Triumf MFK Dukla na Kysuciach po hetriku Ďanovského na nulu

1 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly nastúpili v nedeľu popoludní po dvojtýždňovej pauze na zápas riadneho 18. kolo tretej futbalovej ligy stred. Predstavili sa v Krásne nad Kysucou a nenechali nikoho na pochybách, že to s postupom do druhej ligy myslia vážne. Tromi gólmi Radoslava Ďanovského vyhrali 3:0.

Dukla zobrala opraty zápasu do svojich ´rúk´ už od úvodných minút. Najprv sa dostal k šanci Laksík a po ňom aj Ďanovský. Tento náš hráč sa napokon v deviatej minúte presadil. Predviedli sme totiž peknú akciu po pravej strane, Gaško si zasekol obrancu, ľavou nohou odcentroval a na zadnej tyči hlavičkoval presne spomínaný Radoslav Ďanovský1:0. Mali sme neustále prevahu, a to i napriek tomu, že sme hrali proti vetru. Bystrická aktivita sa vyplatila v 38. minúte. Po štandardke sa lopta v šestnástke poodrážala k Herichovi, ktorý ju ako na podnose k streľbe pripravil Ďanovskému a ten sa trafil z hranice šestnástky parádne k žrdi – 2:0. Krásno pohrozilo do prestávky iba raz, taktiež zo štandardky, ktorú zahrávali od polovice ihriska. Po hlavičke jedného z domácich hráčov vyťahoval loptu spod brvna brankár Krejčí.

V druhom polčase hral tím spod Urpína vedno s vetrom a hneď v úvode mohol zvýšiť vedenie. Savič unikol po pravej strane, prešiel až do päťky, prihral Laksíkovi, no ten ani na dvakrát nepokoril gólmana Gavláka. Dukla sa stále snažila hrať dopredu a druhý únik z pravej strany bol už úspešný. Rado Ďanovský zakončoval z hranice päťky a hoci Gavlák vytečoval loptu, tá i zásluhou vetra padla za čiaru – 3:0. Skóre mohlo byť vyššie, pretože po centri z ľavej strany hlavičkoval ešte Herich smolne len do brvna. Potom sa dostavili viaceré striedania, hra sa trošku rozkúskovala. Viac však museli útočiť Kysučania, nám sa teda otváral priestor v obrane súpera , no nevyužili sme tohto faktu. Domáci mohli znížiť, mali tutovku z dvoch metrov, ale aj tentoraz skvele zasiahol Krejčí. Duel sa v samom závere prakticky už iba dohrával.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Dušana Tótha, ktorý nám povedal: „Vzhľadom na veterné podmienky ako i terén, ktorý bol nekvalitný, sme predviedli dobrý výkon. Na krivom ihrisku sme sa snažili kombinovať. Boli sme aj efektívni. Verili sme si a to bolo dôležité i na psychiku. Od prvej minúty sme ovládli zápas, snažili sme sa presadiť kombinačnou hrou, vytvorili sme si šance v silnom protivetre a dali z nich aspoň dva góly. Domáci iba nakopávali lopty dopredu s podporou vetra, mali jednu veľmi dobrú príležitosť, ale Krejčí bol na mieste. Po prestávke sme pridali tretí gól, škoda, že sme nevyužili voľný priestor smerom dopredu, ktorý nám súper ponúkol. Zbytočne sme domácim prenechali iniciatívu a mohlo sa nám to vypomstiť. Naše víťazstvo je však zaslúžené.“

Autor hetriku Radoslav Ďanovský Bystricovinám povedal: „Myslím si, že nám konečne vyšiel úvod. Už v tretej minúte som mal prvú šancu a potom prišiel center Erika Gaška a padol mi rovno na hlavu. Viac menej to bolo z našej strany dobíjanie bránky. Po štandardke pri mojom druhom góle som číhal na odrazenú loptu. Bača (Herich, pozn. red.) mi ju sklepol na 16-ku a snažil som sa ju trafiť, čo sa podarilo. V druhom polčase sme ich chceli doraziť tretím gólom, aby sme mali pokoj. Mal som aj šťastie, že brankárovi lopta prepadla a bolo 3:0. Podali sme solídny výkon. Po dvoch týždňoch prestávky sme badali nervozitu, boli sme aj hladní po zápase, no takáto pauza bez zápasu nepomáha nikomu. Mne sa už patrilo skórovať, trištvrte roka som nedal v súťažnom zápase gól, iba v prípravných som sa presadil. Naposledy som skóroval ešte v Banskej Bystrici v druhej lige. Získali sme zaslúžene tri body.“

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 9., 38. a 55. Ďanovský. Rozhodoval: Rojček. ŽK: Chupáč – H. Kollár, Zumrovski. Diváci: 400.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Savič, Gaško, J. Tóth, Kolláti (46. Ševčík), H. Kollár (85. Lukáč), Herich, Snitka, Zumrovski (67. Urgela), Ďanovský (61. R. Valent), Laksík (75. Kostúrik)

Ostatné výsledky: Martin – Detva 2:1, R. Sobota – N. Baňa 5:0, Čadca – Námestovo 1:1, Žarnovica – Kalinovo 0:2, Lučenec – Lip. Hrádok 3:1, Oravské Veselé – Lip. Štiavnica 1:0, Fiľakovo – Teplička n. Váh. 2:0.

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla v stretnutí 19. kola tretej futbalovej ligy doma, konkrétne odohrá duel v areáli Kremničky v nedeľu 15. apríla o 10.30 hodine proti Žarnovici.

1. Lučenec 38b, 2. B. Bystrica 37b, 3. R. Sobota 33b, 4. Lip. Hrádok 30b, 5. Kalinovo 30b, 6. Žarnovica 28b, 7. Námestovo 27b, 8. Martin 26b, 9. Krásno n. Kys. 24b, 10. Oravské Veselé 23b, 11. Čadca 22b, 12. Lip. Štiavnica 21b, N. Baňa 19b, 13. Teplička n. Váh 19b, 14. Lip. Štiavnica 18b, 15. Fiľakovo 15b, 16. Detva 1b.

Pozn: mužstvá nemajú odohratý kompletný počet kôl

Autor: (job), Foto: zdroj fb Tatran KNK