Naši futsalisti neuspeli v dueli so Žilinou, ktorú posilnili Brazílčania

0 /

Banskobystrickí futsalisti neuspeli v 16. kole najvyššej slovenskej súťaže.  Cestovali do Predmiera, kde hrá domáce zápasy Makroteam Žilina. V stredoslovenskom derby sa očakával náročný duel pre našu MIBU, nakoľko Žilina má veľké ambície a dokonca sa posilnila o dvoch Brazílčanov.

Bystričania nezvládli prvý polčas. V ňom premrhali veľké množstvo šancí, nedokázali nájsť recept na gólmana Žiliny, efektívnejší boli domáci futsalisti, ktorí sa štyrikrát gólovo presadili. Už v prvej minúte otvoril skóre Krištofík, k nemu sa pridal dvoma presnými zásahmi Škulec a v jedenástej minúte bolo 3:0. Polčas uzavrel gólom na 4:0 Brazílčan Da Silva.

Po zmene strán zdramatizoval na chvíľu duel náš Robert Greško. V rozpätí dvoch minút znížil na 4:2. Po polhodine hry však odpovedal strelecky disponovaný Škulec, zvýšil na 5:2 a pripísal si hetrik. Ubehlo iba niekoľko sekúnd a zásluhou Tužinského bol rozdiel opäť iba dvojgólový, no presadil sa aj druhý Brazílčan v kádri Žiliny Batista6:3. V závere sa MIBA snažila ešte niečo s výsledkom urobiť, mala viac príležitostí, Rafanides znížil na 6:4, no posledné slovo mal v poslednej minúte domáci Lajš, takže na remízu a zisk bodu sme napokon pomýšľať nemohli.

Prehru hodnotil tréner Banskobystričanov Martin Majling nasledovne:

„V prvom polčase sme pôsobili nevýrazne, súper bol aktívnejší, rýchlejší a odhodlanejší ísť za víťazstvom. Napriek tomu bolo šancí na obidvoch stranách dostatok, no oveľa efektívnejšie ich zakončovali Žilinčania a tak bol polčasový výsledok 4:0 pre nás veľmi krutý. Po prestávke sme začali hrať okamžite power-play, dvakrát sme rýchlo skórovali gólmi Greška, no ďalšiu dramatizáciu zápasu napriek nášmu zlepšenému výkonu súper nedovolil. Vždy, keď sa zdalo, že sa môžeme priblížiť na rozdiel jedného gólu, nevyužili sme šance a na druhej strane súper skóroval a odskočil na rozdiel troch gólov, čo prakticky platilo až do konca stretnutia. Napriek tejto prehre stále bojujeme o prvú osmičku a dúfam, že v stredu nás prídu v najdôležitejšom zápase sezóny na Štiavničky podporiť aj fanúšikovia a poženú nás k víťazstvu.“

Najbližšie sa futsalisti MIBA Banská Bystrica predstavia doma v hale na Štiavničkách v priamom súboji o miestenku do play-off. V stredu 15. februára o 20:00 hodine privítajú bratislavský Wild Boys. V prvom meraní síl na palubovke Bratislavčanov prehrali Banskobystričania 3:4. Predstavitelia nášho klubu ako aj samotní hráči pozývajú všetkých priaznivcov na tento dôležitý zápas, pretože budú potrebovať divácku podporu.

ŠK Maroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica 7:4 (4:0)

Góly: Škulec 3, Krištofík, Da Silva, Batista, Lajš – R. Greško 2, Tužinský, Rafanides. ŽK: Hudek – R. Greško, M. Čief, Ríša. Rozhodovali: Belavý a Botka. Diváci: 100.

Zostava MIBA: Škubák, Mráz – M. Konder „K“, M. Čief, P. Peniak, P. Tužinský, F. Rafanides, R. Greško, R. Dlhoš, S. Pecník, L. Riša, I. Marko,

Ostatné výsledky 16. kola: Wild Boys´02 Bratislava – MFK Tupperware Nové Zámky 5:6 (4:3), Across Pinerola Bratislava – 4FSC FTVŠ UK Bratislava 5:1 (3:0), MFsK Nitra – Futsal Team Levice 5:5 (2:2).

1 Slov-Matic FOFO Bratislava A 15 14 0 1 125 : 30 42
2 ŠK Pinerola Bratislava 16 11 4 1 87 : 32 37
3 FTVŠ UK Bratislava A 16 10 0 6 60 : 66 30
4 ŠK Makroteam Žilina 16 7 3 6 69 : 70 24
5 MFK Tupperware Nové Zámky A 16 7 2 7 72 : 90 23
6 Futsal Team Levice A 16 6 3 7 56 : 67 21
7 FK Dragons Podolie A 15 5 5 5 70 : 63 20
8 Wild Boys ’02 Bratislava 16 4 1 11 48 : 84 13