FOTO-VIDEO: Bystrickí futsalisti si play-off nezahrajú, kľúčový duel nezvládli

0 /

Futsalisti MIBY odohrali veľmi dôležitý zápas v nováčikovskom derby o posledné postupové miesto do play-off. V stretnutí s Wild Boys potrebovali vyhrať, resp. aspoň remizovať, aby mali šancu hrať vyraďovaciu časť, žiaľ nestalo sa tak.

Naše mužstvo nezvládlo prvý polčas. V ňom nedokázalo nájsť recept na brankára súpera a zlomový bol aj inkasovaný gól z diskutabilného pokutového kopu v desiatej minúte. O dve minúty na to bolo 0:2 a s týmto výsledkom sa išlo aj na prestávku do šatní. Po zmene strán sa obrat nekonal. Bratislavčania ťažili z brejkov, z ktorých pridali dva góly a jeden dali zo štandardky, takže skóre bolo hrozivé – 0:5. Pričinili sa o to najmä dvoma presnými zásahmi Ostrák a Matejov. Po pol hodine hry sme síce znížili Greškom na 1:5, ale hostia sa opäť spoliehali na brejky, takže drámu už nepripustili. Góly Kondera na 2:6 a Ríšu na 3:6 prišli neskoro. Navyše Bystričania zahodili príliš veľa šancí. Posledné slovo mal Wild Boys, keď sa presadil Matyi.

Po zápase tréner MIBA Banská Bystrica Martin Majling uviedol:

Na dôležitý zápas proti Wild Boys sme chceli vybehnúť s odhodlaním vyhrať a preskočiť nášho súpera v boji o postupovú ôsmu priečku do play-off. Bohužiaľ odhodlanie ostalo v šatni a v prvom polčase sme pôsobili nevýrazným dojmom. Navyše sa k tomu pridal sporne nariadený pokutový kop a súper išiel do vedenia. Celý prvý polčas sme nevedeli nájsť recept na dobre organizovanú obranu hostí, ktorých podržal aj brankár Ferianc a na druhej strane sme opäť inkasovali my po brejkovej situácii. Do druhého polčasu sme vybehli s taktikou pokúsiť sa prvých minútach streliť gól a začať hrať čím skôr power-play. Náš tlak od začiatku polčasu končil pravidelne na vynikajúcom brankárovi hostí a skôr ako sme sa dostali k power-play, nás súper po dvoch brejkových a jednej štandardnej situácii dokonale vyučil z efektívnosti a zvýšil na hrozivých 0:5. Za zvyšných pätnásť minút sme si počas power-play vypracovali množstvo šancí, ktoré by stačili aj na otočenie výsledku, no skórovali sme len trikrát, kým súper využil ešte dve brejkové situácie. Najdôležitejší zápas sezóny tak rozhodla naša prvopolčasová slabá aktivity a efektívnosť v premieňaní gólových šancí.“

Posledný zápas základnej časti najvyššej súťaže vo futsale odohrajú Banskobystričania na palubovke poslednej Nitrypiatok 24. februára. Prehra s Wild Boysom znamená účasť v baráži o najvyššiu súťaž, ktorá bude veľmi náročná. Do 28. februára budú jasní všetci súperi. Týmto dňom majú účasť v baráži zabezpečenú: Grizzly Košice, Futsal klub Lučenec, FC Spartak Trnava-futsal, MFsK Nitra, MIBA Banská Bystrica a posledný bude známy po 25. februári, kedy skončí základná časť 2. Slovenskej ligy – Bratislava.

MIBA Banská Bystrica – Wild Boys ´02 Bratislava 3:7 (0:2)

Góly:  R. Greško, M. Konder, L. Ríša – D. Ostrák 2, P. Matejov 2, P. Jalakša, M. Gabura. Rozhodovali: Ježík a Botka. ŽK: M. Plško – P. Matejov. Diváci: 100.

Zostava MIBA: D. Škubák (M. Mráz) – M. Konder „K“, R. Dlhoš, I. Marko, S. Pecník, R. Greško, P. Peniak, L. Ríša, P. Tužinský, P. Širka, J. Kuník, M. Plško

1 Slov-Matic FOFO Bratislava A 16 15 0 1 134 : 31 45
2 ŠK Pinerola Bratislava 16 11 4 1 87 : 32 37
3 FTVŠ UK Bratislava A 16 10 0 6 60 : 66 30
4 ŠK Makroteam Žilina 16 7 3 6 69 : 70 24
5 MFK Tupperware Nové Zámky A 16 7 2 7 72 : 90 23
6 Futsal Team Levice A 16 6 3 7 56 : 67 21
7 FK Dragons Podolie A 16 5 5 6 71 : 72 20