Dukla vyhrala v Novom Meste nad Váhom po dobrej hre v druhom polčase + HLASY

5 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 4. kole druhej ligy skupiny Západ o udržanie sa v súťaži vyhrali v Novom Meste nad Váhom gólom v závere zápasu. Poistili si tak priebežnú tretiu pozíciu v tabuľke.

Úvod zápasu vyznel v prospech nášho mužstva. Bystričania boli pohyblivejší, vytvorili si prevahu na polovici súpera, ale nedokázali sa presadiť. Postupne domáci vyrovnali hru a vypracovali si dve stopercentné príležitosti. V prvej sa ocitol po krížnej prihrávke Šebek, išiel v nájazde na nášho gólmana, ale neprekonal ho. V druhej po centri z pravej strany a zakončení jedného z hráčov AFC sa triasla žrď našej bránky. Mali sme aj šťastie. Celý prvý polčas husto pršalo, okrem týchto možností sa hral medzišestnástkový futbal.

Po prestávke naši hráči pridali na tempe, jasne dominovali na trávniku a vytvárali si šance. Po štandardke Saviča išla lopta na bližšiu žrď a z piatich metrov mieril Ďanovský vedľa. Tento futbalista mal aj ďalšiu možnosť streliť gól. Prešiel z uhla do šestnástky, no nedokázal skórovať. V 68. minúte Starší vysunul Slančíka do úniku, no toho fauloval v pokutovom území Beňo, takže nasledovala penalta. Snitka mieril z bieleho bodu do stredu bránky, gólman Belic sa vrhal na stranu, ale nohou stihol zasiahnuť, takže stav sa nemenil. Dobrý center ešte predviedol Savič, ale v malom vápne trojica bystrických futbalistov nedokázala trafiť loptu. Stále sme však boli útočnejší a vyplatilo sa. V 84. minúte po peknej kombinácii Fuják potiahol akciu, spätne prihrával Jozefovi Rejdovianovi, ktorý si na úrovni jedenástky prebral loptu a ľavou nohou zakončil – 0:1. Nové Mesto potom vrhlo všetky sily do útoku, nám sa naskytli brejkové situácie, no z nich sme už ďalší gól nepridali.

Najbližšie sa predstaví bystrická Dukla na domácom ihrisku. V sobotu 29. apríla16.30 hodine privíta Martin. Žiaľ bez divákov, keďže klub dostal trest za pyroshow nášho fans z minulého týždňa a vybehnutie jedného z nich na tartan vedľa hracej plochy s fakľou v ruke. Štadión tak bude pre priaznivcov futbalu uzatvorený.

AFC Nové Mesto nad Váhom – FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 84. Rejdovian. Rozhodoval: Chmura. ŽK: Beňo, Šebek, Živčic – Šmehyl. Diváci: 113.

Zostava Banskej Bystrice:

FK Dukla: Brač – Šmehyl. Cvik, Snitka, Ungar –  Vitek – Rejdovian (90. R. Valent), Starší, Slančík (73. Fuják), Savič – Ďanovský (86. Vila).

Dušan Tóth, tréner našej Dukly: „Hustý dážď ovplyvnil kvalitu hry v prvom polčase. Hralo sa v podstate medzi šestnástkami, no domáci mali dve tutovky, ktoré nevyužili. Nie všetci si v tomto dejstve plnili defenzívne povinnosti, mohli sme teda prehrávať. Do druhého polčasu nastúpili moji zverenci ako vymenení, vypracovali si dve vyložené šance, hru mali neustále pod kontrolou, po celý čas bola v našej réžii. Snitka nepremenil pokutový kop, ale napokon sme dali zaslúžený víťazný gól v závere. Po ňom domáci vsadili všetko na útok, mohli sme využiť niektorý z naskytnutých brejkov. Som spokojný s výsledkom i s hrou, a to najmä v druhom polčase.“

Jozef Rejdovian, autor nášho gólu: „Mali sme dobrý úvod. Prvú štvrťhodinu sme nepustili súpera z poly ihriska, potom však prišla slabšia pasáž a domáci z dvoch nakopnutých lôpt mali dve veľké príležitosti. Inak sa polčas niesol vo vyrovnanom duchu. V druhom sme hrali lepšie, mali sme niekoľko šancí, nepremenili sme penaltu, no napokon to padlo mne, keď mi Fuják pekne prihral a zakončoval som ľavačkou. Zaslúžene sme v tomto zápase vyhrali, podali sme kvalitnejší výkon ako domáci, hlavne v druhom polčase sme ukázali dobrý futbal, ofenzívny, rýchly s nábehmi dopredu a z toho pramenili šance i napokon víťazný gól.“

1. Trnava B 47b, 2. Nové Mesto nad Váhom 36b, 3. B. Bystrica 23b, 4. Slovan B 20b, 5. Svätý Jur 18b, 6. Martin 12b.

Autor: (bl), Foto: archív official fb site FK Dukla, I. Golembiovský