na mestskom mládežníckom štadióne Radvaň totiž brala všetky body druhá Galanta. V nižšej súťaži zvíťazil Badín nad Makovom vysoko 7:1 a pripísal si prvú jarnú výhru. Medzibrod neuspel v Príbelciach, ktoré bojujú o záchranu.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica hostil druhú Galantu na umelej tráve MMŠ Radvaň v mestskej časti Kráľová a prvá zaujímavá príležitosť patrila hosťom, keď v 7. minúte zakončoval po centri z ľavej strany na zadnej žrdi Davalos, ale s jeho hlavičkou si brankár Slančík poľahky poradil. V 20. minúte sa už Slovanu podarilo otvoriť skóre. Po kombinácii osou ihriska sa k lopte dostal osamotený Repa, ktorý zvnútra šestnástky vonkajškom obstrelil Slančíka – 0:1. Skončila sa tak dlhá séria RSC HA, keď inkasoval po 517 minútach. Prvý polčas patril hráčom Galanty. Ďalšiu príležitosť mali v 36. minúte, keď sa po rohovom kope z pravej strany a nevydarenom odkope dostal k lopte v pokutovom území úplne sám Davalos, ale z prvej zakončil veľmi nepresne. V 42. minúte sa zas medzi tri žrde nezmestila strela Repu z ľavej strany veľkého vápna.

Po zmene strán už hrali domáci lepšie. Hostia sa sústredili na bránenie tesného vedenia, pričom čakali na brejkové situácie. V 50. minúte to po narážačke pred šestnástkou skúsil nádejne Netolický, ale jeho strelu smerujúcu k pravej žrdi napokon gólman Galanty Amrich zneškodnil. Od 65. minúty hrali hostia o desiatich, keďže po faule na Somova pred pokutovým územím videl druhú žltú kartu Cehula. Z následného priameho kopu trafil Jančo múr. V 68. minúte bol zas vylúčený tréner Slovana Eduard Pagáč, keďže v snahe zdržať autové vhadzovanie domácich vošiel na ihrisko a zachytil loptu. Najväčšiu šancu v početnej prevahe si bystrickí hráči vypracovali v 71. minúte. Po centri Puškára z pravého krídla sa k odrazenej lopte dostal Jančo, avšak z 15 metrov mu lopta nesadla ideálne a trafil brankára Amricha. Aj vo zvyšnej časti druhého polčasu mali ´Hamšíkovci´ územnú prevahu, lenže centre boli neadresné a vyloženej šance na vyrovnanie sa už  diváci nedočkali.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy:V prvom polčase bol súper lepší. Dokázal sa presadzovať hlavne stredom ihriska, kde sme hrali veľmi ustráchane. Zaslúžene sme prehrávali 0:1, nedokázali sme byť vôbec nebezpeční vpredu. Do druhého polčasu sme spravili zmeny, ktoré priniesli oživenie. Dokázali sme si vytvoriť tlak, ku ktorému nám pomohlo aj vylúčenie hosťujúceho hráča, no gól sme streliť nedokázali. Myslím si, že vzhľadom na druhý polčas by zápasu svedčala remíza, no keď nedáme gól, ťažko sa boduje. Zápas s veľmi dobrým súperom nám ukázal presne to, s čím bojujeme od začiatku sezóny a kde sa presadzujeme len veľmi ťažko. Prehry patria k športu, musíme ju akceptovať a pripraviť sa na ďalší veľmi ťažký zápas v Seredi.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

RSC Hamsik Academy – FC Slovan Galanta 0:1 (0:1)

Góly: 20. Repa. ŽK: 63. Netolický, 73. Puškár, 74. P. Zlevský (RT), 75. Somov, 77. Kapor, 87. Abrahám – 47. Cehula, 55. Mihálik, 79. Dibala, 89. Mečiar, 90. Amrich. ČK: 65. Cehula (po druhej ŽK), 68. E. Pagáč (tréner hostí). Rozhodoval: Batiz. Diváci: 170.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Holub (76. Palko), Jenat, Kapor, P. Hanes (46. Somov) – Krištof, Beran (46. Puškár) – Netolický, Jančo, A. Jackuliak – Abrahám

zo zápasu RSC HA – Galanta

Podkonice prehrali tentoraz doma so Sereďou 1:3. Na jar sa im nedarí, vyhrali iba jediný duel z desiatich nad poslednou Dubnicou nad Váhom. Hostia rozhodli o víťazstve už troma gólmi v prvom polčase, keď ich dali v rozpätí štvrťhodiny od 12. do 37. minúty. Po zmene strán sa až v 79. minúte presadil domáci Selecký a hoci v 84. minúte išiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte Seredčan Mpofu, krátku početnú výhodu Podkoničania nezužitkovali do gólu, ktorý by zdramatizoval ešte tento duel. Bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky:  Nové Mesto n. V Beluša 1:3, Bánová – Lehota p. V. 1:1, V. Ludince – Častkovce 1:0, Šaľa – Zvolen 1:2, Martin – Dubnica 3:1, Rača – Malacky 0:0.

Najbližšie sa predstavia futbalisti RSC Hamsik Academynedeľu 12. mája o 17.00 hodine v Seredi.

1. Zvolen 49b, 2. Galanta 48b, 3. Sereď 43b, 4. Martin 43b, 5. RSC HA 43b, 6. Šaľa 42b, 7. Beluša 41b, 8. Malacky 34b, 9. Lehota p. V. 34b, 10. Rača 33b, 11. Podkonice 29b, 12. V. Ludince 26b, 13. Častkovce 26b, 14. Bánová 25b, 15. Nové Mesto n. V. 16b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Do Badína pricestovali v jarnej časti statočne bojujúci hráči Makova. Hostia dlho odolávali a niekedy aj so šťastím držali nerozhodný výsledok, keď sa domáci predbiehali v zahadzovaní šancí. Na prekvapenie všetkých udrelo na opačnej strane, v 24.min nechala badínska obrana veľa priestoru Stuchlíkovi a ten zvnútra šestnástky otvorili skóre – 0:1. Badín rýchlo zareagoval a v 27.min bolo vyrovnané, keď strela Slováka trafila Mesiarika a od neho putovala do siete – 1:1. Makov urputne bojoval, aby udržal čo najdlhšie nerozhodný stav a takmer im to vydržalo až do polčasovej prestávky. Avšak v 44. min bol nedovolene v šestnástke zastavený Rafanides a z nariadeného pokutového kopu poslal Caban svoj tím do vedenia 2:1.

Prvý polčas stál hráčov Makova množstvo síl, ktoré im v druhom polčase chýbali a nedokázali už odolávať Badínčanom. Tí postupne navyšovali zápasové skóre. V 51.min dostal kolmú prihrávku za obranu hostí Výlupok a popri brankárovi zvýšil na 3:1. O minútu neskôr dal svoj prvý gól v drese Badína Fernando, keď z hranice šestnástky prekvapil Sedláka – 4:1. Ďalší gól pridal Badín v 78. min, keď hostia zahrali v šestnástke rukou a Valent premenil nariadený pokutový kop – 5:1. V závere zápasu sa domáci presadili ešte dvakrát. Najskôr v 85.min predviedli peknú kombináciu na jeden dotyk Studený s Rafanidesom a prvý menovaný upravil na 6:1. Záverečný gól na 7:1 dal v 87. min Slovák, keď sa individuálne presadil cez obranu súpera. Badín si tak pripísal do tabuľky povinné tri body a hráčom Makova a takisto všetkým ľudom, ktorí sa podieľajú na záchrane makovského futbalu prajeme aby svoj neľahký boj v jarnej časti dotiahli do úspešného konca.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil zápas nasledovne: „Do zápasu sme vstúpili dobre a do dvadsiatej minúty sme si vypracovali tri dobré príležitosti, ale sme ich nevyužili a tak z ojedinelého útoku nás hostia vytrestali. Na inkasovaný gól chalani dobre zareagovali a do prestávky skóre otočili. V úvode druhého polčasu sme strelili dva rýchle góly, čo nás definitívne upokojilo a začali sme sa futbalom baviť a mohli sme pridať aj viac gólov. Dúfam, že nás tento výsledok správne nakopne.“

ŠK Badín – ŠK Javorník Makov 7:1 (0:0)

Góly: 27. Mesiarik, 44. Caban (z 11m), 51. Výlupok, 52. Fernando, 78. Valent, 85. Studený, 87. V. Slovák. Rozhodoval: Mózer. Diváci: 100.

———————————————————————

Medzibrod sa predstavil v oklieštenej zostave v Príbelciach, ktoré zobrali záchranárske práce na jar vážne a začalo sa im aj hlavne doma dariť. Hosťom chýbali 5 hráči základnej zostavy z minulého zápasu a hneď v úvode musel pre zranenie striedať aj kapitán Samuelčík. Napriek tomu futbalisti Medzibrodu nepúšťali Príbelce do vyložených príležitostí a do vedenia ich poslal Čilik, keď prekvapil Geregaia ďalekonosnou strelou z 30 metrov – 0:1. Domáci ostali otrasení a spamätávali sa z toho celý polčas.

Po prestávke však hneď zvrátili Príbelce stav, keď najskôr z 5 metrov vyrovnal Matikovský na 1:1 a vzápätí sa z hranice šestnástky presadil dobrou strelou Brašeň2:1. Domáci sa následne upokojili a poisťovací gól pridal tečovanou strelou Strapek 1:3. Hostia vzhľadom na zostavu nemali dostatok ofenzívnej kvality na zvrátenie výsledku a jedine v závere mohol znížiť z úniku Čilík, ale Geregai jeho strelu zlikvidoval a následná strela toho istého hráča z pokračujúcej akcie minula bránku.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Za mňa, Ďakujem chalanom, ktorí boli na zápase. Zaslúžia si klobúk dole. Viac to nemá zmysel hodnotiť. Boli sme polčas od futbalového zázraku.“

TJD Príbelce  – TJ Sokol Medzibrod 3:1 (0:1)

Góly: 48. Matikovský, 51. Brašeň, 62. Strapek – 19. Čilík. Rozhodoval: Širanec. Diváci: 110.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Zubrohlava – Kys. N. Mesto 3:2, Lip. Štiavnica – Bešeňová 1:1, Tvrdošín – Krásno n. Kys. 0:1, Stráňavy – Kováčová 1:1, Čadca – Staškov 1:1.

Najbližšie hrajú naše tímy z bystrického okresu v nedeľu 12. mája. Futbalisti Medzibrodu privítajú doma Tvrdošín a Badín sa predstaví v derby stretnutí v Kováčovej. Duely majú výkop o 17.00 hodine.

1. Krásno n. K. 57b, 2. Kysucké N. Mesto 38b, 3. Staškov 37b, 4. Bešeňová 32b, 5. Zubrohlava 31b, 6. BADÍN 27b, 7. Kováčová 26b, 8. Stráňavy 26b, 9. Čadca 26b, 10. MEDZIBROD 25b, 11. Makov 25b, 12. Príbelce 22b, 13. Lip. Štiavnica 18b, 14. Tvrdošín 16b.

Autor: (cb), Foto: web RSC HA zo zápasu s Galantou