Županom chce byť 17 kandidátov, poslancom v obvode Banská Bystrica 80

SPRÁVY
5 /

urad bbsk

Zapisovateľ volebnej komisie BBSK Róbert Vágvölgyi informoval o predbežných kandidátoch na predsedu BBSK a kandidátoch na osem poslaneckých mandátov v obvode Banská Bystrica. Svoje kandidátky odovzdalo 17 kandidátov na župana a v našom obvode 80 kandidátov na poslanca BBSK.

Do volieb chce ísť množstvo kandidátov na župana i poslancov BBSK

Celkovo sa o 49 mandátov krajského poslanca v zastupiteľstve BBSK predbežne  uchádza 385 kandidátov podľa väčšinového systému volieb. Niektorí zo 17 kandidátov na bystrického župana kandidujú aj na poslanca. Ním sa v obvode Banská Bystrica stane každý desiaty kandidát.

Nezávislí kandidáti na župana museli predložiť petičné hárky s min. 1000 podpismi obyvateľov BBSK, kandidáti na poslanca potrebovali min. 400 podpisov občanov.  Stranícki kandidáti predkladali listinu podpísanú štatutármi politických strán v našom kraji. Volebná komisia preskúma odovzdané kandidátky a rozhodne o konečnom počte kandidátov. Niektorí sa môžu svojej kandidatúry vzdať ešte pred tlačením volebných lístkov alebo aj pred dňom volieb, ktoré budú 4. novembra 2017.

Predbežná kandidátna listina na voľby predsedu BBSK

Viliam Baňák, Ing. Jednota ľavicová strana Slovenska

Miroslav Gálik, PaedDr. Národ a spravodlivosť

Pavel Greksa, Ing. nezávislý kandidát

Martin Juhaniak, Mgr. nezávislý kandidát

Michal Kantor, Mgr. Strana zelených Slovenska

Igor Kašper, Ing. nezávislý kandidát

Martin Klus, doc., PhDr., PhD., MBA SaS, OĽANO,NOVA, KDH, OKS

Marian Kotleba, Ing. Mgr. KOTLEBA – ĽSNS

Vojtech Kökény, Mgr. Strana rómskej koalície

Ján Lunter, Ing. nezávislý kandidát

Stanislav Mičev, PhD. nezávislý kandidát

Zdenek Očovan, Ing. Politická strana NAJ

Alena Pivovarčiová, PhDr. Nový Parlament

Ivan Saktor, Mgr. nezávislý kandidát

Jozef Sásik, Ing. Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Jozef Šimko, JUDr. nezávislý kandidát

Milan Urbáni, MUDr., CSc, MPH SMS

Predbežná kandidátna listina do Zastupiteľstva BBSK vo volebnom obvode č. 1

Miroslav Bálint, Ing. nezávislý kandidát

Katarína Belicová, MUDr. nezávislý kandidát

Pavol Bielik nezávislý kandidát

Matej Bučko nezávislý kandidát

Viera Dubačová Mgr. art. nezávislý kandidát

Peter Gogola, Mgr. nezávislý kandidát

Erika Karová nezávislý kandidát

Igor Kašper, Ing. nezávislý kandidát

Viera Krakovská nezávislý kandidát

Milan Lichý, Ing. nezávislý kandidát

Mgr. Ondrej Lunter nezávislý kandidát

Andrea Maková nezávislý kandidát

Matúš Molitoris, Mgr. nezávislý kandidát

Miroslav Ostrihoň, Ing., PhD. nezávislý kandidát

PhDr. RNDr. Jana Orlická nezávislý kandidát

Marcel Pecník, PhDr nezávislý kandidát

Jíří Pěč, Ing., PhD. nezávislý kandidát

Ľudmila Priehodová, Ing. arch. nezávislý kandidát

Ivan Saktor, Mgr. nezávislý kandidát

PhDr. Vladimír Sklenka, PhD. nezávislý kandidát

Ivan Šabo, Mgr. nezávislý kandidát

Hubert Štoksa nezávislý kandidát

Martin Turčan, Ing. nezávislý kandidát

Róbert Frnda DOMA DOBRE

Marek Kotleba, Bc. KOTLEBA – ĽSNS

Marian Kotleba, Ing. Mgr. KOTLEBA – ĽSNS

Daniela Kemková, MUDr. KOTLEBA – ĽSNS

Jaroslav Kuracina KOTLEBA – ĽSNS

Miroslav Potančok KOTLEBA – ĽSNS

Pavel Trnka, Ing. KOTLEBA – ĽSNS

Róbert Venéczi KOTLEBA – ĽSNS

Mário Vidák KOTLEBA – ĽSNS

Ivan Kostúr KSS

Jaroslav Sekerka, JUDr. KSS

Daniela Baranová, PhDr., PhD. MOST-HÍD

Monika Geregová, Ing. MOST-HÍD

Milan Mikulec, Ing. MOST-HÍD

Ľudovít Szilágyi MOST-HÍD

Zuzana Šerfőző, Bc. MOST-HÍD

Ľubomír Kuracina Nezávislosť a Jednota

Dana Boháčiková NOVÝ PARLAMENT

Miloš Vajs NOVÝ PARLAMENT

Marián Adamják, Ing. SaS, OĽANO,NOVA, KDH, OKS

Ivan Kotúček SaS, OĽANO,NOVA, KDH, OKS

Iveta Nosková, Bc. SaS, OĽANO,NOVA, KDH, OKS

Peter Sárinec, Ing. SaS, OĽANO,NOVA, KDH, OKS

Ivan Uhrík, Ing., Bc., PhD. SaS, OĽANO,NOVA, KDH, OKS

Boris Virgula, Ing. SaS, OĽANO,NOVA, KDH, OKS

Richard Burkovský, Ing. Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Ján Jambrich Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Adam Kúdeľ Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Milan Prašovský Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Vladimír Rosinský Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Jozef Sásik, Ing. Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Janka Slobodníková Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Roman Štrba Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Marek Kliment SME RODINA – Boris Kollár

Anton Minárik, PaeDr. Mgr. SME RODINA – Boris Kollár

Marek Rapčaniak SME RODINA – Boris Kollár

Jakub Gajdošík, Mgr. SMER-SD

Daniel Karas SMER-SD

Ľubica Laššáková, PhDr. SMER-SD

Marek Modranský, Mgr. SMER-SD

Ľubomír Motyčka SMER-SD

Ján Šabo, Ing. SMER-SD

Ján Šulaj, MUDr., PhD. SMER-SD

Ladislav Topoľský, RNDr. SMER-SD

Marcela Gallová SMS

Maroš Gera Ing. SMS

Róbert Hrnčiar SMS

Juraj Remšík, JUDr. SMS

Katarína Richterová , PhDr. SMS

Milan Ševčík SMS

Denisa Zaťková SMS

Július Ernek, Mgr. SNS

Ján Gereg, JUDr. SNS

Karol Konárik, Ing. SNS

Dominik Veselovský SNS

Roman Ružica ŠANCA

Vladimír Túry, Ing. ŠANCA

Volebná komisie potvrdí alebo vylúči registráciu jednotlivých kandidátov do konca septembra.

 

Autor: (tom), Foto: ilustračné