Remíza Kremničky v Podbrezovej, nerozhodne skončilo aj derby v Badíne

2 /

V tretej futbalovej lige dokázala bodovať Kremnička na ihrisku béčka Podbrezovej po remíze 1:1. Týmto výsledkom sa skončilo v štvrtej lige okresné derby medzi Jupie Podlavice Badín a Šalkovou. Rakytovce si zápas pre nespôsobilý terén odložili, Medzibrod zdolal Hriňovú 2:1.

III. LIGA

Kremnička cestovala do Podbrezovej – Skalici na umelú trávu, kde hráva béčko ŽP Šport-u. V prvom polčase boli lepší domáci futbalisti , mali o niečo viac z hry, ale do vyloženejšej šance sa nedostávali. Využili však zaváhanie v defenzíve nášho celku, keď v 37. minúte dostal peknú prihrávku za obranu hostí skúsený Juraj Pančík, išiel do vnútra šestnástky a krížnou strelou otvoril skóre. V druhom polčase Kremnička chcela zvrátiť nepriaznivý výsledok, bola aktívnejšia a snahu o vyrovnanie zúročila v 70. minúte po peknej a hlavne vydarenej akcii. Strelu Laksíka síce gólman Lukáš vyrazil, no na dorážku Jakuba Hericha pred odkrytou bránkou nárok nemal – 1:1. Oba tímy sa potom snažili dosiahnuť rozhodujúci víťazný gól, nehrali na remízu, predvádzali dobrý výkon, no výsledok už nezmenili. Najbližšie mali k tomu Podbrezovčania v nadstavenom čase, no po hlavičke J. Pančíka na päťke lopta iba tesne minula priestor troch žrdí.

Tréner Kremničky Norbert Juračka hodnotil remízový duel nasledovne: „Diváci videli kvalitný treťoligový zápas. Oba tímy chceli vyhrať a ani za nerozhodného stavu nikto nehral na udržanie výsledku. Svojim hráčom nemám príliš čo vytknúť, samozrejme aj chyby patria k futbalu, avšak od prvej minúty dreli na ihrisku, vyrovnali sa súperovi v pohybe, nebol to žiadny špatný výkon. V prvom polčase boli o niečo lepší domáci, v druhom sme prebrali aktivitu my. Pochváliť môžem v stredovej formácii Ševčíka s Herichom, kompaktne hrala i štvorčlenná obrana. Podali sme však dobrý kolektívny výkon a ak ho zopakujeme o týždeň doma, budeme úspešní.“

ŽP Šport Podbrezová B – TJ ŠK Kremnička 1:1 (1:0)

Góly: 37. J. Pančík – 70. Herich. Rozhodca: Hraško. ŽK: Kupčík – J. Tóth, Herich. Diváci: 50.

Zostava Kremnička: Krejčí – Búry, Bíreš, J. Tóth, H. Kollár – Kolláti (87. Kamenský), Herich, Ševčík, Rafanides – Kostúrik (88. Hornyák), Laksík (90. Výlupok)

Ostatné výsledky: Čadca – Lip. Štiavnica 4:3, Žarnovica – Detva 4:2, Lip. Hrádok – N. Baňa 5:1, Fiľakovo – Stráža 1:1, Makov – Námestovo 1:3, Krásno n. Kys. – Lučenec 1:2, Teplička n. Váh. – Kalinovo 3:1.

Najbližšie sa Kremnička predstaví doma v nedeľu 30. októbra o 10.30 hodine a sily si zmeria s Tepličkou nad Váhom.

1. Lip. Hrádok 28b, 2. Námestovo 26b, 3. Stráža 26b, 4. Kalinovo 23b, 5. Žarnovica 22b, 6. Podbrezová B 21b, 7. Kremnička 20b, 8. Čadca 19b, 9. Krásno n. Kys. 17b, 10. Lučenec 17b, 11. N. Baňa 14b, 12. Detva 13b, 13. Fiľakovo 12b, 14. Teplička n. Váh. 11b, 15. Lip. Štiavnica 10b, 16. Makov 10b.

IV. LIGA

V Badíne sa hralo derby medzi domácim Jupie a Šalkovou. Ako prví išli do šance hostia, no zakončenie Vučkoviča bolo z postavenia mimo hry. Domáci pohrozili brejkom Ďurtu, keď jeho strieľaný center na Giertla pokryl gólman Vernarský. Na opačnej strane opäť pohrozil Vučkovič, hlavičkoval však do rúk brankára Škubáka. Platilo teda známe nedáš – dostaneš. Ďurta naviedol loptu z kraja do stredu, vystrelil a z následnej dorážky Baláž otvoril skóre zápasu 1:0. Šalkovčania následne hrozili z priamych kopov. Palovičovu strelu vyrazil Škubák na roh a Rusnák mieril privysoko. Potom mohol tomuto súperovi pomôcť domáci Švec, po skrumáži si totiž skoro dal vlastný gól. Lopta skončila na brvne. V úvode druhého dejstva ešte malo Jupie mierne navrch, no postupom času prevzal iniciatívu celok z okrajovej časti nášho mesta. Tá vyplynula do vyrovnávajúceho zásahu. Najprv priamy kop hostí výborným zákrokom Škubák vyrazil na roh, no z neho išla lopta na hlavu Petra Dobríka a bolo 1:1. Domáci pohrozili ešte z brejkov, Ďurta však po prihrávke Hudeca slabo zakončoval a úspešná nebola ani strela Kondera k ľavej žrdi po akcii Hlavatého. Najväčšiu možnosť na zmenu skóre mal Šalkovčan Rusnák, dostal sa k lopte na pravej strane, dobre pálil k bližšej žrdi, ale proti bol opäť skúsený brankár Badína. Posledný, kto ešte mohol meniť stav z tímu hostí bol Zimnikoval, no mieril tesne vedľa.

Brankár Jupie Dominik Škubák nám po derby povedal: „Na veľmi rozmočenom teréne sa hral v prvom polčase slušný zápas. Šance boli na oboch stranách, ale nám sa práve podarilo otvoriť skóre. Škoda, že sme nepridali aj druhý gól. S ním by sa išlo do ďalšieho priebehu ľahšie. Snažili sme sa kvalitnému súperovi znepríjemniť hru, čo sa nám eliminovaním jeho silných stránok aj darilo. Škoda vyrovnávajúceho zásahu, zle sme pokryli štandardku. Tento gól bol však vyústením zlepšenej hry hostí. Nám už akosi dochádzali sily. Remíza je tak zrejme napokon spravodlivá.“

Jupie Podlavice Badín – FK Šalková 1:1 (1:0)

Góly: 10. Baláž – 62. Pet. Dobrík. Rozhodoval: Tutura. ŽK: Švec, Hlavatý, Veselovský – Vučkovič, Pav. Dobrík, Zimnikoval. Diváci: 150.

Medzibrod privítal doma Hriňovú a o svojom víťazstve rozhodol po polhodine hry. Hostia totiž hrali nedovolene vo vlastnej šestnástke, rozhodca ich za to potrestal nariadenou penaltou, ktorú premenil Ivan Pipich. Tento futbalista sa postaral aj o druhý gól, tentoraz už z hry v 42. minúte, keď zvýšil na 2:0. Gól do šatne hostí nepoložil, v druhom polčase zdvihli hlavy hore a znížili. V 59. minúte sa presadil Marcinek. V ďalšom priebehu sa už skóre nemenilo. Domáci si udržali tesné vedenie a mohli sa tak tešiť z troch dôležitých bodov.

TJ Sokol Medzibrod – MFK Spartak Hriňová 2:1 (2:0)

Góly: 33. a 42. Pipich (prvý z 11m) – 59. Marcinek. Rozhodoval: Žeriava. ŽK: Samuelčík – Paprčka, Mičuda, Chriašteľ. Diváci: 200.

V sobotu mali hrať aj futbalisti Rakytoviec. Z dôvodu pretrvávajúcich zrážok a nespôsobilého ihriska bol však duel s Kováčovou zrušený. Náhradný termín určili na 5. novembra o 14.00 hodine

Ostatné výsledky: Pliešovce – S. Ďarmoty 0:1, Poltár – Revúca 1:3, Vinica – Olováry 1:0, V. Krtíš – Tornaľa 0:1.

Budúci víkend je na programe v sobotu 29. októbra o 16.00 hodine derby pod umelým osvetlením v Šalkovej, kde domáci tím privíta Rakytovce. V nedeľu 30. októbra o 14.00 hodine sa naše Jupie predstaví u lídra súťaže v Slovenských ĎarmotáchMedzibrod odohrá duel v Tornali.

1. Slovenské Ďarmoty 28b, 2. Šalková 21b*, 3. Vinica 21b, 4. Pliešovce 19b, 5. Medzibrod 19b, 6. Tornaľa 19b, 7. Rakytovce 17b*, 8. Jupie Podlavice-Badín 16b, 9. V. Krtíš 15b, 10. Revúca 15b, 11. Hriňová 13b, 12. Kováčová 11b, 13. Poltár 6b, 14. Olováry 5b.