FOTO,VIDEO: Bystričania v gólovej prestrelke zdolali Žilinu bez ich fanúšikov + HLASY

7 /

Banskobystrickí hokejisti si poradili s predposledným celkom súťaže a vyhrali v nedeľu večer nad Žilinou 5:3. Na štadión nebol umožnený vstup takmer dvesto fanúšikom Žiliny pre výtržnosti v meste , pričom mali vyhradený sektor na státie, avšak s kapacitou 96 osôb.

Úvod zápasu sme mali dobrý. Vytvorili sme si tri šance hneď v prvej minúte, ale skórovať sa nepodarilo Handzušovi ani Tománkovi. Postupne prevzal iniciatívu súper. Na ľade boli štvrté formácie a Žilinčania mali tlak. Z neho vyťažili gól, keď sa po strele Rogoňa a teči Šveca dostal k odrazenému puku Valášek a nepokrytý pred našou bránkou nezaváhal – 0:1. Bystričania boli zaskočení a keď sa už zdalo, že si vytvárame prevahu, prišiel po chybe druhý úder hostí. Stupka uvoľnil exbystričana Handlovského, ktorý sa sám rútil na Bacashihuu a pokoril ho – 0:2. Na nohy nás postavila ako – tak presilovka v pätnástej minúte, v nej však recept na Cibuľu nenašiel od modrej Sandgren a z ľavej strany Tománek. Vytúžený gól prišiel až po prihrávke Handzuša v 17. minúte. Oba tímy už hrali v pätici, Mislav Rosandič predviedol peknú sťahovačku a po nej i peknú a efektnú koncovku – 1:2. Gól ´baranov´ nabudil a dokázali pred prestávkou ešte vyrovnať. Tentoraz si úlohy naši hráči vymenili, v roli prihrávača bol Rosandič, našiel šikovne pred bránkou robustného Michala Handzuša a ten sa taktiež nemýlil – 2:2.

Druhú tretinu sme mali lepšiu než prvú. Začali sme útočne a pomohli nám fauly Žilinčanov. Do vedenia sme išli v presilovke už v 22. minúte, keď prihrávku Tománka zužitkoval z pravého kruhu do odkrytej bránky Juraj Majdan3:2. Súper odpovedal taktiež v početnej výhode. Peknou strelou švihom sa prezentoval Richard Huna po prihrávke brata Róberta – 3:3. V polovici zápasu sa predieral dopredu náš Matoušek a keďže už mohol byť sám pred brankárom, fauloval ho Handlovský, takže rozhodca Novák nariadil trestné strieľanie. Tomáš Matoušek ho premenil – 4:3. Následne mohol vyrovnať aktívny Švec, ale Bacashihua bol proti. Pred druhou prestávkou sme sa teda tešili napokon my, pretože hostia hrali podľa čiarového arbitra v šestici, za čo pykali v následnom oslabení. Po prihrávke Sandgrena umiestnil puk presne k žrdi Roman Tománek5:3.

V tretej tretine mala Žilina jasnú prevahu, ale nedokázala skórovať. Šance mali Handlovský, Švec a najmä Škoda, ktorý puk dokonca obtrel o žŕdku. Makovský navyše minul prázdnu našu bránku. My sme hrozili viac – menej z brejkov, ale Ferleťák a ani Lamper recept na Cibuľu už nenašli. Zápas sa teda skončil dvojgólovým víťazstvom nášho celku po bezgólovej tretej tretine. Po zápase však mali hráči spod Dubňa v šatni ťažké srdce na rozhodcu Nováka. Dožadovali sa, aby sme s ním urobili rozhovor.

Najbližšie hráme v stredu 6. januára o 17.00 hodine vo Zvolene, na ktorý strácame štyri body. V tabuľke sme stále na štvrtom mieste. Pred tretím Zvolenom sú Košice, na ktoré máme päťbodové manko a na vedúcu Nitru strácame sedem bodov.

HC’05 iClinic Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (2:2, 3:1, 0:0)
Góly: 17. Rosandič (Handzuš, Majdan), 20. Handzuš (Rosandič, Majdan), 22. Majdan (Tománek, Hvila), 31. Matoušek (tr. strieľanie), 38. Tománek (Sangren, Majdan) – 3. Valášek (Švec), 12. Handlovský (Stupka), 25. Richard Huna (Róbert Huna). Rozhodovali: M. Novák – M. Korba, Rovenský. Vylúčení na 2.min: 4:7. Vyššie tresty: Ježek (Žilina) 10 minút za nešportové správanie. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0 Diváci: 2244.

HC’05 iClinic: Bacashihua – Sandgren, I. Ďatelinka, Šmach, Gründling, M. Rosandič, Čížek, Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – Ferleťák, Bast, Hvila – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ambroz, Adamčík, R. Gašpar

MsHK DOXXbet: Cibuľa – D. Brejčák, Zaťko, Homer, Ťavoda, Leško, D. Rehák, Makovský, Mendrej – Richard Huna, Róbert Huna, Š. Novotný – Handlovský, Škoda, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Rogoň, Valášek, Švec

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „My sme dnes spokojní iba s tromi bodmi. Vytvárali sme množstvo individuálnych a taktických chýb. Hlavne v tretej tretine za stavu 5:3 robili hráči obrovské chyby. Súpera sme púšťali do šancí, no tam nás podržal brankár. V prvej tretine sme prehrávali 0:2 po chybách, no našťastie sme sa vrátili do hry. Pozitívne je, že nám zabrali presilovky, no je pre mňa nevysvetliteľné koľko chýb moji hráči vyrobili. Neviem či to je tým, že boli sviatky.“

Juraj Majdan, útočník Banskej Bystrice, autor jedného gólu a troch asistencií: „Prvé dve tretiny sme hrali celkom dobre, využili sme šance a viedli sme 5:3. V tretej tretine súper veľa riskoval, vytváral si šance, ale podržal nás brankár. Som rád za kanadské body, ktoré som získal. Štyri body v zápase za A – tím som ešte v žiadnej súťaži nemal, je to moja premiéra. Dôležité je, že sme odštartovali nový rok víťazstvom. Je super, že sme začali dávať góly v presilovkách. Predtým nám nešli, no teraz skórujeme v dôležitých momentoch. Mužstvo si ešte sadne, máme rozhodne na viac.“

Lukáš Handlovský, bývalý náš hráč, útočník Žiliny a autor jedného gólu: „Nástup do zápasu sme mali veľmi dobrý. Dali sme rýchle góly, ale mali sme potom veľa vylúčených a Banská Bystrica sa zlepšila v presilovkách, ktoré jej predtým nešli. O výsledku rozhodli práve naše oslabenia. Pre mňa to bol špecifický zápas. Čo sa týka môjho sóla na brankára a gólu, trošku som sa obával, či Bacashihuu prekonám, predsa len ma pozná z pôsobenia pod Urpínom. Trošku si ten puk vrazil aj sám, so šťastím som dal gól. Boli to pre mňa zmiešané pocity. Návrat do materského klubu, za ktorý som iba nedávno hral , to človek ťažšie vypustí z hlavy. Opadlo to však zo mňa na ľade. Chceli sme tento ťažký zápas zvládnuť, čo sa výsledkovo nepodarilo. Chcem sa ešte poďakovať fanúšikom za záverečné skandovanie môjho mena. Naozaj som sa tu cítil ako doma, mal som aj priateľov na štadióne i kamaráta v žltom oblečení v skyboxe.“

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: „Za dnešný výkon patrí môjmu mužstvu pochvala. Hrali sme vynikajúco počas celého stretnutia. Mali sme množstvo príležitostí a hlavne v tretej tretine ak by sme ich využili, mohli sme zápas dotiahnuť do bodového zisku. Žiaľ v druhej tretine sme hrali veľa oslabení, čo súper využil. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom. Jednoznačne sme tu mali bodovať.“

Vyjadrenie vedenia MsHK Žilina na nevpustenie ich fanúšikov na štadión v Banskej Bystrici: „Vážení priaznivci. Fanúšikom MsHK DOXXbet Žilina nebol umožnený vstup na zápas 35. kola hokejovej Tipsport Ligy v Banskej Bystrici. Vzhľadom na tieto okolnosti vedenie klubu s účinnosťou od dnešného dňa neumožní vstup fanúšikom hosťujúcich klubov na žilinský štadión, rovnako nebude umožnený vstup ani vedeniu HC 05 iClinic Banská Bystrica. Je nám veľmi ľúto, že avizovaná snaha Richarda Lintnera o zvýšenie návštevnosti zápasov neplatí na všetkých zimných štadiónoch rovnako. Ďakujeme za pochopenie.“

Autor: (bl), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Mirka Chabadová