Barani naložili Skalici za dve hodiny slušný náklad a vyhrali 5:0 + hlasy

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice si v 43. kole hokejovej extraligy ľahko poradili so Skalicou. Poslednému tímu nedali žiadnu šancu a po kolektívnom výkone sa držia na špici tabuľky za vedúcimi Košicami.

Banskobystričania začali zápas dobre. Od úvodu nenechali nikoho na pochybách kto je pánom na ľade. Už v druhej minúte preveril Romančíka dobrou strelou Kytnár a v šiestej našiel po narážačke s Preisingerom skulinku pri ľavej žrdi Lukáš Handlovský – 1:0. V desiatej minúte platila Handzušova robota za bránkou a jeho prihrávka na Kaduru skončila u Michala Hudeca, ktorý z dvoch metrov zvýšil na 2:0. Dominovali sme na ľade, Lunterov bekhend ešte na gólmana hostí neplatil, ale v trinástej minúte Lamper po rýchlom protiútoku prihral Tomášovi Zigovi a ten sa nemýlil – 3:0. Po tomto góle sa z bránky porúčal Romančík, nahradil ho skúsenejší Lipovský a ten zatiahol v druhej tretine roletu. Ešte predtým však pomohli nášmu brankárovi dve žŕdky po zakončení Brendlu. Navyše v stopercentnej šanci sa ocitol po Juríkovej práci v 26. minúte Bezúch, ale Košarišťan ukázal prečo je jednotkou v našej svätyni. V strednej časti viackrát zaujal obranca Rosandič, jeho dobré výlety do útoku roztlieskali divákov, avšak zranil sa nám vypožičaný obranca z Detvy Predajniansky (nemalo by to byť nič vážne). Stále sme napriek tomu dominovali, ale hrali aj takticky a preto sme išli do záverečnej tretiny s trojgólovým vedením. V poslednej dvadsaťminútovke mohli pridať štvrtý gól najmä Hudec a Kafka, no skalický gólman predvádzal svoje umenie v plnej paráde. Prekonal ho až profesionálnym spôsobom Michal Handzuš v 51. minúte, ktorý nadvihol puk po priamočiarej prihrávke Čížeka. Potom zaujal takmer dve tisícky divákov bitkársky súboj Kaduru s Barákom, následne sme ustáli presilovku súpera o dvoch hráčov a udreli Petrom Kafkom po vyhratom buly Preisingera na 5:0.

Fakty o zápase:

HC’05 B. Bystrica – HK 36 Skalica 5:0 (3:0, 0:0, 2:0))
Góly: 6. Handlovský (Preisinger, Kafka), 10. Hudec (Kadura, Handzuš), 13. Zigo (Lamper, Bambúch), 51. Handzuš (Čížek), 58. Kafka (Preisinger, Handlovský). Rozhodcovia: Jonák – Holienka, Tvrdoň. Vylúčení na 2.min: 5:5. Vyššie tresty: 55´ Kadura DKZ za zhodenie rukavíc – Barák 10 min za hrubosť. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Zmeny: 21. navyše P. Lunter a Jendroľ – 13. Lipovský za Romančíka. Diváci: 1737.

HC’05 : Košarišťan – Čížek, Biro, Gachulinec, Bambúch, Predajniansky, M. Rosandič – Hudec, Handzuš, Kadura – Kafka, Preisinger, Handlovský – White, Kytnár, Matoušek – Lamper, Zigo, M. Lunter
HK 36: Romančík (13. Lipovský) – Gründling, Barák, Krejčiřík, Drtina, Jankovič, Nechala – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Bezúch, Štumpf, J. Jurík – Brendl, Školiak, Mráz – Šimíček, Chylo, Markulinec

Miroslav Chudý (tréner Banskej Bystrice): „Vyšiel nám úvod zápasu, mali sme dobrý pohyb a tlačili sme sa do bránky. Druhá tretina bola slabšia, ale Skalica sa aj viac snažila,. Začiatok tretej tretiny bol kostrbatý, ustáli sme presilovku súpera o dvoch hráčov a potom to už bolo z našej strany dobré. Podali sme kolektívny výkon a hlavne klobúk dole pred mladými hráčmi. Prekopal som to v zadných radov a trošku to potrvá pokým sa mladí hráči dostanú do extraligovej formy. Priznám sa, že som sa obávala ako to zvládnu. Uvidíme ako to z ich strany bude pokračovať v Poprade.“

Štefan Mega, tréner Skalice:Nezachytili sme úvod zápasu a inkasovali tri góly. Dali sme síce triu tyčky, ale v útoku sme boli bezzubý. Obrana bola viackrát preťažená, robili sme detské chyby. Je to zaslúžené víťazstvo domácich a výsledok hovorí za všetko.“

Michal Handzuš, útočník Banskej Bystrice: Hrali sme dobrý hokej, Skaličania nemali šance a tie, ktoré mali Košarišťan vychytal. Mne zápas chutil, no mužstvo i ja sa ešte musíme zlepšovať. Udalosti, ktoré sa stali, patria ku koloritu. Vedenie zareagovalo správne a nás to nijako neovplyvnilo. Mali sme aj pár mítingov po prehre v Nitre a vieme ako máme hrať. Nepreceňujem víťazstvo nad Skalicou, ale v Poprade musíme ukázať našu silu.“

Andrej Košarisťan, brankár Banskej Bystrice: „Mika Wiikman odišiel po dohode s klubom, takže som stratil konkurenta, ale nevnímam to tak. Dostal som príležitosť a napokon vychytal nulu. Sústreďujem sa predovšetkým na play- off, teda aby som tak isto chytal. Chlapci v obrane si zastali miesta a my sme súpera pustili až na konci prvej tretiny k nejakej strele. Bol to z našej strany super zápas!“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: archív Bystricoviny