Naše HC´05 tretíkrát v rade vyhralo, tentoraz v Žiline + HLASY, VIDEO

0 /

Banskobystrickí hokejisti si v priebehu štyroch dní zaknihovali tretie víťazstvo v rade v Tipsport lige. Po domácich triumfoch nad ligovou dvadsiatkou vo štvrtok a Skalicou v piatok dokázali zdolať v nedeľu pod Dubňom aj Žilinu. V tabuľke sa dostali na štvrté miesto.

Prvá tretina našim hokejistom vyšla. Do vedenia išli v piatej minúte, keď najprv Róth neuspel pred Tomekom, no puk putoval do ľavého kruhu, odkiaľ ho aj v páde švihom dokázal poslať Colton Gillies efektne pod hornú žŕdku. Žilinčania odpovedali v presilovke. Na trestnej lavici sedel práve autor nášho gólu a musel byť smutný, pretože sa v deviatej minúte tvrdou strelou z príklepu presadil spoza kruhu Novotný. Nerozhodný výsledok však netrval dlho. O necelé dve minúty išli ´barani´ znovu do vedenia. Odrazený puk sa totiž dostal k Ivanovi Ďatelinkovi, ktorý ho nahadzoval pred bránku takmer od modrej a keďže bolo pred Tomekom husto, dostal sa až do bránky. Domáci mohli znovu vyrovnať v sedemnástej minúte, no to by musel Stupka z otočky z medzikružia mieriť o niečo presnejšie. Nestalo sa a gól sme dali opäť my. V osemnástej minúte Zigo našiel Patrika Lampera v strede útočného pásma, ktorý mal dostatok priestoru na presné forhendové zakončenie.

V druhej tretine sme si dvojgólové vedenie sprvu držali. Podržal nás aj Bacashihua pri šanciach Konečného a hlavne Leblanca, ktorého dvakrát skvele vychytal. My sme mohli pridať štvrtý presný zásah Gilliesom, predviedol totiž pekný bekhend, ale zaskvel sa i brankár Tomek. Bol to dôležitý zákrok, pretože Žilina dokázala streliť kontaktný gól na 2:3 v 35. minúte. Novotný pekne vysunul Leblanca, ktorý si potiahol puk z ľavej strany a blafákom i tiesnený nedal zblízka nášmu Američanovi medzi žrďami šancu. Stredné dejstvo sme teda prehrali a v ňom ťahali za kratší koniec.

Tretia tretina už bola z našej strany opäť lepšia. Výrazne nám pomohol moment v 42. minúte. Z trestnej lavice naskočil Colton Gillies, ktorému vypršal trest, do úniku ho vysunul Ďatelinka a náš útočník dokázal pokoriť Tomeka, keď našiel medzeru medzi jeho betónmi – 2:4. Domácich tento úder zaskočil a pykali napokon i v oslabení. V 47. minúte sme dobre rozohrali presilovkový kolotoč, Handlovský pálil z kruhu a vyrazený puk upratal do bránky zblízka robustný Michal Handzuš. Trojgólový rozdiel nás upokojil a v závere sme sa presadili aj šiestykrát. Handzuš šikovne posunul puk Jurajovi Majdanovi, ktorý z medzikružia zakončoval po ľade a uzavrel strelecký účet zápasu. Zmeniť ho mohol ešte bystrický obranca Sandgren, ale strelou od modrej iba zazvonil na žilinskej žŕdke.

Najbližšie hráme v piatok 4. decembra derby so Zvolenom o 17.30 hodine. V tabuľke sme štvrtí, na tretie Košice strácame bod, na druhý Zvolen štyri a na prvú Nitru šesť bodov. Za nami je Trenčín s jednobodovým mankom.

MsHK DOXXbet Žilina – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:0, 0:3 )

Góly: 9. Novotný (Homer, Stupka), 35. Leblanc (Novotný) – 5. Gillies (Róth, Gašpar), 11. Ďatelinka, 18. Lamper (Zigo, Gilles), 42. Gillies (Ďatelinka, Handlovský), 47. Handzuš (Handlovský, Majdan), 57. Majdan (Handzuš, Mikula). Rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík. Vylúčení na 2.min: 2:6. Vyššie tresty: 2. Gründling na 10 minút za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1032.

MsHK DOXXbet: Tomek – Zaťko, D. Brejčák, Homer, Novotný, Leško, Kurali, Makovský – Richard Huna, Róbert Huna, Leblanc – Konečný, Kolena, Stupka – Valášek, Ježek, Drevenák – Rogoň, Rehák, E. Švec

HC’05 iClinic: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Petran, Jaborník, Gründling – Mikula, Handzuš, Majdan – Gillies, Zigo, Lamper – Handlovský, Kytnár, M. Hudec – Ambroz, Gašpar, Róth

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Sme spokojní iba s tromi bodmi. Zápas sme začali solídne, prvá tretina vyzerala tak ako mala, vyhrávali sme po nej 3:1, ale druhá tretina bola absolútne katastrofálna, naša najhoršia v celej sezóne. Domáci mali jednoznačne navrch, my sme vyrobili množstvo chýb, no podržal nás brankár Bacashihua. Začiatok tretej tretiny nám vyšiel, ubránili sme presilovku a dali sme hneď na to gól. Upokojili sme sa a začali sme hrať to, čo sme predsavzali. Výsledok 2:6 však určite nezodpovedá priebehu zápasu.

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Výsledok je pre nás krutý. V prvej tretine sme dostali góly po našich chybách, keď sme zle pokryli hráčov v druhom slede. V druhej sme mali niekoľko čistých šancí, boli sme jasne lepší a výsledok mohol byť úplne iný. Rozhodujúci gól prišiel po našej presilovke, keď sme po obrovskej chybe inkasovali na 2:4 od hráča, ktorý naskočil na ľad z trestnej lavice. Som veľmi nahnevaný, pretože sme spravili v zápase školácke chyby. Bystričania nás vyučili z efektivity.“

Autor: (bk), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj web HC ´05