Norbert Gyömbér odohral za 48 hodín dva zápasy, v Bari patril medzi najlepších

ŠPORT
0 /

gyomb0

Slovenský futbalový reprezentant a bývalý hráč banskobystrickej Dukly Norbert Gyömbér mal v uplynulých dňoch nabitý program. V priebehu 48 hodín odohral dva súťažné zápasy.

Gyömbér pôsobil v banskobystrickej Dukle od svojich štrnástich rokov. Prišiel k nám z Revúcej v roku 2006 a prestupoval v roku 2011 do talianskej Catanie. Teraz už háji dres druholigového talianskeho Bari a zároveň pôsobí aj v našom národnom slovenskom reprezentačnom mužstve. Po piatkovom prípravnom zápase Slovenska v Ľvove proti Ukrajine stihol v nedeľu odohrať ďalší duel za svoj klub FC Bari 1908, keď v talianskej Serii B vyhral jeho tím nad Pescarou 1:0.

Náš dvadsaťpäťročný defenzívny univerzál nastúpil na Ukrajine v základnej zostave Slovenska, odohral prvý polčas duelu. Pre web svojej zastupiteľskej spoločnosti CSM-Agency Norbert Gyömbér uviedol:

„Škoda, že sme nakoniec na Ukrajine prehrali. Našťastie to bol prípravný zápas.“

Po zápase zostal náš bývalý banskobystrický futbalista v Ľvove, keďže klub z Bari požiadal o jeho uvoľnenie. Ďalej prezradil:

„V sobotu o štvrtej ráno som sa presunul na letisko. Po dvoch prestupoch (Ľvov – Varšava, Varšava – Mníchov, Mníchov – Bari) som o dvanástej hodine vystúpil z lietadla v Bari. Sobotňajší tréning som už nestihol, tak som oddychoval celý deň. A hlavne som sa dobre vyspal.“

Po piatkovej prvopolčasovej porcii proti Ukrajine si teda v nedeľu za svoj klub odkrútil celé stretnutie proti Pescare a na ihrisku pri výhre 1:0 patril medzi najlepších. Gyömbér tak netajil spokojnosť:

„Bolo to veľmi dôležité víťazstvo. Sme radi, že sme potešili našich skvelých fanúšikov. V nedeľu ich bolo v hľadisku štadióna viac ako 20-tisíc- A či som unavený po dvoch zápasoch za 48 hodín? Som mladý, musím niečo vydržať. Akurát tie prestupy človeka vyčerpajú. Ale ináč sa to dá. Sme radi, že sme s Bari medzi najlepšími tímami ligy, ktorá je veľmi vyrovnaná. Doma hráme super. Verím, že začneme vyhrávať aj na súperových ihriskách.“

Norbert odohral za Bari už desiaty zápas. Jeho mužstvu aktuálne patrí v druhej najvyššej talianskej súťaži štvrtá priečka, za vedúcim Palermom zaostáva po 14. kole iba o dva body. Bývalého Duklistu čaká v drese Bari ďalší náročný program. K nemu dodáva:

„Hrať budeme aj medzi sviatkami. Preto na Vianoce zostávame s priateľkou v Taliansku. Prídu ku nám jej a tiež moji rodičia.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj internet