Pre dážď zápasy odkladali, hrali iba Brusno i Sásova a prehrali

0 /

Cez víkend boli na programe zápasy 7. kola tretej, štvrtej a piatej futbalovej ligy. Veľa zápasov sa pre nespôsobilosť hracej plochy neodohralo, no predsa len sa rozhodli hrať napríklad v Sásovej a neurobili dobre. Hrali aj futbalisti Brusna v Krásne nad Kysucou, ani oni neboli úspešní.

V tretej futbalovej lige sa neodohralo plánované derby v Kremničke s Rakytovcami. Hrali sa iba tri zápasy. Nás zaujímal súboj Krásna nad Kysucou s Brusnom.

Domáci hráči z Kysúc nezačali najlepšie. Naopak boli to hostia z Brusna, ktorí sa ujali vedenia v 15. minúte, keď sa presadil Peter Szczepaniak. Radosť z gólu dlho netrvala, pretože už o dve minúty vyrovnal Kubala. Za stavu 1:1 išli oba tímy na prestávku a po nej to už padalo iba do bránky nášho tímu z banskobystrického okresu. V 56. minúte poslal svoj tím do vedenia Koleno a v 79-tej zvýšil na konečných 3:1 Borovička. Za zmienku stojí, že rozhodca Gregorec udelil hráčom Brusna až šesť žltých kariet, kým domácim iba dve.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – FK 34 Brusno-Ondrej 3:1 (1:1)

Góly: 17. Kubala, 56. Koleno, 79. Borovička – 15. Szczepaniak. ŽK: Timek, Pagáč – Kováčik, Szczepaniak, Kukula, Borbély, Belko, Sokol. Rozhodoval: Gregorec. Diváci: 250

Súpiska Brusna a striedania: Škubák – Hrabáč, Borbély, Giertl, Szczepaniak, Belko, Bobok (70. Furman), Sokol (85. Knižka), Púchy, Kukula, Kováčik

Ostatné odohraté zápasy: Martin – Makov 3:0, Lučenec – Čadca 3:0.

Priebežné poradie:

1. 1. Makov 16b (19:6), 2. Teplička n. Váh 15b (11:3), 3. Martin 15b (23:8) 4. Námestovo 14b (13:5), 5. Lučenec 13b (12:14), 6. Lip. Hrádok 12b (17:14), 7. Kremnička 12b (14:18), 8. N. Baňa 11b (14:6), 9. Kalinovo 11b (10:6), 10. Žarnovica 10b (8:17), 11. Bytča 8b (10:13), 12. Krásno n. Kys 7b (8:14). 13. Rakytovce 7b (9:18), 14. Pohronie B 6b (5:15), 15. Brusno – Ondrej 4b (7:14), 16. Čadca 4b (7:16).

V štvrtej lige – juh sa hralo iba jediné stretnutie. Divín remizoval s Kováčovou 0:0. Badínčania doma s Revúcou pre nespôsobilý terén nehrali.

V piatej lige skupine C sa rozhodli hrať iba v Sásovej pred 60-timi divákmi a neurobili dobre. Hostia z Repišťa si odviezli všetky body. Viac im vyhovoval rozmočený terén. Vedenia sa ujali takmer na konci prvého polčasu, konkrétne v 37. minúte Pavlíkom. Po prestávke navýšili vedenie druhým gólom – v 67. minúte, jeho autorom bol Kmeť. Sásovčania sa zmohli na odpoveď v samom závere duelu. V 85. minúte znížil Jozef Kubina. Potom už náš tím hral vabank, ale vyrovnať sa mu i napriek veľkej snahe nepodarilo.

ŠK Sásová – TJ Sokol Repište 1:2 (0:1)

Góly: 85. Kubina – 37. Pavlík, 67. Kmeť. ŽK: Smekal, Ondrejka – Ulbrík. Rozhodoval: Havran. Diváci: 60

Súpiska Sásovej a striedania: Čavoj – Striežovský, Ondrejka, Turčan , Smekal (50. Gibala), Ursíny, Choma, Kubina, Tkáč, Kútik (68. Sanitra), Dlhoš

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny