Marec v Bábkovom divadle na Rázcestí

KULTÚRA
0 /

babie leto2

Banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí uvádza v marci 2018 viacero zaujímavých inscenácií pre malých i veľkých návštevníkov. Vybrali sme pre Vás niekoľko titulov, ktoré sa oplatí vidieť.

Premiéra pre batoľatá HMATULÁCI  4. a 5. marec o 10:00 hod.

Z čoho sú stvorené veci okolo nás? Čo skrýva hladké, tvrdé, mäkké, tekuté? Pre všetky nohy a nožičky, pre všetky ruky a ručičky, pre všetkých 20 prstíkov sa chystá nový diel interaktívneho divadelného cyklu pre batoľatá. BDNR srdečne pozýva do dotykového sveta všetkých od 15 mesiacov.

hmatulaci

ŽIDOVSKÉ ROZPRÁVKY 4. marec o 16:00 hod.

Rozprávkové geografia v Teátriu pre deti od 3 rokov. Hlupáci z Chelmu a Príbehy pre deti autora I. B. Singera, nositeľa Nobelovej ceny za literatúru. Rabín bez hlavy autora Menachema Kipnisa.

zidovske rozpravky

MOCAD(R)ÁMY 6. marec o 19:00 hod. 

Príbehy mladých žien v podaní kvapiek Ninina šálka, Pravá plavá, Nemá žena, Princezná láska… sa týkajú starostí a radostí života žitého v koži S, M. Vdova, Babská polievka, XXL proti hore a Story o Yoni sa zameriavajú na život v koži L až XXL. Fragmenty zo životov žien rôzneho veku vytvárajú univerzálny obraz ženstva s ecenciami autentických skúseností herečiek.

mocadramy mdz
BABIE LETO  7. marec o 19:00 hod. 

Babie leto vzniklo ako vyjadrenie k mýtom o starých ženách, seniorkách, babičkách. Inšpiráciou sa stal kultový román Boženy Němcovej Babička, ktorá hlavnú predstaviteľku ovenčila idylickými vlastnosťami spájajúcimi sa s krásou staroby. Tá je však vystavená kritickej reflexii života skutočných “babičiek”, žijúcich v panelákových bytovkách dnešných miest. Trpko-smiešny mix každodennosti je doplnený medializovanými správami o starobe, ktoré často nezodpovedajú realite. Babie leto zavŕši oslavu MDŽ 2018.

babie leto

ZALISTUJ SI V EURÓPE  27. marec o 19.00 hod. 

Divadelný kvíz pre Európanov a Európanky, ktorých zaujíma história svojho kontinentu a príbehy zo života svojich predkov. 4 interaktívne kolá zahrejú mozgové závity v kategóriách Osobnosti, Medzníky, Mýty a legendy, Európske (ne)známosti.

Kvíz sa viaže k inscenácii Európa v korešpondencii, ktorú uvádza BDNR na druhý deň, v stredu 28. marca. Pre víťazný tím sú pripravené vstupenky na predstavenie!

zalistuj si v europe

Rezervácia vstupeniek na tel. č. 048/412 55 13, e-mailom: vstupenky@bdnr.sk, predpredaj online: www.ticket-art.sk. Pokladňa BDNR je otvorená každý pracovný deň od 8:00 do 16:00 hod. a hodinu pred každým verejným predstavením.

Kompletný program BDNR na marec 2018

 

program bdnr marec 2018

Zdroj: BDNR, Foto: ilustračné