Derby so Zvolenom vypredané, do bystrického kádra mieria Rosandič a Kabáč

ŠPORT
0 /

SR Hokej TL play off 1/4 B.Bystrica Nové Zámky

Vedenie nášho hokejového klubu HC ’05 iClinic Banská Bystrica angažovalo do tímu dvoch známych hráčov. Vracia sa k nám obranca Mislava Rosandič a prichádza na novo útočník Michal Kabáč.

Obaja hokejisti prišli pod Urpín na hosťovanie do konca prestupového obdobia. Pre TASR to potvrdil riaditeľ klubu Michal Longauer:

„Momentálne máme aj vinou zranení menej obrancov a zároveň hľadáme ofenzívneho zadáka. Mislav Rosandič nedávno nastupoval v 1. českej lige a tak sme sa dohodli na spolupráci. Hosťovanie nám pomôže preklenúť obdobie, kým sa vrátia absentujúci hokejisti.“

Mislav Rosandič sa v tomto prípade vracia do svojho materského klubu po tom, čo s ním český extraligista HK Mountfield Hradec Králové prerušil zmluvu. V najvyššej českej súťaži nastúpil v aktuálnej sezóne len na 15 zápasov, v ktorých získal dva body za asistencie. Nedávno bol na hosťovaní v prvoligovom Přerove, za ktorý odohral tri zápasy (bilancia 1+3).

Rosandičov spoluhráč z bronzového tímu z MS 2015 hráčov do 20 rokov Michal Kabáč zamieril do Banskej Bystrice z Liptovského Mikuláša. Väčšiu časť aktuálnej sezóny však strávil v prvoligových Michalovciach, za ktoré odohral 14 zápasov. Na konto si pripísal 9 kanadských bodov (5+4).

V piatkovom dueli doma so Zvolenom sa predstaví v bystrickom drese aj ďalšia naša posila, 27-ročný robustný obranca zo zámoria Steven Delisle. Ide o draftovú voľbu Columbusu Blue Jackets z roku 2008. Pre tohto zadáka, ktorý je známy aj svojimi povestnými bitkami, to bude prvá európska sezóna. Pre portál hokejovysvet.sk uviedol:

„Tréneri ma tu veľmi dobre privítali. Vysvetlili mi nejaké herné veci a ukázali všetko dôležité na videu. Som defenzívny obranca, ktorý sa snaží plniť svoju robotu hlavne vzadu a dostávať puky von z vlastnej tretiny. O piatkovom veľkom derby som sa dopočul pomerne rýchlo. Teším sa na to, určite to bude veľmi vzrušujúci zápas. A čo sa týka mojich bitiek, v severnej Amerike je ich viac ako v Európe, ale momentálne som tieto veci hodil za hlavu a určite ich nebudem vyhľadávať. Je lepšie niekomu nasadiť čistý hit ako sa hneď biť. Budem sa snažiť hrať fyzicky, ale zároveň nevyvolávať konflikty, ktoré by prerástli do bitky. Pästné súboje sú pre mužstvo veľakrát neužitočné a neprospešné. Sústredím sa teda iba na hokej a na žiadne bitky nemyslím.“

Banskobystrický zimný štadión by mal byť v piatok večer zaplnený do posledného miesta. Je totiž vypredané. Tréner ´baranov´ Vladimír Országh pripravil mužstvo tak, aby zvíťazilo. Pre hokejovysvet.sk povedal:

„Čaká nás derby, ktoré nikdy nemá favorita. Zvolen je v laufe, hrá veľmi dobre. Má kvalitný káder, takže očakávam vyrovnaný súboj.“

Tipsportligový duel Banská Bystrica – Zvolen sa začína pod Urpínom v piatok 1. decembra o 17.30 hodine. Miernou výhodou pre naše mužstvo môže byť aj to, že Zvolenčania budú mať v nohách štvrtkový domáci zápas s ligovou ´dvadsiatkou´.

Autor: (job), Foto: tasr, internet (ilustračné)