Barani druhý raz v rade prehrali, neuspeli pred takmer 5 tisíc divákmi v Košiciach + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti neuspeli v trinástom kole Tipsort ligy na ľade Košíc. Spravili totiž viac chýb ako súper a preto nemohli pomýšľať na body pred inak slušnou diváckou návštevou. Bývalý bystrický útočník Petr Kafka nám dal dva góly. Na východe republiky sa však hral výborný hokej.

Naši hokejisti mohli ísť v Košiciach do vedenia v piatej minúte, po strele Ďatelinku sa zdalo, že puk skončil v bránke, ale videorozhodca mal opačný názor. Neskôr sme hrali presilovku, ale počas nej domáci unikli a Lassila mal prácu po koncovke Kafku a potom i strelách Baču. Pykali sme napokon v oslabení v dvanástej minúte, keď sa ujala strela Šoltésa bez prípravy poza ľavého kruhu – 1:0.

Stredné dejstvo začali aktívnejšie Košice, Hovorka predviedol pekný príklep, ale nemieril presne. Potom si Bystričania vytvorili tlak , nebezpečný bol teč Belluša a vo veľkej šanci sa ocitol Brittain, ale úradovala lapačka Habala. V 36. minúte sme boli najbližšie k vyrovnaniu , po dorážke Belluša v trme – vrme puk osciloval na čiare, ale videorozhodca opäť posúdil situáciu v prospech Východniarov. Tí mohli potom navýšiť vedenie, ak by trestné strieľanie po faule Brejčáka premenil Koyš, nedokázal však oklamať Lassilu. Podarilo sa to až v 39. minúte po akcii Hovorku exbystrickému hráčovi Kafkovi 2:0. O minútu na to ´barani´ odpovedali, Miloš Bubela z pravého kruhu mal priestor a po jeho strele puk skončil za Habalom – 2:1.

Aj v tretej tretine malo dianie na ihrisku patričnú gradáciu. Po opatrnejších minútach využil pozičnú chybu domácich Éric Faille, ktorý ušiel do brejku a vyrovnal na 2:2. Tento stav však vydržal iba 48 sekúnd. Strieľanú prihrávku Hovorku totiž využil tečujúci Kafka na tretí gól svojho mužstva – 3:2. Obrana Košičanov fungovala lepšie než naša. V 51. minúte toho využil Jenčík, ktorý sa v úniku dvoch proti jednému  nemýlil – 4:2. Pekný hokejový moment priniesla 55. minúta, keď si obranca Dudáš vytvoril streleckú pozíciu, ale gólovú radosť mu nedopriala rýchla lapačka Lassilu. Jenčíkov útok ukončil svoju bodovú žatvu v 58. minúte, keď bol na konci rýchlej spolupráce a pri ľavej žrdi iba nastavil hokejku – 5:2.

HC Košice – HC’05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 12. Šoltés (Dudáš, Nagy), 39. Kafka (Hovorka, Jenčík), 45. Kafka (Hovorka), 51. Jenčík (Hovorka, Kafka), 58. Jenčík (Hovorka, Kafka) – 40. Bubela (Hohmann, Bartánus), 45. Faille (Ďatelinka, Kubka). Rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Gavalier, Smrek. Vylúčení na 2.min: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 4734

Košice: Habal – Dudáš, Šedivý, Čížek, M. Bača, Pulli, Kessel, Koch, Matejka, – Hričina, Boltun, L. Nagy – Kafka, Jenčík, Hovorka – T. Klíma, Pacan, Koyš – Suja, Vrábeľ, Šoltés

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Gélinas, Mihálik, A. Sedlák, J. Brejčák, Košecký – Faille, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Lamper, Češík, Belluš – P. Valent, Andrisík, Gabor

Milan Jančuška, tréner HC Košice:tento zápas bol veľmi bohatý na šance, tie sa rodili na oboch stranách. Mali sme veľmi dobré úseky hry, ale i slabšie, no pri nich nás podržal brankár Habal. Zápas sa lámal za stavu 2:2, keď sme dali tretí gól, víťazstvo sme si už nenechali vziať. Hráčom patrí pochvala za chcenie a bojovnosť. Takisto ďakujem aj divákom, ktorí nás skvele povzbudzovali počas celého zápasu. Vtedy sa hráčom hrá omnoho lepšie.“

Vladimír Országh, tréner HC’05 iClinic Banská Bystrica: „Bol to obojstranne dobrý a pre divákov atraktívny zápas. My sme mali dobrý najmä začiatok, počas prvých desiatich minút sme dominovali. Škoda len, že sme neskórovali. Zvrat prišiel približne v desiatej minúte počas našej presilovky, ktorú sme hrali veľmi zle. Domáci sa vtedy chytili a následne mali presilovku, v ktorej dali gól na 1:0. Ďalší dôležitý moment prišiel, keď sme vyrovnali na 2:2 a  krátko nato sme inkasovali tretí gól. Ukázali sme v Košiciach veľa dobrých vecí, ale spravili sme aj mnoho chýb, ktoré nás stáli zápas. Spravili sme ich viac ako domáci, preto napokon súper získali tri body.“

Petr Kafka, autor dvoch gólov Košíc: „Boli sme takticky vyspelí, pridali sme k tomu aj hokejové umenie. Hrali sme doma na veľkom ihrisku, čoho sme aj patrične využili, pomohlo nám i množstvo divákov. Bol to výborný hokej, oba tímy hrali najmä smerom dopredu. Tento duel bol reklamou na hokej. My sme dali o pár gólov viac a preto sme vyhrali.“