0 /

Cez víkend bolo na programe posledné jesenné trináste kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom sa mali hrať až dve okresné derby stretnutia. Počasie doprialo odohrať iba jedno, to sobotňajšie medzi Šalkovou a Rakytovcami. Nedeľný duel v Badíne Jupie – Medzibrod sa nehral pre nespôsobilý terén.

Šalková hostila v sobotu podvečer Rakytovce, ktoré začali derby výborne. Už v prvej minúte hostia dokázali vybojovať loptu, ale strela Kohúta išla tesne vedľa. V 5. minúte Kapustov gól po centri Rafanidesa pre údajný ofsajd neplatil. V siedmej sa zopakovala spolupráca Rafanides – Kapusta, ale útočník Rakytoviec trafil len vybiehajúceho brankára Ursínyho. V 12. minúte v priebehu jednej minúty mali hostia dvakrát gól na kopačke. Najskôr po rohovom kope a strele Pavlíka vykopávali domáci loptu spred bránkovej čiary. Po ďalšej akcii a prihrávke Fojtíka na Rafanidesa zase Šalkovčanov zachránilo brvno. RAKY sa gólu napokon zaslúžene dočkali v 13. minúte. Po centri Fojtíka sa prvýkrát v drese Rakytoviec presadil Bútora0:1. Tento zásah domácich trošku prebral. Dobrú koncovku Chovanca však brankár Mráz zneškodnil. Po polhodine hry sa o slovo prihlásil aj útočník Vučković, ale mieril vedľa. V 34. minúte na opačnej strane Kohút vyhral hlavičkový súboj, Rafanides naservíroval loptu Fojtíkovi, no aj on mieril vedľa. O dve minúty neskôr najskôr strela Bútoru trafila žrď domácej bránky a následná dorážka Fojtíka z hranice pokutového územia išla vedľa prázdnej svätyne Ursínyho. Rakytovčanov nepremenené šance mohli mrzieť dvojnásobne v 40. minúte. Mráz síce vyrazil strelu Paloviča, ale lopta sa dostala pred Vučkovića a ten nemal problém ju poslať z rohu päťky do odkrytej bránky – 1:1. V 43. minúte po centri Debnára a teči hosťujúcej obrany lopta skončila na spojnici žrde a brvna.

V druhom polčase Rakytove zatlačili na Šalkovčanov, ale tí sa nenechali rozhodiť a v 56. minúte im ukázali ako sa premieňajú šance. Po centri Chovanca sa trafil hlavičkou striedajúci Zimnikoval2:1. Tento hráč mohol o štyri minúty definitívne upokojiť domácich, avšak aj s prispením teču obrancu súpera mieril vedľa. Hostia sa snažili vyrovnať, lenže ich snaha končila pred pokutovým územím. Domáci hrozili z brejkov a v 89. minúte po jednom z nich Kamenský uzavrel na konečných 3:1. Pre Rakytovčanov je tento výsledok veľmi krutý, ale keďže predviedli nevídaný festival nepremenených šancí, Šalková ich dokonala vytrestala z efektivity.  Z tohto derby stretnutia sú aj fotografie v našej galérii.

Jesennú časť pre Bystricoviny hodnotil tréner Šalkovej Daniel Vernarský nasledovne: „Nebola podľa mojich predstáv. Na môj vkus sme podali až príliš veľa nevýrazných výkonov. Po dominancii v minulej sezóne sme si zrejme mysleli, že to pôjde samé. Chýbala nám často koncentrácia, pohyb, nasadenie. Boli zápasy, kde sme tieto atribúty vniesli do našej hry, ale je ešte veľa toho na čom musíme zapracovať, aby sme podávali vyrovnanejšie výkony.“

Jeseň hodnotil aj tréner Rakytoviec Peter Lihan: „Z jesennou časťou sezóny určite nemôžeme byť spokojní. Získali sme len 14 bodov. A to najmä preto, že aj v zápasoch, v ktorých sme prevýšili súpera a vytvorili si šance, tak sa nám napokon bodovať nepodarilo. Nedokázali sme totiž ani tie najvyloženejšie šance premieňať. Na tom treba zapracovať.“

FK Šalková – FK Rakytovce 3:1 (1:1)

Góly: 40. Vučković, 56. Zimnikoval, 89. Kamenský – 13. Bútora. Rozhodoval: Hraško. ŽK: Vučković – Kohút, Mráz. Diváci: 210.

Naše Jupie malo na programe v nedeľu okresné derby s Medzibrodom. V Badíne bol však poriadne rozmočený terén (päť záberov na konci našej fotogalérie), takže duel sa odohrať nemohol.

Ostatné výsledky: Slovenské Ďarmoty – Pliešovce 2:1, Č. Balog – Tisovec 4:1, Revúca – Vinica 4:3. Stretnutia V. Krtíš – Tornaľa a Hriňová – Poltár sa nehrali pre nespôsobilý terén.

Najbližšie sú teda na programe dohrávky posledného jesenného kola. V  nedeľu 5. novembra sa hrá v Badíne o 10.30 hodine odložené avizované derby medzi Jupie a Medzibrodom.

1. Poltár 25b*, 2. Šalková 22b, 3. Tisovec 21b, 4. Medzibrod 20b*, 5. Slov. Ďarmoty 20b, 6. Hriňová 19b*, 7. Č. Balog 19b, 8. Jupie 19b*, 9. Tornaľa 18b*, 10. Revúca 18b, 11. Pliešovce 14b*, 12. Rakytovce 14b, 13. Vinica 12b*, 14. V. Krtíš 6b*.