Barani v Skalici nečakane prehrali, absolútne nezvládli tretiu tretinu + hlasy, video

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa v 34. kole extraligy predstavili pred reprezentačnou prestávkou v Skalici. Na Záhorí predviedli v dvoch tretinách typický útočný hokej. Viedli sme 3:0 i 4:2, no napokon po nezvládnutej tretej tretine sme prehrali o dva góly.

Prvá tretina nám celkom vyšla. Už v deviatej minúte sme mohli ísť do vedenia v oslabení, keď sa rútil na brankára Romančíka White, ale gólman Skalice doslova čaroval. Skaličania mali šancu v 13. minúte. Brendla pekne strieľal do bránkoviska, ale k dorážke sa už Mráz nedostal. Gól sme strelili v 16. minúte, Kytnár vysunul voľného Tomáša Matouška, ktorý nešpekuloval a tvrdo vystrelil – 0:1

Výborný sme mali nástup do druhej tretiny. Domáci nedokázali vyhodiť puk z obranného pásma, zachytil ho Biro, prihral voľnému Danielovi Gachulincovi, ktorý mieril v 22. minúte presne medzi betóny Romančíka. O necelé tri minúty už bolo 0:3. Pred skalickou svätyňou dobre clonil Lukáš Handlovský a po strele Preisingera dokázal usmerniť puk za bránkovú čiaru. Záhoráci zdvihli hlavu a znížili. Najprv si v 26. minúte Brendl nakorčuľoval do nášho pásma a nekompromisnou strelou prekonal Wiikmana – 1:3 a v polovici zápasu sme inkasovali v oslabení po tom, čo Brendlovu strelu tečoval účinne Komínek – 2:3. Črtajúcu sa drámu odvrátil o necelých 90 sekúnd štvrtým bystrickým gólom Milan Kytnár. Dokázal aj tiesnený zakončiť, keď mu ideálny puk poslal na hokejku po obkorčuľovaní Romančíkovej bránky Kadura.

Tretia tretina nezačala pre náš tím najlepšie a napokon ani neskončila. Inkasovali sme už v šestnástej sekunde tohto dejstva. Barák nahodil puk na Wiikmana, ten ho neudržal a zo skrumáže ho trafil do odkrytej časti bránky Stloukal. To však nebolo všetko, pretože o dve minúty už bolo vyrovnané! K pravému kruhu si nakorčuľoval Horváth a mieril ponad vyrážačku nášho gólmana – 4:4. Tréneri Banskej Bystrice zareagovali na tento vývoj oddychovým časom a trošku upokojili svojich zverencov. Napriek tomu domáci mohli ísť do vedenia v 50. minúte. Školiakovi síce nesadla strela ideálne, no gólmanovi ´baranov´ narobila problémy. Nehrali sme dobre túto dvadsaťminútovku a pykali sme v 54. minúte. Práve Školiak spoza bránky naservíroval puk na hokejku J. Juríka, ktorý trafil presne! Z 0:3 tak svietil pred koncom riadneho hracieho času na tabuli stav 5:4. Barani sa snažili ešte v závere v šestici v hre bez brankára vyrovnať, ale inkasovali po prehratom buly z hokejky Štumpfa. Tretia tretina skončila pre nás fiaskom, Skalica ju vyhrala 4:0.

Fakty o zápase:

HK 36 Skalica – HC’05 Banská Bystrica 6:4 (0:1, 2:3, 4:0)
Góly: 28. Brendl (Mráz), 31. Komínek (Brendl, Vaškovič), 41. Stloukal (Komínek, Barák), 43. Horváth (Školiak, Štumpf), 54. Jurík (Školiak), 60. Štumpf (Jurík) – 16. Matoušek (Kytnár), 22. Gachulinec (Biro), 25. White (Preisinger, Kafka), 32. Kytnár (Kadura). Rozhodovali: Stano – Holienka, Tvrdoň. Vylúčení na 2.min: 6:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Diváci: 906

HK 36 Hant: P. Romančík – Gründling, Barák, Horváth, Drtina, Krejčiřík, Nechala – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Štumpf, Školiak, J. Jurík – Brendl, Chylo, Mráz – Šimíček, Markulinec, Bene

HC’05: Wiikman – Nicastro, Cohen, Bambúch, Jaborník, Cuník, Čížek, Biro, Gachulinec – Hudec, Handzuš, White –  Handlovský, Preisinger, Kafka – Matoušek, Kytnár, Kadura – Róth, Zigo, Bendík

Štefan Mega, tréner Skalice: „Nastúpili do zápasu s rešpektom pred silným súperom. Bolo to vidieť hlavne v prvej tretine. Boli sme jasne slabší a hráči mali zbytočne veľký rešpekt. Za stavu 0:3 nám to už naozaj nebolo jedno, no hráči sa vzchopili. Do tretej tretiny sme išli s tým, že pri hre na tri útoky sa pokúsime streliť nejaký gól. Našťastie sa nám to podarilo veľmi rýchlo, čo nás nakoplo. Posledná tretina bola z našej strany vynikajúca. Musím pochváliť všetkých chlapcov, ktorí hrali. Pevne veríme, že tento výkon sa odzrkadlí v našich ďalších dueloch.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Prišli sme do Skalice s jediným cieľom, a to získať tri body. Zápas sme si dobre rozohrali, viedli 3:0, no opäť sa nám stalo, že sme doplatili na našu nepozornosť. V krátkom slede sme dostali dva góly. Odskočili sme ešte súperovi na 4:2 a osobne si myslím, že po dvoch tretinách sme mali zápas aj pevne v rukách. Lenže štyri góly v tretej tretine, to je už silná káva. To sa nám nemôže stať! Neviem si vysvetliť náš slabý výkon v poslednej dvadsaťminútovke.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj: hc05.sk (archív)