Podkonice jasne vyhrali v Selciach, prvá prehra Sásovej, Jakub doma len remizoval

0 /

Cez víkend bolo na programe šieste kolo v piatej futbalovej lige a v rámci neho sa už v sobotu hral duel v Štiavnických Baniach, kam pricestovala Sásová. Žiaľ nebodovala u druhého zlúčeného tímu v tabuľke, keď zaknihovala s Banskou Štiavnicou vôbec prvú prehru v sezóne. Lákalo najmä okresné derby v Selciach, kam pricestoval nováčik a líder ligy z Podkoníc. Hostia strelili domácim štyri góly a nedostali ani jeden! Vyhrali konečne i Hrochoťania, konkrétne doma s Dobrou Nivou. Jakub však domáce prostredie naplno nevyužil, pretože s Lieskovcom len remizoval 1:1.

Banská Štiavnica hostila Sásovú v sobotu počas Salamandrových dní, takže cestu na štadión v Štiavnických Baniach si našla len stovka ľudí. Tí videli v prvom polčase góly z pokutových kopov. V sedemnástej minúte hosťujúci Dočkal vo vlastnej šestnástke trafil loptu pred prenikajúcim futbalistom súpera, ale ten padol vedno tiež, rozhodca Remeň zapískal penaltu, protesty nášho celku nepomohli, takže Kminiak otvoril skóre. V 27. minúte dostala výhodu pokutového kopu pre zmenu Sásová. Po faule na Vidiečana ju premenil Murín. Ďalší dôležitý moment sa udial o päť minút neskôr. Schmidtmayer podľa Remeňa kopol protihráča v šestnástke nadmernou silou a hoci už bola hra mimo veľkého vápna, náš futbalista vyfasoval červenú kartu a ešte sa aj kopala ďalšia penalta. Kminiak ju znovu premenil, hoci si brankár Čavoj tentoraz na loptu siahol. Oslabení bystrickí hráči už do prestávky neinkasovali, no hneď po nej áno. V 47. minúte sa Michal Kminiak presadil priamo z hry. Dostal totiž dobrú loptu do behu, nemával sa ofsajd, takže Štiavničan svoje sólo pretavil do gólovej podoby a zaknihoval hetrik. Následne si už domáci náskok udržali a početnú výhodu na ihrisku premietli do zisku troch bodov.

FK Sitno Banská Štiavica / TJ Baník Štiavnické Bane – ŠK Sásová 3:1 (2:1)

Góly: 15., 34. a 47. Kminiak (prvé dva z 11m) – 27. Murín (z 11m). Rozhodoval: Remeň. ŽK: Pastier – Murín, Gibala. ČK: 33. Schmidtmayer za kopnutie súpera (Sásová). Diváci: 100.

V nedeľu privítali Selce pred 400 divákmi i našim fotoaparátom na svojom obecnom štadióne lídra a nováčika z Podkoníc. Domáci nepredviedli dobrý výkon. Nedostávali sa do vyložených šancí, naopak hostia hrali s chuťou, dopredu, kombinačne a už v dvanástej minúte išli do vedenia. Po krídelnej akcii putovala lopta pred bránku na hlavu Sedliaka a bolo 0:1. V 29. minúte po chybe jedného hráča Seliec sa dostal opäť do šance Sedliak a využil ju. Tentoraz zakončoval popod padajúceho brankára a zvýšil na 0:2. V druhom polčase sa domáci snažili znížiť, ale haprovala im najmä finálna fáza. V 53. minúte sa o slovo prihlásil kanonier Podkoníc Kostúrik. Mal priestor na päťke a pálil parádne do vinkla – 0:3. Selčania boli už frustrovaní, nevedeli nič účinné vymyslieť na lídra ligy a napokon inkasovali ešte aj štvrtý gól. Po rohovom kope sa dostala lopta v 84. minúte do šestnástky ku Dubašákovi a ten ju hlavou poslal presne k žrdi – 0:4.

Tréner Podkoníc Matúš Holécy pre bystricoviny.sk po zápase povedal: „Dali sme góly z pekných akcií. Využili sme šance a zaslúžene vyhrali. Teší ma, že máme kvalitu v mužstve. Posilnili sme ho, takže kvalita je dnes na každom jednom poste. Očakávali sme už pred sezónou, že budeme hrať o špicu. Zatiaľ sa nám to darí. Máme však pokoru, ideme od zápasu k zápasu, chceme potvrdiť body zo Seliec najbližšie doma s Krupinou. Nad ničím iným sa nezamýšľame.“

ŠK Selce – FK Podkonice 0:4 (0:2)

Góly: 12. a 29. Sedliak, 53. Kostúrik, 84. Dubašák. Rozhodoval: Fábry. ŽK: žiadne. Diváci: 400.

Hrochoťania privítali doma Dobrú Nivu s odhodlaním po dlhom čase bodovať a k tomu aj podriadili aktívny úvod zápasu. Vyšiel im nad očakávanie, skóre otvorili už v tretej minúte, keď sa presadil Poliak. Po polhodine hry zvýšil na 2:0 Zátroch, takže na prestávku išiel spokojnejší náš celok z bystrického okresu. Po zmene strán sa hostia snažili znížiť, ale domáci si už dvojgólové vedenie nenechali vziať a hlavne záver zvládli takticky dobre.

ŠK Hrochoť – OŠK Dobrá Niva 2:0 (2:0)

Góly: 3. Poliak, 31. Zátroch. Rozhodoval: Foltán. ŽK: Škamla – Kolény, Baláž. Diváci: 100

Jakub privítal doma Lieskovec a vyšiel mu úvod stretnutia. Do vedenia išiel už v desiatej minúte zásluhou Tomáša Klinca. Následne však náš celok nedokázal využívať šance. Hostia sa snažili vyrovnať, čo sa im tiež nedarilo. Domácich mohli mrzieť hlavne nevydarené brejky, pretože v samom závere inkasovali gól. Postaral sa oň striedajúci Šimšík, takže Lieskovčania sa mohli tešiť aspoň zo zisku jedného bodu.

TJ ŠK Sokol Jakub – OŠK Lieskovec 1:1 (1:0)

Góly: 10. Klinec – 90. Šimšík. Rozhodoval: Tapfer. ŽK: Filadelfi, Kútik – Ratkovský, Trnavský, Krkoš. Diváci: 100.

Zostávajúce výsledky: Bacúch – Ladomerská Vieska 3:1, Krupina – Prenčov 3:1. Lovča – Bzovík 4:4.

Najbližšie sa bude hrať 7. kolo v nedeľu 16. septembra o 15.00 hodine. Vedúce Podkonice privítajú na svojom ihrisku Krupinu, Sásová hostí Lovču, Jakub sa predstaví v Prenčove, Selce v Dobrej Nive a Hrochoťania pocestujú do Ladomerskej Viesky.

1. Podkonice 16b, 2. B. Štiavnica 16b, 3. Bacúch 13b, 4. Sásová 11b, 4. Krupina 10b, 6. Jakub 8b, 7. Lieskovec 8b, 8. Lovča 7b, 9. Selce 7b, 10. L. Vieska 6b, 11. Bzovík 6b, 12. Hrochoť 6b, 13. D. Niva 4b, 14. Prenčov 0b.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Selce - Podkonice)