Bystričanky neuspeli ani v Šamoríne, konečne už budú hrať doma + HLASY

ŠPORT
0 /

sam2

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 5. kole ženskej extraligy B skupiny nadstavby zaknihovali štvrtú prehru v rade, keď opäť nemohli nastúpiť na duel zranené hráčky Jelenčíková a pivotka Kozáková a pre chorobu Striešová. V Šamoríne podľahli tamojšiemu ŠBK o 26 bodov.

V prvej štvrtine naše ´pumy ´ držali s favorizovanými domácimi basketbalistkami krok. Nedokázali sa síce ujať vedenia, neustále iba znižovali vedenie súpera, ale prvá štvrtina sa skončila prijateľným skóre 15:11. V druhej sa už naplno prejavila kvalita Šamorínčaniek, ktoré výrazne v priebehu necelých štyroch minút navýšili náskok až na 29:11. Števulová trojkou a Jassová za dva body síce znížili na 29:16, no to bolo zo strany našich dievčat v druhej desaťminútovke všetko. Následne bodovali iba basketbalistky ŠBK, najmä Vyňuchalová a Marcová, takže polčas sa skončil výsledkom 37:16.

V tretej štvrtine predviedli Bystričanky najlepšiu hru. Táto časť sa skončila nerozhodne 20:20, presadzovali sa viaceré naše hráčky, i mladé juniorky, čo bolo pozitívom, padalo nám to aj spoza veľkého oblúka, takže do štvrtého dejstva sa išlo za stavu 57:36. O osude stretnutia bolo už prakticky rozhodnuté, navyše opäť ´pumy´ zaznamenali hluchú až päť a pol minútovú pasáž, počas ktorej sa nedokázali bodovo presadiť. Domáce teda opäť mierne navýšili vedenie na 62:36. V závere za náš tím dali loptu do koša Háberová, Matejčíkova a Kovalčíková, ale vysokú prehru sme nemali šancu odvrátiť.

Najbližší extraligový zápas odohrajú  Banskobystričanky po troch dueloch vonku konečne doma na Štiavničkách, konkrétne v sobotu 3. marca o 18.00 hodine proti Nitre.

Fakty o zápase:

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 71:45  (15:11, 37:16, 57:36)

Štvrtiny: 15:11, 22:5, 20:20, 14:9. TH: 9/7 – 8/7. Fauly: 10 – 12. Trojky: 6 – 8. Rozhodovali: Gálová, Lamoš a Macura. Diváci: 160.

Najviac bodov Šamorín: Vyňuchalová 23, Sujová 12 /4/ a Marcová 10.

ŠKP 08: Ozdincová 3 /1/, Jassová 7 (+ 8 doskokov), Števulová 11 /3/, van Dalen 5 /1/, Piperková 5 /1/ (Matejčíková 6, Háberová 6 /2/, Kovalčíková 2, Hanková 0).

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Situácia sa výrazne v našej zostave nezmenila. Som rád, že sme odohrali tento duel a nikomu sa nič nestalo. Čas na regeneráciu po štvrtkovom zápase na Slovane bol krátky. Moje zverenkyne sa snažili v Šamoríne o čo najlepší výsledok. Plnohodnotne som zapojil do stretnutia všetky hráčky, teda aj juniorky a môže ma tešiť fakt, že sa nestratili na palubovke. To je asi tak všetko, čo by som chcel povedať k tomuto zápasu.“  

Petra Števulová, najviac bodov za ŠKP 08: „Nastúpili sme v rovnakej zostave ako proti Slovanu. Boli sme unavené po štvrtkovom zápase, čo bolo vidieť už na rozcvičke. Prvú štvrtinu sme ako tak držali krok s domácimi, no potom už to išlo horšie. Chcela by som vyzdvihnúť mladé juniorky, ktoré odviedli dobrú prácu. Ku koncu zápasu hrali všetky mladé hráčky a snažili sa tak v útoku ako i v obrane, čo bolo pozitívne.“

Bea Jassová, najviac doskokov za ŠKP 08: Dnešný duel bol pre nás veľmi náročný, keďže sme hrali v priebehu troch dní dva zápasy, no napriek tomu sme sa snažili udržať krok so súperom a bojovať až do poslednej minúty. V dnešnom stretnutí dostali priestor aj naše mladé hráčky – juniorky, pre ktoré to bola príležitosť nazbierať cenné skúsenosti.

Autor: (bl), Foto: Zdroj exz.sk