Šalková vyhrala štyrmi gólmi Debnára, bodovali Medzibrod i Jupie, Rakytovce prehrali

2 /

Cez víkend sa hralo 22. kolo štvrtej futbalovej ligy a v ňom sa darilo Šalkovej, ktorá vyhrala v Tornali 6:2 štyrmi gólmi v rade v podaní stredopoliara Miroslava Debnára. V minulom kole pritom tento hráč zaznamenal hetrik.  Líderskú pozíciu v súťaži potvrdil Medzibrod chudobným domácim víťazstvom 1:0 nad Pliešovcami. Bodovalo i Jupie po remíze 1:1 v Hriňovej. Žiaľ doma prehrali Rakytovce tesne 0:1 s Tisovcom.

Šalková po jednoznačnej výhre v Tornali potvrdila tretiu pozíciu v tabuľke. Poďme však po poriadku. Náš celok sa vedenia ujal v 15. minúte po rohovom kope, keď hlavičkoval presne Mikulec – 0:1. Domácich mohlo mrzieť brvno, ktoré opečiatkoval jeden z ich hráčov. Do polhodiny teda bolo 0:2, pretože po strele Debnára z voleja loptu hlavou nešťastne tečoval do protipohybu vlastného brankára Š. Tóth. Prvý polčas sa napokon skončil výsledkom 0:4. O slovo sa totiž prihlásil znovu Miroslav Debnár. Najprv sa nemýlil z penalty, ktorá sa kopala po ruke Kováča a potom doklepol v rohu päťky loptu medzi žrde po krížnej strele Vučkovića. Brankár Juhász sa márne naťahoval.

V druhom polčase zavŕšil Debnár hetrik v 67. minúte. Opäť mal v akcii prsty aktívny Vučković. Ten poslal peknú prihrávku medzi obrancov na striedajúceho Šimčíka a po jeho strele opäť doklepával loptu spomínaný kanonier Šalkovej – 0:5. Domáci už nemali čo stratiť, takže predsa len znížili. Po strele z priameho kopu sa lopta od múru dostala šťastne k Farkasovi a ten sa presadil – 1:5. O dve minúty neskôr po parádnej strele z 30 metrov znížil tento futbalista na 2:5, zakončoval presne k žrdi. Posledné slovo mal však Miro Debnár. Šiesty gól dosiahol po brejku troch na dvoch a nezištnej prihrávke Vučkovića. Strelec Šalkovej si pekne prebral loptu a z rohu šestnástky ju poslal k zadnej žrdi – 2:6. Diváci v Tornali po skončení zápasu vytlieskali naše mužstvo, čo sa v týchto končinách nevidí.

Štvorgólový Miroslav Debnár pre Bystricoviny po stretnutí povedal: „Hralo sa mi dobre, no vyzdvihol by som výkon celého tímu. Momentálne ja som tým hráčom, ktorý ťaží z práce celého mužstva. Moje góly sú výsledkom práce spoluhráčov. Tešíme sa už na zápas s Medzibrodom doma. Chceme potvrdiť dobré výkony z predošlých zápasov a získať tri body i s lídrom súťaže.“

FK Mesta Tornaľa – FK Šalková 2:6 (0:4)

Góly: 78. a 80. Farkas – 15. Mikulec, 28. Š. Tóth (vlastný), 36., 39., 67. a 89. M. Debnár (prvý z 11m). Rozhodoval: Jelok. ŽK: M. Kováč (Tornaľa). Diváci: 250.

(bl)

Líder súťaže Medzibrod privítal na svojom obecnom štadióne Pliešovce, ktoré prišli na pôdu súpera s defenzívnou taktikou. V prvej štvrťhodine domáci dobre kombinovali, súper sa osmelil až neskôr, vyrovnal hru, no šance si nevypracoval. Tie mal náš celok po priamom kope Belka, keď brankárovi vypadla lopta z rúk a potom nevyužili dorážky kapitán Haviar a D. Selecký. V druhom polčase Medzibrod zvýšil obrátky, ale stále nedokázal pokoriť dobrú defenzívu hostí. Vančo mieril spoza šestnástky vedľa, Haviarovi zblokoval loptu obranca Pliešoviec. Jediný gól zápasu zariadil napokon v 74. minúte Dávid Selecký krížnou strelou z hranice šestnástky – 1:0. Hostia sa potom snažili o záverečný tlak, ale nakopávané lopty dopredu im šancu nepriniesli.

TJ Sokol Medzibrod – TJ Tatran VLM Pliešovce 1:0 (0:0)

Gól: 74. D. Selecký. Rozhodoval: Žeriava. ŽK: Belko, Bobok – J. Malatinec, Mazúch, Hraško, Sýkora. Diváci: 250.

(bl)

Rakytovce v dôležitom zápase privítali v sobotu Tisovec a duel začali lepšie. Už v druhej minúte po strele Dubašáka lopta tesne minula bránku. Hostia pohrozili v 4. minúte, ale prudká prihrávka Pašáka nikoho z jeho spoluhráčov v šestnástke nenašla. Domáci mali druhú možnosť po priamom kope Kohúta, loptu jemne pohladil Malatinec, no gólman Drak predviedol reflexívny zákrok. V 21. minúte Rakytovčania pekne zakombinovali pred pokutovým územím, Malatinec priťukol loptu Dubašákovi, no jeho strelu Drak vyrazil na roh. Ten zahral Kohút, presnou prihrávkou našiel Rafanidesa, ktorý tesne minul priestor troch žrdí. Po polhodine hry zaujala opäť kombinácia medzi Bútorom a Malatincom. Rafanidesova strela tentoraz skončila v náručí brankára. Potom hosťujúci Gálik zastavil v pokutovom území nedovolene Rafanidesa náš celok mal výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Kohút, no minul bránku! Tesne pred koncom polčasu mali obrovskú šancu na skórovanie Tisovčania. Konkrétne Masár, ktorý sám pred gólmanom Mrázom prekopol bránku.

V druhom polčase mali prvú šancu domáci. Po rohu Kohúta hlavičkoval Pavlík a loptu smerujúcu medzi žrde vyhlavičkoval hosťujúci Stasík. V 72. minúte pohrozil Tisovec, po rohovom kope mieril vedľa Kováč. O päť minút na to padol jediný gól zápasu. Hrajúci hosťujúci tréner Hurák rýchlo rozohral loptu, Pašák sa dostal do pokutového územia a strelou k žrdi poslal hostí do vedenia – 0:1. Rakytovce zostali po góle zaskočené a na dobre pracujúcu obranu hostí nedokázali nič vymyslieť. V 89. minúte to teda zo štyridsiatich metrov skúsil Pavlík a jeho pokus takmer prekvapil Draka, lopta skončila iba tesne nad brvnom . V poslednej minúte po rohovom kope a závare ešte obrana Tisovca zblokovala Gašparovu strelu, ktorá mierila do siete. Rakytovce nepotvrdili výhru z V. Krtíša, dôležitý duel nezvládli a v treťom domácom zápase po sebe nestrelili ani gól.

FK Rakytovce – MŠK Tisovec 0:1 (0:0)

Gól: 77. Pašák. Rozhodoval: Kosturský. ŽK: Pavlík, Kohút, Gašpar – Hradovský, Očenáš. Diváci: 50.

(tdz)

Naše Jupie sa predstavilo v Hriňovej a zápas sa tam začal vo svižnom tempe, no bez šancí. V 22.minúte sa však z čista jasna na ľavom krídle uvoľnil Ďurta, poslal centrovanú loptu na zadnú žrď, kde si našiel miesto Hudec a hlavičkoval presne 0:1. Domáci sa snažili odpovedať, ale hra bola vyrovnaná a k ničomu vážnejšiemu sa futbalisti oboch tímov nedostávali. Až prišla 34.minúta, kedy gólman Badínčanov Škubák vybehol z bránky na kolmú prihrávku, išiel útočníkovi Hriňovej pod nohy a nešťastne ho fauloval. Nasledoval teda pokutový kop a ten premenil Pohorelec – 1:1.

Druhé dejstvo malo síce nasadenie, vysoké tempo, ale chýbali pekné futbalové momenty. Azda najväčšie šance rozhodnúť stretnutie mali na našej strane Ďurta a následne Hanák. V 85. minúte unikol hosťujúci krídelník Ďurta po ľavej strane do pokutového územia, vystrelil ale stroskotal na dobrom brankárovi. Odrazenú loptu potom poslal priamo medzi žrde Veselovský, stav však nemenil. Po ďalšom zákroku Kružliaka mal pred sebou prázdnu jeho svätyňu Hanák, ale prestrelil vysoko nad brvno. Aj preto si mužstvá body napokon podelili.

MFK Spartak Hriňová – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 1:1 (1:1)

Góly: 33. Pohorelec (z 11m) – 22. E. Hudec. Rozhodoval: Tutura. ŽK: Paprčka – Škubák, V. Giertl. Diváci: 150.

(rj)

Ostatné výsledky: Vinica – S. Ďarmoty 0:1, Poltár – Č. Balog 2:1, Revúca – V. Krtíš 3:1.

Najbližšie sa hrá 23. kolo. Už v sobotu 26. mája o 19.00 hodine sa hrá okresné derby a šláger kola pod umelým osvetlením v Šalkovej, kde k tretiemu celku tabuľky zavíta líder z Medzibrodu. V nedeľu 27. mája17.00 hodine Jupie hostí v Badíne druhé mužstvo súťaže Poltár a napokon Rakytovce sa v tom istom čase predstavia v Revúcej.

1. Medzibrod 47b, 2. Poltár 46b, 3. Šalková 43b, 4. Slov. Ďarmoty 40b, 5. Tisovec 37b, 6. Č. Balog 35b, 7. Pliešovce 33b, 8. Tornaľa 31b, 9. Jupie 30b, 10. Hriňová 25b, 11. Rakytovce 24b, 12. Revúca 22b, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 11b.

Autor: (bl, tdz, rj), Foto: archív Bystricoviny