Štart do futbalovej jari Bystričanom v Trenčíne nevyšiel, musia ukázať viac

1 /

Futbalisti Banskej Bystrice nevkročili do jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže ideálne. Prehrali na pôde ašpiranta na titul v Trenčíne, keď dostali v prvom polčase dva góly a ani v druhom na ne nedokázali odpovedať. Stále nám tak patrí posledná priečka v tabuľke.

Vstup do stretnutia sme nemali dobrý. Domáci otvorili skóre už pomerne rýchlo, v deviatej minúte, keď po centri z pravej strany v päťke hlavou Jairo šikovne poslal loptu spätne do ohňa, kde ju telom nemal problém usmerniť do našej odkrytej bránky Holúbek – 1:0. Po tomto zásahu Trenčanov sa Dukla pustila do útočenia a vytvorili sme si aj tutovky. Najväčšiu mal Polievka v šestnástej minúte, ktorého pekne uvoľnil Šovčík, ale náš mladý útočník zoči – voči gólmanovi AS Šemrincovi neuspel. Na ofenzívnu aktivitu sme doplatili v 25. minúte druhým inkasovaným gólom z brejku. Súper zaútočil po ľavej strane, Kessel si poradil s vybiehajúcim Borošom i našim obrancom, loptu z ťažkého uhla cez nich poslal do malého vápna a prakticky z rovnakého miesta ako pri prvom góle sa tentoraz už nohou presadil Rabiu – 2:0. Hoci sme mali prevahu, na prestávku išli naši chlapci sklamaní.

Na začiatku druhého polčasu mohol znížiť Snitka, no ani na dvakrát nedokázal prestreliť dobre vybiehajúceho Šemrinca. Domáci mali potom viac možností na navýšenie svojho vedenia. Bero a Kessel Boroša neprekonali. Trenčania viackrát stroskotali na nepresnosti prihrávok, ale bystrickí hráči tohto faktu nevedeli využiť. V 72. minúte Rundič hlavičkoval našťastie mimo našu bránku a o päť minút neskôr ju Rabia prekopol z asi desiatich metrov. Dukla sa do šancí nedostávala a tak domáci i napriek premrhaným príležitostiam v pokoji záver zvládli a vyhrali duel 2:0.

Bystričania sú tak v tabuľke na poslednom mieste so 16-timi bodmi. Na predposledný Ružomberok, ktorý vyhral doma nad Senicou, strácame tri body. Najbližší zápas odohráme doma na Štiavničkách v piatok 6. marca o 17.30 hodine. Privítame Spartak Trnava.

AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)
Góly: 9. Holúbek, 25. Rabiu. Rozhodovali: Leško – Benko, Špivak. ŽK: 72. Willwéber (B. Bystrica). Diváci: 2752.

Zostavy a striedania:

AS: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Bero (58. Koolwijk), Lobotka – Van Kessel (82. Guba), Rabiu, Holúbek – Jairo (67. Edmond)
Dukla: Boroš – Snitka, Vajda, Had, Savič – Balko (46. de Vito), Willwéber, Faško, Kupec (82. Marinkovič) – Šovčík (73. Gálik), Polievka

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Teší nás hlavne víťazstvo. Diktovali sme tempo hry od začiatku, vypracovali sme si aj šance. Súpera sme pustili do príležitostí iba po vlastných chybách. Neboli sme to vtedy my. Chýbala nám predovšetkým agresivita v osobných súbojoch. Práca s loptou bola pomalá. Z našej strany to bolo často nervózne. Do ďalších zápasov musíme ísť s omnoho väčšou túžbou po úspechu.“

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „Každý videl, kde je kvalita. Nemám veľké oči a vieme, kde sa nachádzame. Výsledok 2:0 bol ešte pre nás lichotivý. Domáci mali dosť príležitostí, aby bol rozdiel v skóre priepastnejší. Mali sme dve dobré šance, za stavu 1:0 mohol Polievka vyrovnať. Možno by hráči nadobudli väčšie sebavedomie a inak by sa duel vyvíjal. V ďalších zápasoch budem hráčov nabádať, aby nestrácali vieru a ukázali viac.“

1. 1. MŠK Žilina 20 12 7 1 44:14 43
    2. AS Trenčín 20 12 4 4 40:22 40
    3. FK Senica 20 7 9 4 25:26 30
    4. FC Spartak Trnava 19 8 5 6 31:19 29
    5. Spartak Myjava 20 9 2 9 23:27 29
    6. ŠK Slovan Bratislava 19 9 1 9 24:29 28
    7. MFK Košice 20 6 5 9 25:32 23
    8. ŽP Šport Podbrezová 20 5 7 8 20:23 22