Barani rozstrieľali v Turci Martin, hetrikom sa zaskvel Tomáš Zigo

0 /

Banskobystrickí hokejisti odohrali na turnaji Mountfield cup druhý duel s domácim Martinom. Tentoraz už dokázali vyhrať v riadnom hracom čase a to suverénnym spôsobom 7:0! Tri góly dal Tomáš Zigo, ktorý bol najlepším naším hráčom nielen včera proti Hradcu Králové, ale aj dnes v stretnutí s Martinčanmi.

Banskobystrickí hokejisti celkom jednoznačne ovládli duel v Turci. Vynikal Zigo, ktorý už po tridsiatich sekundách hry dal o sebe vedieť, keď vypálil hneď po buly. Domáci mali potom výhodu dvoch presiloviek a mali šance, ktoré nedokázali využiť. Podržal nás aj brankár Corbeil. Skóre mohol otvoriť Lunter, no netrafil v ôsmej minúte puk pred odkrytou bránkou. V polovici tretiny ho minul aj Matoušek v dobrej pozícii. Presadili sme sa až v presilovke. V sedemnástej minúte domáci v oslabení zaútočili a my sme trestali. Loskot našiel Gašpara, ktorý ponúkol puk Mislavovi Rosandičovi a bolo 0:1. V 19-tej minúte sa bystrickí hráči tešili opäť. Využili rýchly protiútok a po prihrávke Luntera sa Peter Galamboš mohol už iba gólmana z Turca spýtať kam to chce – 0:2.

Barani mali dobrý nástup do druhej tretiny. Tretí gól pridal po 50-tich sekundách Tomáš Zigo, ktorý sa dobre zorientoval pred bránkou a puk usmernil medzi betóny brankára Orčíka – 0:3. Šance sa následne striedali na oboch stranách. My sme nevyužili početnú výhodu, ale mrzieť nás to nemuselo, pretože v polovici stretnutia Lamper vysunul Tomáša Ziga a ten si s gólmanom Martina poradil aj druhýkrát – 0:4. Do domácej svätyne sa tak na miesto Orčíka postavil Dzubina, no aj on pomerne rýchlo kapituloval. Po našej ďalšej nevyužitej presilovke sa napokon v 34. minúte ujala prudká strela Juraja Majdana aj s miernym prispením protihráča – 0:5. Tréner Mountfieldu Dornič si zobral oddychový čas po tomto góle a na chvíľu zabral. Domáci totiž ožili, ale gól nedokázali dosiahnuť ani z nariadeného trestného strieľania. Poliačeka vychytal v 38. minúte Corbeil. Do druhej prestávky sa však skóre ešte menilo, ale nie tak ako si predstavovali priaznivci z Turca. Tí sledovali zlú rozohrávku svojho mužstva, puk sa od Dvořáka dostal k Tomášovi Zigovi, ktorý skompletizoval hetrik 55 sekúnd pred klaksónom – 0:6.

V tretej tretine sa márne snažili domáci aspoň znížiť, či dosiahnuť čestný gól. Naopak inkasovali v 48. minúte. Po úspešnom vyhratom buly triafal z prvej bez prípravy voľný a nepokrytý Dušan Pašek0:7. Potom zaujala bitka medzi Lamperom a Uhríkom, obaja si išli schladiť hlavy na trestnú lavicu, kde pobudli až do konca zápasu. Na ľade sa nič výrazné neudialo, hoci sa Martinčania snažili, ale šance mal aj náš tím.

MHC Mountfield Martin – HC’05 Banská Bystrica 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
Góly: 7. Rosandič (Gašpar, Loskot), 19. Galamboš (Lunter, Ďatelinka), 21. Zigo (Lamper, Homer), 30. Zigo (Lamper, Matoušek), 34. Majdan (Galamboš), 40. Zigo, 48. Pašek (Loskot, Gašpar). Rozhodovali: J. Konc – Farkaš, Kováčik. Vylúčení na 2. min: 6:5. Vyššie tresty: Uhrík 10 + DKZ za údery – Lamper 10 + DKZ za údery. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 800.

MHC Mountfield: Orčík (30. Dzubina) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Dvořák – Fabián, Šugár – Trávniček, Varga To. – Varga Ti., Pokrivčák, Themár – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Rzavský – Kabáč, Rufati, Dírer

HC ´05 iClinic: Corbeil – Jankovič, Šmach – Homer, Ďatelinka – Rosandič M., Gründling – Jendroľ, Petran – Lunter, Galamboš, Majdan – Gašpar, Pašek, Hudec – Handlovský, Kytnár, Loskot – Matoušek, Zigo, Lamper

Autor: (bl), Zdroj: Video TV ESO, Foto: ilustračné