Novým asistentom bystrického trénera Országha sa stal oficiálne Rastislav Paľov

ŠPORT
0 /

palov

Vedenie HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa dohodlo na novej zmluve s trénerom Rastislavom Paľovom. Od prvého októbra sa stal druhým asistentom trénera Vladimíra Országha pri A – mužstve a od prvého novembra plnohodnotne nahradí v úlohe prvého asistenta Richarda Zedníka, ktorý avizuje odchod do USA zo súkromných /rodinných/ dôvodov.

Rastislav Paľov doposiaľ pôsobil na trénerských postoch v banskobystrickom mládežníckom hokeji. Začínal ako asistent kouča juniorov (dva roky), postupne sa vypracoval na hlavného trénera v tomto tíme (tri roky) a vo vlaňajšej i aktuálnej sezóne trénoval dorastencov. Je asistentom v slovenskej reprezentácii do 16 rokov. V uplynulých šiestich rokov sa na krátky čas objavoval aj v seniorskom tíme nášho Áčka, vždy však iba zastupoval asistenta trénera. Tentoraz už podpísal riadnu oficiálnu zmluvu do konca aktuálnej sezóny 2017/2018. Jeho meno už figuruje aj v súpiske ´baranov´. Pre Bystricoviny 42-ročný Paľov uviedol:

 „Je to pre mňa nová výzva pri seniorskom hokeji. Doteraz som pôsobil v mládežníckom, kde sa viac dáva dôraz na tréningový proces. V seniorskom je to viac aj o taktike, príprave na súperov, hrá sa viac zápasov, čiže bude to pre mňa nová skúsenosť, hoci som už v minulosti pomáhal dočasným hlavným trénerom v úlohe asistenta v Banskej Bystrici. Mám sa dnes od koho učiť. Vlado Országh je kvalitný tréner, nabral veľa skúseností, či už v klube alebo v reprezentácii, získal majstrovský slovenský titul spolu s Richardom Zedníkom, od ktorého taktiež naberiem veľa informácií počas mesačného koučingu, teda do konca októbra. Následne sa v novembri zhostím jeho úlohy a budem mať na starosti obrancov.“

Paľov bol už s ´baranmi´ vo Fínsku v Tampere a po boku Zedníka koučoval i nedeľný zápas v Nitre, kde sme vyhrali 7:1. V októbri bude mať dostatok času na aklimatizáciu pri seniorskom tíme, ako aj zoznámenie sa s hráčmi a prostredím v našom Áčku. V minulosti ako aktívny hokejista reprezentoval Slovensko v kategórii do 18 a 20 rokov, štyri roky pôsobil v Anglicku a rok vo Francúzsku. Objavil sa na postoch útočníka i obrancu, bol cenným univerzálnym hráčom. Navliekol si aj dres Banskej Bystrice s kapitánskym Céčkom.

Autor: (bl), Foto: ilustračné, archívne