Inšpirácia pre ženy, kde ju hľadať?

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

inspiracia

Sme ženami, matkami, kamarátkami, manažérkami, dobrými pracovníčkami, milenkami, animátorkami, žienkami domácimi. Niekedy jemné, ženské, starostlivé, inokedy odhodlané, cieľavedomé a silné.

Dokážeme toho tak veľa! Denne hľadáme spôsoby, ako zosúladiť pracovný a súkromný život a pritom nestratiť seba. Pre mnohých sme príkladom a inšpiráciou. No niekedy sa potrebujeme „dobiť“, správne naladiť, nechať sa inšpirovať. Kde inde, ak nie medzi ženami, v ženských kruhoch?

Viete, prečo sa my ženy tak rady stretávame s kamarátkami? Aby sme sa porozprávali, vychutnali dobrú kávu, možno tak trochu ajušli pred povinnosťami bežného dňa…  Ale nie vždy sú toto dôvody našich stretnutí. Stretávame sa aj cielene; kvôli práci, nášmu podnikaniu, novým nápadom, inšpirácii, ženskej podpore, ale i pocitu, že nám rozumejú a sú na „rovnakej lodi“ ako my.

konferencia-inspire-baner2.indd

Ako hovorí Gabriela Revická, skúsená lektorka a spoluzakladateľka portálu www.ezeny.sk:

„Networking, menšie i väčšie podporné skupiny sú absolútne nevyhnutné.Keby som nebola v inšpiratívnych skupinách, v ktorých sa navzájom podporujeme vo svojich cieľoch a ich napĺňaní, nie som tam, kde som.“

Osobné stretnutia miluje aj Tami Rogožníková Gončareva, spoluzakladateľka inšpiratívneho vydavateľstva Inspira Publishing a autorka knihy „Mamou po 30 – tke“. Tami je veľmi akčnou ženou, súčasťou mnohých projektov a mamou dvoch malých detí, ktoré sa jej narodili po tridsiatke:

Materská je to správne obdobie na plnenie snov. Rada inšpirujem iné ženy. Nabádam ich k tomu, aby vyšli z tieňa svojich očakávaní a odvážili sa realizovať svoje sny. Čo ma naučilo zlyhanie, neprijatie a chyby? Ako sa formuje sila, odhodlanosť a vďačnosť? Ako nájsť balans medzi materskou, ženskou, partnerskou a sebarealizačnou oblasťou života? Môj príbeh sebapoznávania a sebarozvoja cez materstvo servírujem aj na 3. ročníku Konferencie pre ženy INSPIRE v  Banskej Bystrici, na ktorú sa už veľmi teším.“

Inšpiráciou pre mnohé ženy je aj Michaela Pisoňová, certifikovaná koučka štýlu. Vzhľad vníma ako jeden diel skladačky, ktorý zrkadlí naše vnútro a je súčasťou reči nášho tela. Zároveň verí, že cieleným pozdvihnutím svojho vzhľadu a vedomým výberom oblečenia môžeme posunúť vnímanie seba samého na vyššiu úroveň. A hoci miluje topánky, kabelky, oblečenie (veď ktorá z nás nie?), nie je otrokom módy a naopak vyznáva filozofiu „slow-fashion“.

A toto hovorí Stanka Sobolová, duša projektu Šťastná-žena.sk:

„Veľmi často sa so ženami delím o svoje vlastné príbehy, zážitky, skúsenosti a poznania, čo je pre ne veľmi inšpirujúce. Zároveň ich veľmi citlivo a rešpektujúco vediem k tomu, aby si to v živote nastavili tak, ako to vyhovuje im. Zrazu prídu na to, že sa nemusia dogmaticky pridržiavať motivačnej literatúry, ale môžu sa cítiť absolútne slobodne a v každom okamihu života si voliť, čo je to najlepšie pre ne samé. Lebo tie najsprávnejšie odpovede si aj tak všetci nosíme v sebe.“

Spomínané dámy, inšpiratívne a krásne ženy budú súčasťou ženského podujatia s príznačným názvom Konferencia pre ženy INSPIRE, ktorá sa po tretíkrát koná v Cikkerovej sieni Radnice v Banskej Bystrici už 25. novembra 2017.

 Katarína Lehotská Mikuláková, organizátorka podujatia uvádza:

„Tretí ročník INSPIRE je o ženskom stretávaní sa, zdieľaní, sile, odhodlaní, prekonávaní prekážok; o práci aj vzťahoch (najmä tomu k s sebe samej). Konferencia je aj o zosúladení pracovného a súkromného života. Tento ročník podujatia, ako aj celý rok, je pre mňa niečo extra. Možno i preto je podujatie plné rôznych inšpirácií, ženských príbehov, výnimočných lektoriek a tém: Robím, čo milujem – milujem, čo robím. Krása ženskej prosperity a bohatstva. Plnenie svojich snov. Ako začať podnikať? Prosperita vďaka svojmu talentu. Podnikavé mamičky – ako si privyrobiť popri materskej“?

Na konferencii môžete zažiť a stretnúť aj ďalšie osobnosti – Zuzku Melly Koščovú, psychologičku, šperkárku a autorku motivačných kníh a Ivetu Štecovú, certifikovanú trénerku tvárovej gymnastiky, ktorá nám ukáže jednoduché tipy, ako môžeme byť ešte krajšie bez skalpela, injekcií či luxusnej kozmetiky. Konferenciou bude sprevádzať nemenej inšpiratívna žena, dobrovoľníčka a filantropka Marcela Václavková Konrádová.

Konferencia pre ženy INSPIRE je o ženách a pre ženy. Sú to prednášky, workshopy, koučing, styling, líčenie, autogramiády, príjemná atmosféra, sila ženskej skupiny a k tomu veľká dávka inšpirácie. To všetko na vás čaká v sobotu 25. novembra 2017 v Banskej Bystrici. Viac informácií o konferencii, programe, lektorkách a vstupenky nájdete na www.KonferenciaInspire.sk.

„Nedávno som čítala, že jedna z najdôležitejších vecí v osobnom rozvoji je veľa čítať, vzdelávať sa a najmä nechať sa inšpirovať inými ľuďmi. Na tejto akcii máte skvelú príležitosť. Srdečne pozývam a teším sa na vás všetky, dámy. Verím, že to bude hodnotne strávený čas a obohatenie pre nás všetky. Príďte, a dovoľte nám byť vašou inšpiráciou,“

 dodáva Katarína Lehotská Mikuláková, autorka projektov Konferencia pre ženy INSPIRE, HARMÓNIA Centrum OZ a HARMÓNIA Festivaly zdravia a krásy.

 program

Zdroj: Harmónia Festival zdravia a krásy, Foto: ilustračné