Tvorivá dielňa k výstave Ivany Šátekovej Hejtslováci

KULTÚRA
1 /

Stredoslovenská galéria pozývame Bystričanov a Bystričanky  na sobotnú tvorivú dielňu s názvom „Lajk vs. Hejt“ k výstave Ivany Šátekovej „Hejtslováci“. Augustová tvorivá dielňa pre verejnosť sa začne v sobotu 25. augusta 2018 o 13:00 hod. v Kresliarni Bethlenovho domu na Dolnej 8 v Banskej Bystrici.

Výstava predstavuje najnovšiu tvorbu mladej autorky Ivany Šátekovej. Ide o inštalácie, objekty a maloformátové maľby, v ktorých reaguje na aktuálnu spoločenskú situáciu a slovenské „tradičné hodnoty“ ako xenofóbia, homofóbia, mizogýnia, šovinizmus, rasizmus či antisemitizmus. Súčasne sa snaží nemoralizovať a nesúdiť, ale rôzne neduhy našej spoločnosti komentovať síce vážne, no s patričným nadhľadom a ironickým humorom.

 ivana-satekova2

„Rada by som to vypla, ale neviem to. Už by som strašne chcela harmóniu a pokoj, riešiť úplne iné veci, ale dennodenne sa naštvem, Nepracujem s vnútornou intimitou, ale skôr spracovávam témy spoločenské. Považujem to za nutné, mali by neustále rezonovať a byť varovaním,

hovorí o svoje motivácii k aktuálnej výstave Ivana Šáteková.

Hejtovanie sa stáva novým národným športom a možnosťou neobmedzenej sebarealizácie. Anonymita internetu poskytuje komfortný priestor.
„Na tvorivej dielni sa návštevníci bližšie oboznámia s viac alebo menej známymi výrazmi ako lajk, dislajk, hejt, hoax, fake news, trolling, kyberšikana. Následne vo vlastnej tvorivej činnosti formou písania správ, odkazov určených konkrétnym alebo fiktívnym osobám budú pracovať s rôznymi interpretačnými variáciami a tým nachádzať nové možnosti a spôsoby komunikácie,“

hovorí PR manažérka SSG Zuzana Medzihorská.

hejtslovaci

Tvorivá dielňa je vhodná pre dospelých a študentov od 15 rokov a potrvá do 16:00 hod. V prípade záujmu sa objednajte vopred na tel. č: 048/4701624, 048/4701615 alebo mailom na edukacne@ssgbb.sk do piatkového poludnia 24. 8. 2018.

Kontaktné osoby sú Mgr. Jana Gamcová a Mgr. Martina Martincová
Vstup je voľný.

Podujatie je súčasťou celoročnej aktivity Galéria ako priestor vzdelávania #2, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Tvorivá dielňa sa uskutočňuje  s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.