Bystričanky duel v Poprade nezvládli, prehrali si ho v treťom dejstve + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica sa v sobotu večer v ženskej extralige predstavili na palubovke Popradu a duel nezvládli. Prehrali si ho v tretej štvrtine.

Našim ´pumám´ vyšla prvá štvrtina. Vyhrali ju o päť bodov. Hrali koncentrovane, dodržiavali stanovené veci, presadzovali sa i pod košom. V piatej minúte tak viedli (6:11) a neskôr po trojke Ozdincovej a dvojke Stašovej bolo dokonca 10:18. Do druhej štvrtiny sa išlo napokon za stavu 14:19. Aj v tejto časti hry nič najprv nenasvedčovalo tomu, že by mali domáce vývoj duelu v náš prospech nejako skomplikovať. Po zásahoch Matejčíkovej sme dokonca viedli o osem bodov (16:24). Theinerová s Hadačovou síce znížili na 21:24, avšak odpovedala trojkou a neskôr i dvojkou Števulová a vedenie Bystričaniek sa v 15. minúte navýšilo na 21:29. Žiaľ záver polčasu dopadol katastrofálne. Po tom, čo sa štyri minúty pred prestávkou presadila Stašová (23:31), nastala strelecká odmlka zo strany našich dievčat a Popradčanky Theinerovou, Hadačovou a Grígerovou vyrovnali stav stretnutia na 31:31.

Tretia štvrtina Bystričankám absolútne nevyšla. Od začiatku ťahali za kratší koniec, robili chyby, nehrali dôsledne v obrane a nešlo im to ani v útoku. Presadzoval sa súper a postupne preberal opraty zápasu do svojich rúk. Kontrovať sa ako – tak snažila naša Todorovičová, po jej koši bol stav v 27. minúte ešte celkom prijateľný 40:36. Neustrážili sme však Ivančákovú, ktorá nám dala tri koše v krátkom čase a hoci na ne zareagovali Števulová s Jelenčíkovou (47:40), posledné slovo mali domáce. Tie išli do záverečnej desaťminútovky s komfortným jedenásťbodovým náskokom – 51:40. Duel sa už potom prakticky dohrával, pretože v štvrtej štvrtine sa ´pumám´ nepodarilo zdramatizovať duel, neznížili stav tak aby mohli pomýšľať na prípadný zvrat.

Najbližšie hrajú Bystričanky doma, na Štiavničkách hostia v nedeľu 18. decembra o 18.00 hodine košickú Cassoviu.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 65:51 (14:19, 31:31, 51:40)
Štvrtiny: 14:19, 17:12, 20:9, 14:11. TH: 13/12 – 11/8, fauly: 16 – 19, trojky: 3 – 3, rozhodovali: Bara, Sirocký a Kurpaš.

Najviac bodov Poprad: Angelika Theiner 16, Hadačová 15, Petríková 10

ŠKP 08: Števulová 13 /1/, Piperková 2, Ozdincová 12 /2/, Jelenčíková 6, Todorovič 10, (Matejčíková 4, Stašová 4, Pavlendová 0, Kovalčíková 0).

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: Prvý polčas sme hrali solídne. Hráčky dodržiavali obranné prístupy, ale na druhý nastúpili ako vymenené, teda bez ochoty brániť a útočiť. Tretia štvrtina bola jedna z najhorších v sezóne. Inkasovali sme v nej dvadsať bodov, čo je veľmi veľa a dali iba deväť. Viazla súhra, spolupráca. V štvrtej desaťminútovke snahu z našej strany nemožno uprieť, no Poprad mal náskok, takže duel dotiahol s prehľadom do úspešného konca. Škoda ak by sme pokračovali v dobrej hre z prvého polčasu, inak by to mohlo dopadnúť. Kľúčové budú teraz dva domáce zápasy s košickou Cassoviou a proti bratislavskému Slovanu. Oba musíme vyhrať. Máme na tieto družstvá, ale treba to potvrdiť aj výsledkami.“

Petra Števulová, najviac bodov za ŠKP 08: „Bol to zápas, ktorý sme chceli vyhrať. Prvá štvrtina sa odohrávala podľa našich predstáv, no potom sme začali robiť chyby, ktoré sa nám vypomstili. V tretej štvrtine sme dostali veľa ľahkých košov, padli tam domácim aj trojky a už sme sa ťažko chytali. V útoku sme spravili veľa chýb, signály sme nedotiahli do konca. Takže sme sa už nedostali do zápasu. Teraz nás čakajú dve stretnutia doma a oba chceme vyhrať. Spravíme pre to všetko, či už v samotných zápasoch, alebo tvrdou prácou v tréningoch“

1. Good Angels Košice 21b, 2. Šamorín 19b, 3, Ružomberok 18b, 4. Piešťany 17b, 5. Poprad 16b, 6. B. Bystrica 13b, 7. Nitra 13b, 8. Slovan Bratislava 12b, 9. Cassovia Košice 12b.

Autor: (bl), Foto: ilustračné, internet