Bystrickí futbalisti v derby cez kopec vydolovali ďalší bod + hlasy

2 /

Futbalisti Banskej Bystrice si zaknihovali druhú jarnú remízu a do tabuľky si tak pripísali aj druhý jarný bod. Po nerozhodnom výsledku 1:1 doma s Trnavou sa rovnakým skóre skončil aj derby zápas cez kopec v Ružomberku.

Ružomberčania pomerne skoro išli do vedenia. Sapara vnikol v siedmej minúte do našej šestnástky, kde ho zastavil brankár Boroš a nasledovala nielen žltá karta, ale aj pokutový kop, ktorý o pár sekúnd na to premenil Masaryk. Bystrický gólman vystihol smer, ale na loptu nedočiahol – 1:0. V dvanástej minúte Liptáci získali priamy kop, ktorý zahrával Sapara. Na jeho center vyskočil najvyššie Masaryk, ale nezakončil hlavou presne. Hra bola v tejto fáze vyrovnaná a oba tímy sa snažili útočiť. V 26-tej minúte vyšla akcia Dukličke. Z pravej strany smeroval Snitkov center do ohňa, kde si naň pekne nabehol Milovan Kapor a pohotovo poslal loptu do bránky – 1:1. Do prestávky mohli ísť do vedenia tak domáci ako aj hostia. Najprv po polhodine hry potiahol útok Ružomberok, v šestnástke napriahol z prvej Sapara, ale jeho strela trafila Masaryka a od neho následne smerovala lopta vedľa žrde. My sme súpera zatlačili pred koncom polčasu, vo veľkej šanci sa ocitol Snitka, ale zblízka trafil iba nohu brankára Nikoliča.

Aj po zmene strán snahu obom mužstvám o útočné poňatie uprieť nemožno. Najprv stŕpol domáci tábor pri Kaporovej hlavičke, lopta iba tesne minula bránku. Pohrozili aj Liptáci v 56. minúte, keď si na center z pravej strany dobre vyskočil v šestnástke Masaryk a po jeho hlavičke lopta dokonca obtrela brvno. Kanonier Ružomberka sa prezentoval aj o pár minút neskôr, kedy v trme–vrme zblízka mieril opäť tesne vedľa. Potom sa hra prelínala z jednej strany na druhú a v 69. minúte Polievka poriadne natiahol Nikoliča. S pribúdajúcim záverom vzruch pred bránkami opadol, viac hrozil súper, ale hlavička Nagya vedľa, či Saparova pravačka, ktorú Boroš boxoval nemenila nič na remíze. V nadstavenom čase sa ešte ocitol v dobrej príležitostí náš stredopoliar Kupec, ale domáci gólman ho vychytal.

V tabuľke sme sa dotiahli na predposledné Zlaté Moravce na rozdiel troch bodov, na Ružomberok strácame päť bodov. Najbližšie odohráme zápas v Košiciach. Konkrétne v sobotu 21. marca o 14.30 hodine.

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)
Góly: 9. Masaryk (z 11 m) – 26. Kapor. Rozhodovali: Sedlák – Mókoš, Bednár. ŽK: Masaryk, J. Maslo, Kružliak – Boroš, De Vito, Savič, Kupec. Diváci: 2011

Zostavy a striedania:

MFK: Nikolič – Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Rosa – Nagy (80. Janič) – Zošák (46. L. Lupták), Gerát, Sapara, Dagbašjan (60. Gerec) – Masaryk
Dukla: Boroš – Vajda, De Vito, Had, Savič – Snitka, Willwéber (79. Kupec) – Kapor, Polievka (90+. Balko) – Faško, Šovčík (89. Gálik)

Ivan Galád, tréner Ružomberka: „Možno v žiadnej súťaži jedno mužstvo nevyhrá tri zápasy po sebe doma. Nie je to jednoduché. Remíza s Bystricou je spravodlivá. Z deviatich bodov máme sedem, takže z mierneho sklamania sa musíme trošku prebrať. Samozrejme, chceli sme vyhrať tento duel. Možno pri troške väčšieho šťastia sa nám to aj mohlo podariť. Museli by sme však byť efektívnejší, priamočiarejší. Neboli sme ani takí úspešní v realizácii štandardných situácií ako minule.“

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „Vedeli sme, že ide o dôležitý, ale nie o rozhodujúci zápas v boji o záchranu. Myslím si, že Ružomberčania nebudú našim priamym konkurentom. Na ťažkom teréne sme sa chceli prezentovať minimálne takým výkonom ako doma s Trnavou prvých päťdesiat minút. To sa nám napokon aj podarilo. Stretnutie malo svoju úroveň, takto má vyzerať derby. Remíza je zaslúžená, my s bodom môžeme byť spokojní.“