FOTO: Farma Hiadlovských žila kvalitným vínom, syrom a zábavou

ZAUJÍMAVOSŤ
5 /

Na farmu Hiadlovskych za vinom

Rodinná mliečna farma Braunvieh v Slovenskej Ľupči sa v piatok a sobotu  stala dejiskom originálneho  letného gastrofestivalu „Na farmu Hiadlovských za vínom“. Okrem života na farme mohli návštevníci ochutnať vína rodinných vinárov a farmárske produkty vrátane chýrneho syra, zasúťažiť si a zabaviť sa.

K Hiadlovským sa na farmu za vínom chodí v lete a na jeseň. Okrem vína každý ochutná tunajší jedinečný zrejúci syr značky Hiadlovec. Samozrejme si užijete aj zaujímavý program a skvelú atmosféru, ktorá na tejto rodinnej farme panuje.

_MG_9738

„Naše pozvanie prijali tí najkvalitnejší a najšikovnejší rodinní vinári z  celého Slovenska. Návštevníci tak mali možnosť vychutnať lahodné a exkluzívne vína z takých vinohradníckych oblastí ako sú Malokarpatská vínna cesta či Záhorie, Južnoslovenská a Nitrianska vinohradnícka oblasť, vína zo stredného a východného Slovenska. Okrem toho tu bol farmársky trh s remeselníkmi a samozrejme dobrá zábava aj pre rodiny s deťmi, ktoré na vlastné oči videli náš každodenný život na farme.“

povedal nám hostiteľ Martin Hiadlovský.

_MG_9768

 

V piatok sa na farme Hiadlovských konala vinárska akcia v spojení s hudbou. V sobotu to bol “Náš trh” s farmárskymi raňajkami, aktivitami pre deti, súťažami a hudbou, pokračovala vinárska akcia, počas ktorej sa na pódiu vystriedali zástupcovia všetkých vinárstiev. Aj keď dopoludnia sa neukazovalo dobré počasie, napokon zasvietilo slnko.

_MG_9870

 

Okrem zábavy a koštovania vína so syrom Hiadlovec, ktorý sa dal kúpiť vo farmárskej predajni v rôznom štádiu zrenia, mohli súťažiť malí aj veľkí návštevníci v behu vo vreci či s fúrikom alebo hode vidlami. Nechýbala ani tombola.

_MG_9745

Na farme sa počas celej soboty robili prehliadky stajní s kravičkami, teliatkami i býkmi, ktoré boli aj na paši. Návštevníci mohli vidieť, ako to na farme chodí, zoznámiť sa s kravičkami i teliatkami a ochutnať aj čerstvo nadojené mlieko.

IMG_20180609_173534_resized_20180610_105725904

Na “Náš trh” prišli lokálni pestovatelia a výrobcovia remeselných potravín. Návštevníci si tak mohli odniesť domov nielen čerstvú zeleninu, ale aj syry, medy, múky, cereálie, zaváraniny, bylinky, chlieb a rôzne farmárske suveníry či darčeky.

O zábavu v príjemnom prostredí farmy Hiadlovských so sedením pri jazierku sa postarala Ľudová hudba Jozefa Maka, skupina Country Sound či rómska kapela. Kto prišiel k Hiadlovským, neoľutoval. Ďalšia možnosť ochutnať kvalitné vína s farmárskymi dobrotami bude opäť na jeseň, ale pozrieť sa sem na farmu osadenú v krásnej prírode sa dá prísť kedykoľvek.

IMG_20180609_183933_resized_20180610_105854933

 

Autor: (tom), Foto: Ján Šperka a redakčné