FOTO: Sobotňajšie Námestie SNP ožilo nádhernými historickými vozidlami

ZAUJÍMAVOSŤ
1 /

_MG_2228

Milovníci historických vozidiel sa v sobotu predpoludním mohli na bystrickom Námestí SNP kochať krásnymi historickými strojmi. Akcia sa konala v rámci tretieho ročníka The Grand Retro Show.

Päťdesiat veteránov vyrobených v medzivojnovom období absolvovalo trasu z Vígľaša cez Mičinú a o 10:00 hod. zaparkovalo na banskobystrickom Námestí SNP.

Organizátori The Grand Retro Show lákali návštevníkov na historické skvosty, medzi ktorými nechýbalo najstaršie vozidlo Willys Knight z roku 1920 či luxusný Cabriolet Packard 645. Návštevníci mohli vidieť aj Tatru 12 s rokom výroby 1930 v pôvodnom stave a platnou technickou kontrolou.

 Divákom chceme ukázať techniku a módu z medzivojnového obdobia, preto sa aj všetky posádky obliekajú do dobového oblečenia. Návštevníci sa môžu pri vozidlách odfotografovať, porozprávať s majiteľmi o histórii či priebehu renovácie ich vozidiel,

 povedal  organizátor podujatia Martin Mladoň.

Predstavenie historických veteránov na Námestí SNP v meste pod Urpínom spestril moderátor – kurátor Slovenského technického múzea v Košiciach, ktorý divákom predstavil jednotlivé vozidlá.

 Kto nestihol prehliadku v Bystrici alebo sa mu zdala krátka, mohol zavítať na nádvorie Vígľašského zámku. Práve tam sa po skončení podujatia na banskobystrickom námestí presunuli po rovnakej trase všetky vozidlá. Pripravený bol aj sprievodný program a hlasovanie o najkrajšie vozidlo,

dodal Mladoň.

Táto jedinečná prehliadka historických veteránov našich ciest nebola v Banskej Bystrici posledná. Ako to vyzeralo v sobotu na Námestí SNP, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.